Суспільство
Український школяр здобув срібло на Олімпіаді геніїв у США
Учень Малої академії наук, школяр Андрій Горбонос виборов срібну медаль на Олімпіаді геніїв, що проходила у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.
Також двоє членів української команди посіли четверті місця.
Повідомляється, що олімпіада відбувалась у м. Освего. Умовою конкурсу було те, що проєкти учасників мають пропонувати рішення певної екологічної проблеми.
Яку розробку презентував український призер?
Андрій Горбонос розробив спеціальну речовину, яка має покращити властивості суперконденсаторів, збільшивши ємність та швидкість заряджання. Суперконденсатори, наповнені цією речовиною, зможуть використовуватись у системах живлення електромобілів, апаратах життєзабезпечення, електростанціях, резервних генераторах тощо.
Проєкти інших юних науковців України
Учасниця Мілана Бродовська з Одеси, яка посіла четверте місце, представила методи виготовлення натуральних барвників у домашніх умовах. Авторка стверджує, що такі барвники надалі можна використовувати для фарбування тканин, деревини, яєць і створення акварельних фарб. Дівчина навіть сформувала набори “Handmade in Ukraine”, з якими кожен охочий може виготовити ці барвники самостійно.
Читайте також: 17-річна іммігрантка з України здійснила медичний прорив
А Петро Волошин із Тернополя, який також посів четверте місце, працював над проєктом, де для перетворення інформації використовуються оптичні схеми. У такий спосіб система не потребує спеціальних умов для функціонування, на відміну від оригінальних квантових комп’ютерів.
Номінації Олімпіади
Саме ж змагання проходить за такими номінаціями: “Фундаментальна наука”, “Інженерія”, “Мистецтво”, “Творче письмо”, “Дизайн” та “Розвиток бізнесу”. Українська команда презентувала свої розробки у номінації “Фундаментальна наука”. Загалом у цій секції було представлено майже 800 робіт учасників з усього світу.
Загалом Україну на олімпіаді представляли п’ятеро учнів Малої академії наук.
Суспільство
Новий автомобіль швидкої допомоги спроєктований як мобільне відділення інтенсивної терапії.
За словами керівника Інституту серця Бориса Тодурова, цей транспорт стане критично важливим для перевезення тяжких пацієнтів.
Хто допоміг реалізувати проєкт
Авто вдалося отримати завдяки співпраці з:
- Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
- USAID;
- Міністерством охорони здоров’я України;
- урядом Німеччини.
Читати також: На Черкащині відкрили нове реабілітаційне відділення (ФОТО)
Що особливого в реанімобілі
Реанімобіль оснащений усім необхідним для надання медичної допомоги в дорозі, включно з апаратами для підтримки життєво важливих функцій. Він стане незамінним у випадках, коли пацієнта потрібно транспортувати в критичному стані.
«Цей автомобіль допоможе рятувати життя навіть у найскладніших ситуаціях», — зазначили в Інституті серця МОЗ України.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: Freepik.
Суспільство
103 окрема бригада територіальної оборони імені митрополита Андрея Шептицького встановила Герб України в селі Улянівка на Сумщині. На місці, де раніше височіла радянська зірка, тепер стоїть символ, який уособлює силу та незалежність українського народу.
Про це повідомили на сторінці бригади.
Роботи провели спільними зусиллями. Виготовленням герба займалася компанія «Солонкаінвестбуд», а його фарбування виконала «ТЕХМАЛ».
«Встановлення герба — це не лише жест вдячності громаді за підтримку, але й спільний крок до очищення нашого простору від символів гнітючого минулого. Герб України нагадує про нашу єдність, силу та прагнення до свободи», — зазначили на офіційній сторінці бригади.
Читати також: У Києві демонтували погруддя Сидора Ковпака та інших радянських діячів (ФОТО)
Історія встановлення
Голова Миколаївської селищної громади Сергій Пасько повідомив, що радянську зірку демонтували, а Герб України урочисто встановили 16 січня.
Нагадаємо, що у столиці декомунізують обеліск місту-герою Києву (ФОТО).
Фото: фейсбук 103 ОБр ТрО.
Суспільство
У Бучі розпочалося планування нового мікрорайону, який передбачає не лише житлову забудову, а й розвиток соціальної інфраструктури та транспортної мережі.
Про це повідомив міський голова Анатолій Федорук.
Нові магістралі та громадські простори
Особливу увагу приділять будівництву автомагістралей, які з’єднають мікрорайон із ключовими транспортними вузлами Бучі та регіону. Проєкт також включатиме створення громадських просторів для відпочинку та дозвілля.
Читати також: У Бучанській громаді запрацювала амбулаторія, яку відновили після окупації
Міська адміністрація вже зустрілася з власниками земельних ділянок і обговорила передачу частини приватних земель у власність міста для будівництва нових транспортних шляхів, школи та дитячого садка.
Нагадаємо, що у Ворзелі будують новий дитсадок та корпуси початкової школи з укриттям.
Фото: Freepik.