Технології
Український стартап навчився копіювати голос будь-якої людини: подробиці
Київський стартап Respeecher працює над технологією, яка здатна скопіювати звучання голосу будь-якої людини. Про це повідомляє AIN.
Зараз команда проходить навчання в акселераторі TechStars й отримує фінансування від нього в розмірі $ 120 000 на обмін на частку в компанії.
Що являє собою новація?
“Наш продукт дозволяє одній людині говорити голосом іншого без використання тексту (speech-to-speech). Наприклад, я зможу говорити голосом Барака Обами. Для цього алгоритму передають мою фразу і на виході через пару хвилин отримуємо ту ж фразу, сказану голосом Обами, з моїми інтонаціями і емоційним наповненням”, – пояснює ідеї продукту співзасновник компанії Дмитро Бєлєвцов.
Читайте також: Українці розробили безшумний вітрогенератор (ВІДЕО)
Кому цікавий продукт?
Зараз продукт доріс до стадії комерційного використання: компанія уклали контракти з кількома медіа та кіностудіями.
Така технологія від Respeecher їм цікава. Із його допомогою можна, наприклад, змусити будь-яку історичну персону вимовляти будь-який текст його ж голосом. Головне обмеження продукту зараз: його не можна використовувати в реальному часі, але команда над цим працює.
Про команду розробників
Зараз в команді шестеро осіб, вони працюють в київському офісі Respeecher.
Троє співзасновників (в тому числі, Дмитро) знаходяться на навчанні в акселератор в Філадельфії.
“Підготовка даних і навчання нейромереж вимагає невеликої сервісної частини, тому зараз ми працюємо з клієнтами на проєктній основі. Зараз так працюємо, наприклад, з голлівудською студією”, – каже Дмитро.
Нагадаємо, українці запустили сервіс для автоматичного вибору подарунків за Instagram-профілем.
Технології
Українські засоби протиповітряної оборони можуть стати частиною передової системи NASAMS, що значно підвищить ефективність захисту неба.
Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що тривають переговори про інтеграції українських ППО у систему NASAMS. Це рішення дозволить посилити координацію між українськими та міжнародними засобами протиповітряного захисту.
Переговори
Для обговорення деталей міністр провів зустріч із виконавчим директором норвезької компанії Kongsberg Gruppen ASA та президентом Kongsberg Defence & Aerospace. Саме ця компанія разом з американською Raytheon Technologies розробляє систему NASAMS, яка вже постачається Україні в межах міжнародної військової допомоги.
Що таке NASAMS
NASAMS — це зенітно-ракетний комплекс середньої дальності, здатний забезпечувати надійний захист від повітряних атак. Його головна перевага — використання ракет AIM-120 AMRAAM, які знищують цілі на відстані до 40 км.
Читати також: У «Армія+» додали нові рапорти на приймання та здавання посади
Новітні моделі NASAMS також оснащуються ракетами ближнього радіуса дії AIM-9X і AMRAAM-ER, що значно розширює його бойові можливості. Завдяки інтеграції з українськими ППО ця система отримає ще більше функціональних переваг.
Чому це важливо
Інтеграція українських засобів ППО з NASAMS дозволить:
- посилити захист критичної інфраструктури;
- підвищити оперативну координацію між союзницькими системами;
- забезпечити швидшу та точнішу реакцію на повітряні загрози.
Нагадаємо, що Brave1 збільшить удвічі фінансування оборонних технологій у 2025 році.
Фото: Kongsberg Defence & Aerospace.
Технології
В оновленні сервісу з’явилися рапорти на приймання та здавання посади, а також на відпустку у зв’язку з вагітністю. Це рішення допоможе спростити рутинні процедури й позбавить військових необхідності витрачати час на поїздки в діловодство.
Про це повідомляють у Мінобороні.
Нові рапорти для приймання та здавання посади дозволяють військовим підтвердити, що вони погодилися на виконання або передали обов’язки. Разом із рапортом можна прикріпити акт приймання-здавання посади, який також доступний у застосунку.
Ці рапорти стали логічним доповненням до сервісу зміни місця служби, який працює у застосунку вже понад рік.
Читати також: Brave1 збільшить удвічі фінансування оборонних технологій у 2025 році
Відпустка для військовослужбовиць
Новий формат подання рапорту на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами спростив процедуру для жінок-військових. Така відпустка триває 126 днів: 70 до пологів і 56 після. У разі народження двох або більше дітей термін збільшується ще на 14 днів.
Нагадаємо, що українська розробка отримала дві престижні нагороди на CES у Лас-Вегасі.
Фото: Зброєні сили України.
Технології
З моменту запуску у квітні 2023 року у Brave1 зареєстровано понад 3300 розробок. Найбільше серед них — дронів (850+), роботизованих наземних комплексів (300+) та засобів радіоелектронної боротьби (240). У 2024 році кластеру вдалося залучити понад $40 мільйонів. На 2025 рік у Brave1 ставлять амбітну мету — $100+ мільйонів інвестицій у defense tech сектор.
Про це повідомляє DOU.
Гранти для інноваторів
З липня 2023 року Brave1 запровадив грантову програму підтримки. За цей час видали 400+ грантів на суму понад 1,3 мільярда гривень. У державному бюджеті на 2025 рік передбачено майже 3 мільярди гривень на грантове фінансування, що удвічі більше, ніж у 2024-му.
«Це частина державної стратегії цифрового розвитку до 2030 року, яка визначає підтримку інновацій як пріоритет», — повідомили у Brave1.
Читати також: На Prometheus виклали безплатний курс про оборонні закупівлі
Пріоритети оборонних розробок
Формуючи перелік найважливіших технологій, Brave1 орієнтується на потреби військових. У топі запитів зараз:
- ракети;
- лазери;
- рої дронів;
- автономне ураження;
- надводні й підводні дрони;
- антидронові системи («антиШахеди»);
- «дрони-матки» для транспортування об’єктів;
- засоби протидії коригованим авіабомбам (антиКАБи);
- українські аналоги Mavic;
- керовані боєприпаси.
«Ці розробки забезпечують асиметричну перевагу на полі бою», — зазначили у кластері.
Приватні інвестиції
Brave1 активно працює над залученням приватного капіталу. Зараз кластер співпрацює з 290+ інвесторами з 35+ країн.
Нагадаємо, що прикордонники отримали новітню артилерійську установку від Чехії (ВІДЕО).
Фото: Brave1.