Економіка і бізнес
Українським фермерам дають 40 тисяч субсидії
Голова фермерського господарства віком до 35 років за програмою державної підтримки аграрної галузі може отримати субсидію до 40 тис. грн. Про повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
“Державна підтримка сільськогосподарської галузі передбачає спеціальну бюджетну дотацію для молодих фермерів. Так, голова фермерського господарства віком до 35 років 1 раз на рік може отримати бюджетну субсидію до 40 тис. грн на розвиток свого господарства”, – йдеться у повідомленні.
Як ще допомагають?
Уряд також надає бюджетну субсидію новоствореним фермерським господарствам у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар (до 60 тис. грн). Дотація надається для провадження сільськогосподарської діяльності у перші три роки після створення господарства.
Читайте також: Фермер перетворив покинутий сад-смітник на Черкащині на успішне господарство
До програми здешевлення кредитів для тваринників додали й бджільництво. За цією програмою держава компенсує відсотки за банківськими кредитами, які залучено для здійснення діяльності у вівчарстві, козівництві, бджільництві, звірівництві, кролівництві, шовківництві та вирощуванні аквакультури.
Крім того, Мінагрополітики планує відшкодовувати кооперативам частину вартості обладнання іноземного виробництва для шокової заморозки ягід та виробництва продукції бджільництва.
Майже 6 млн на підтримку
Зазначимо, що законом України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” передбачені видатки за програмами підтримки розвитку агропромислового комплексу (АПК) у розмірі 5 909 млн грн. Зокрема, на фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів передбачено 127,2 млн грн; на фінансову підтримку розвитку фермерських господарств — 800 млн грн; на державну підтримку розвитку, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними — 400 млн грн; на надання кредитів фермерським господарствам — 200,0 млн грн; на державну підтримку галузі тваринництва — 3 500 млн грн; на фінансову підтримку сільгоспвиробників — 881,8 млн грн.
Детально з програмами підтримки АПК на 2019 рік можна ознайомитись за посиланням.
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі