Суспільство
Українські вчені в Антарктиді зробили унікальне відкриття
Новий вид моху і докази зміни клімату – такі результати роботи привезли українські вчені з Антарктиди. Про це повідомляє “Сегодня”.
Додому повернулися відразу дві експедиції – двадцять третя літня та двадцять четверта сезонна. Остання перебувала на станції два місяці. До її складу вперше увійшли жінки-вчені. Додому в Україну повернулися 33 чоловіки і чотири жінки. Розповідають, що жили дружно, – дошкуляли тільки лід і вітри.
Читайте також: Українець дістався автостопом від Львова до Антарктиди
Вчені звітують, що поблизу станції на острові Геліндез знайшли новий вид моху. Вдень українські вчені збирали зразки рослин. Зізнаються, що завдання було непростим. Мали встигнути раніше пінгвінів, адже ті ласують мохом, не залишаючи від нього й слідів.
Півстоліття тому ці ж території обходили британські експедиції. Тому, знайти нові види рослин на землях Антарктиди – це для українських вчених справжня гордість.
Сьогодні на станції “Академік Вернадський” продовжує роботу 25 експедиція. Додому в Україну вони повернуться через рік.
Що варто знати про станцію?
6 лютого 1996 року Велика Британія передала Україні свою антарктичну станцію “Фарадей”, яку перейменували на “Академіка Вернадського”. Відтоді, пише BBC, Національний антарктичний центр провів 22 експедиції на крайній південь, і вже готує 23-ю.
Станція розташована на острові Галіндез, що входить до архіпелагу Аргентинських островів неподалік витягнутого Антарктичного півострова. Перші будівлі для наукових цілей у цьому районі були зведені на одному з сусідніх островів Вінтер ще у 1930-х роках.
Читайте також: Уперше за 23 роки Україна модернізувала свою станцію в Антарктиді
Однак до 1946 року ті будівлі знищило, як вважається, цунамі. Тоді ніхто не загинув, адже люди ще не перебували на станції постійно. Наступного року базу відновили, але 1954 році нову наукову базу побудували вже на острові Галіндез, і з того часу вона функціонувала без перерв. Тож, вона є однією з найстаріших постійно діючих станцій в Антарктиці.
Географічно станція розташована прямо під “Озоновою дірою”, яку тут інтенсивно вивчають.Через це полярники, які перебувають надворі, повинні постійно використовувати захисні креми та окуляри, адже сонячне випромінювання тут дуже активне – засмага як на найкращих морських курортах.
Зараз українські полярники в Антарктиці проводять дослідження з біології, метеорології, океанографії, вивчають вплив холоду на організм людини, “Озонову діру”, зміни магнітного поля Землі, іоносферу та космос (“космічну погоду”). На “Вернадському” також відкрили кілька нових видів тварин і рослин.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі