Економіка і бізнес
Український меткомбінат вироблятиме деталі для сонячних станцій
У першому кварталі 2019 року на меткомбінаті імені Ілліча випустили дослідну партію оцинкованого рулону товщиною 2 мм для будівництва сонячних електростанцій. Про це заявив виконавчий директор Асоціації “Український центр сталевого будівництва” (УЦСБ) В’ячеслав Колесник, передає GMK Center.
Пік будівництва СЕС
“У 2019 році очікується пік будівництва СЕС, приріст сягне не менше 50%, – говорить він. – Отже, за умови випуску оцинкованого рулону відповідної якості, галузь може подвоїти споживання металу українського виробництва”.
За словами В’ячеслава Колесника, введення СЕС у 2018 році становило близько 650 МВт для промислових станцій, 70 МВт – для невеликих СЕС. За металоємності 60 т/МВт загальний обсяг споживання металоконструкцій у сегменті СЕС становив у минулому році приблизно 40 тис. т.
Для зведення промислових СЕС потрібен листовий гарячекатаний метал з подальшим гарячим цинкуванням товщиною 3-5 мм або рулонний оцинкований S350GD Zn275 товщиною 2 мм. Останній також є основним матеріалом для дахових сонячних станцій.
Читайте також: У Вінниці запустили найпотужніший завод із виробництва сонячних панелей
Наразі в Україні основний акцент робиться на збільшенні товщини готової смуги – 1,8-2 мм з цинковим покриттям 275 г/м2, продовжує генеральний директор “Юністіл” Сергій Мірошниченко. За різними оцінками, споживання металу при будівництві сонячних електростанцій становить 40-60 т/МВт.
“Споживання залежить від типу конструкцій столів для фотогальванічних панелей, технічного рішення стосовно обладнання для схеми збору потужності й у кожному конкретному проекті відрізняється, – запевняє технічний директор UDP Renewables Віталій Мацола. – У середньому витрати металу для будівництва СЕС становлять 40-50 т на 1 МВт номінальної потужності”.
Завозять з-за кордону
В залежності від технологічних особливостей будівництва сонячних електростанцій використовується імпортний або український метал.
“Метал для будівництва СЕС значною мірою йде із-за кордону: раніше завозили сировину і профілювали в Україні, а зараз вже постачають готові профілі під станції і навіть готові конструкції, – розповідає В’ячеслав Колесник. – Іноземні інвестори не вірять українським виробникам або українські виробники вважають, що їм вигідніше купити і привезти готові вироби, а не профілювати у своїй країні, використовуючи метал українських виробників”.
За даними УЦСБ, у 2018 році в Україну було імпортовано 17,67 тис. т металоконструкцій для СЕС. На Китай припало приблизно 77% поставок, на Туреччину – 23%.
“З 2015 року ми випускаємо металоконструкції для кріплення фотогальванічних модулів і електротехнічного обладнання для відновлюваної енергетики та розподільчих мереж, – розповідає Андрій Тептя, директор виробництва KNESS Product (входить до групи компаній KNESS). – У процесі виробництва обладнання для сонячних електростанцій підприємство споживає у середньому щомісячно близько 2500 тонн металу, з яких 2000 тонн – імпорт, бо ми використовуємо оцинкований метал товщиною 2 мм і цинковим покриттям не менше 275 г/м2, тоді як українські виробники пропонують метал з цинковим покриттям 115 г/м2».
Натомість UDP Renewables на включених і споруджуваних СЕС використовує металоконструкції українського виробництва.
Обсяг виробництва оцинкованого прокату в Україні зростає останні кілька років для забезпечення потреб, зокрема, сонячної енергетики. Загалом у 2018 році внутрішній ринок оцинкованого прокату становив 312-314 тис. тонн. За оцінками аналітиків, продукція Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча минулого року зайняла приблизно 35% внутрішнього ринку, “Модуль-Україна” – 13,4%, “Юністіл” – 7,8%, імпортна оцинковка становила 41%.
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі