

Економіка
Уперше за 23 роки Україна модернізувала свою станцію в Антарктиді
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Станція “Академік Вернадський” вперше оновлюється відтоді, як Україна отримала її 23 роки тому. В її модернізацію вже вкладено майже 35 мільйонів гривень.
Про це повідомляє ZN.UA.
Зазначається, що 24-а Українська антарктична експедиція (УАЭ) відрізняється професійним складом, сформованим на відкритому конкурсі без гендерних обмежень. В результаті, після довгої перерви до неї увійшли дві жінки.
“Дванадцятьом сміливцям доведеться провести серед льодовиків і пінгвінів цілий рік, щоб продовжувати безперервні дослідження атмосфери, океану та надр, а ще – ремонтувати станцію і встановлювати нове обладнання”, – зазначає оглядач.
Читайте також: Українські вчені будуть досліджувати Антарктиду з космосу
Завдяки відбору на відкритому конкурсі, в експедицію потрапили четверо новачків, а середній вік учасників значно омолодився: найстаршому члену УАЕ 47 років, наймолодшому – 27. Всіх їх відбирали відповідно до завдань, які доведеться вирішувати на станції “Академік Вернадський”. Мова йде про дослідження за напрямами “Метеорологія”, “Геофізика” та “Біологія”.
Що варто знати про станцію?
6 лютого 1996 року Велика Британія передала Україні свою антарктичну станцію “Фарадей”, яку перейменували на “Академіка Вернадського”. Відтоді, пише BBC, Національний антарктичний центр провів 22 експедиції на крайній південь, і вже готує 23-ю.
Станція розташована на острові Галіндез, що входить до архіпелагу Аргентинських островів неподалік витягнутого Антарктичного півострова. Перші будівлі для наукових цілей у цьому районі були зведені на одному з сусідніх островів Вінтер ще у 1930-х роках.
Читайте також: Українські вчені отримають 262 млн гривень на дослідження
Однак до 1946 року ті будівлі знищило, як вважається, цунамі. Тоді ніхто не загинув, адже люди ще не перебували на станції постійно. Наступного року базу відновили, але 1954 році нову наукову базу побудували вже на острові Галіндез, і з того часу вона функціонувала без перерв. Тож, вона є однією з найстаріших постійно діючих станцій в Антарктиці.

Географічно станція розташована прямо під “Озоновою дірою”, яку тут інтенсивно вивчають.Через це полярники, які перебувають надворі, повинні постійно використовувати захисні креми та окуляри, адже сонячне випромінювання тут дуже активне – засмага як на найкращих морських курортах.
Читайте також: “Велика українська енциклопедія” стала доступною онлайн
Зараз українські полярники в Антарктиці проводять дослідження з біології, метеорології, океанографії, вивчають вплив холоду на організм людини, “Озонову діру”, зміни магнітного поля Землі, іоносферу та космос (“космічну погоду”). На “Вернадському” також відкрили кілька нових видів тварин і рослин.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПриватБанк зробив для своїх клієнтів доступніше відправлення SWIFT-переказів як за кордон, так і по Україні. Відтепер для закордонних та внутрішніх переказів діє єдиний тариф.
Про це повідомили у пресслужбі банку.
Єдиний тариф становить 0,5% від суми, але не менше ніж 5 гривень і не більше ніж 100 USD (у гривневому еквіваленті за курсом НБУ).
Зазначається, що єдиний тариф для SWIFT-переказів по Україні є вдвічі нижчим за раніше чинний, а максимальна сума комісії зменшена у 5 разів. При цьому, ПриватБанк не нараховує комісії за надсилання SWIFT-переказів на купівлю товарів для ЗСУ та оплату лікування.
Читайте також: «Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Історія перукарки з Ніжина, яка відкрила салон краси у розпал війни
Також ПриватБанк зробив більш зручним керування грошовими та SWIFT-переказами через Приват24. Новий функціонал меню «Перекази» дозволяє в Архіві переказів за пару кліків повторити відправлення раніше проведеного переказу, повернути чи відредагувати переказ.
ПриватБанк – найбільший державний банк України. На сьогодні в банку обслуговуються понад 18 мільйонів активних клієнтів, а загалом його послугами користуються 70% українців. Робота ПриватБанку спрямована на розвиток економіки України, підтримку українців та українського бізнесу і під час війни.
Нагадаємо, у Приват24 запустили онлайн моніторинг заставного майна.
Також ПриватБанк запустив нову послугу для бізнес-клієнтів «Досьє ділової репутації». Вона дозволяє компаніям та підприємцям більше дізнатися про своїх партнерів по бізнесу.
Фото: скриншот із відео.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У понеділок, 25 вересня, Україна отримала 100 млн доларів від Світового Банку під гарантію Великої Британії.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів України.
Зазначається. що ці гроші є частиною п’ятого додаткового фінансування проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» PEACE in Ukraine.
Кошти спрямують на часткову компенсацію видатків державного бюджету України, здійснених для відшкодування пенсійних виплат за липень 2023 року.
«Вдячний Уряду Великої Британії та команді Світового банку за конструктивну співпрацю та мобілізацію фінансових ресурсів на нагальні бюджетні потреби України. Завдяки наданим коштам ми маємо змогу і надалі зберігати макрофінансову стабільність та забезпечувати пріоритетні видатки державного бюджету», — додав міністр фінансів України Сергій Марченко.
Читайте також: Від далекобійниці до волонтерки – і назад. Як жінка з Сумщини залишила улюблену роботу заради допомоги людям
Загальний обсяг фінансової допомоги Великої Британії від лютого 2022 року сягає 1,6 млрд доларів.
Нагадаємо, 22 вересня Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги розміром 1,5 млрд євро від Європейського союзу.
А 21 вересня Мінфін залучив грант від США розміром $1,25 млрд.
Фото: remitly.com.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Пирятинській громаді на Полтавщині запустили міні цех з перероблення овочево-ягідної продукції.
Про це повідомили на порталі «Децентралізація».
Міні цех — це проєкт Світлани Петровської, розроблений за підтримки Агенції розвитку Пирятинської громади. Він став одним із восьми переможців загальнодержавного конкурсу «Сади для Перемоги» в Україні.
У межах гранту підприємиця отримала близько 250 тисяч гривень, на які придбала обладнання — сублімаційну сушарку, дегідратор для м’яса, фруктів, пастили та сухих пайків. Родина Петровських також витратила 50 тисяч гривень на облаштування приміщення під міні цех та придбання обладнання.
Читайте також: «Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Нещодавно було розпочато процес виготовлення перших партій фруктово-ягідної пастили. Пирятинці вже мають змогу скуштувати продукцію під торговою маркою «Легумінка» в місцевих кав’ярнях.
Підприємиця має амбітні плани розширювати виробництво з залученням найманої праці та збільшувати асортимент продукції, розпочавши виготовлення фріпсів, чурчхели, м’ясних джерок, сухих овочевих супів.
Дивіться відео: Переселенка з Ірпеня відкрила кафе на Львівщині
«Ми виготовляємо продукцію виключно з наших місцевих фруктів та ягід, які придбаємо у місцевих виробників та підприємців. Для нас важливо, аби продукція, яку ми пропонуємо споживачам, була смачною і корисною, тому орієнтуємося виключно на якісну сировинну базу», — розповідає Світлана Петровська.

Нагадаємо, сім’я з Маріуполя відкрила перший заклад української кухні у Лос-Анджелесі.
Також ми розповідали, як український виробник почав створювати цукати з кабачків.
Окрім того, японські волонтери відкрили у Львові ресторан східних снеків.
Фото: decentralization.gov.ua.