Суспільство
Українські студенти створили проєкт про гендерні стереотипи “Хроніки Матріархату”
В Україні запустили проєкт про гендерні стереотипи “Хроніки Матріархату”. Його створили студенти та студентки Київського національного університету імені Шевченка. Про це повідомляє povaha.org.ua.
Що не так із запитанням “Коли весілля?”
Як розповіла головна редакторка проєкту Діана Сяркі, над проєктом працюють 11 людей — один хлопець та десятеро дівчат. Ідея створення такого медіа виникла на одній із лекцій в університеті.
“Коли ми генерували ідеї, то передусім думали про криве дзеркало. Ми хотіли погратися, переосмислити щось. До того ж з власного досвіду ми бачили проблему, яка стоїть стіною перед гендерно нейтральним простором – старше покоління. Наші мами, тата, бабусі й дідусі, тьоті, дяді. Вони не розуміють наших поглядів. Для них досі головне запитання під час нашого приїзду додому: “Коли весілля?” Це демотивує. Ти борешся за свої права, а коли приїжджаєш додому замість підтримки маєш непорозуміння. Руки опускаються. Ось і ми подумали, що було б круто якось легко, в ненав’язливій формі показати, що гендерні стереотипи – це не ок”, — розповіла Діана Сяркі.
Світ без патріархату
Мета проєкту, зазначає Діана Сяркі, показати світ, який ніколи не знав патріархату.
“Криве дзеркало допомагає показувати гендерні стереотипи. І коли читають наші тексти і в якийсь момент бачать фрази “чоловічі слабкості”, “чоловічі клуби про кулінарію і секс”, вони відчувають абсурд. Ось тут і криються гендерні стереотипи. Якщо людина читає і їй незручно читати про якісь поведінкові речі про жінок або чоловіків, – “познайомтеся, це стереотип, упередження і весь цей букет ярликів”. Такі переписування історій про відомих нам історичних осіб цікаво і для нас, як авторів, так і для читачів”, — розповідає головна редакторка проєкту.
Так, на сайті проєкту вже можна прочитати оповіді про Крісті Колумб, Василину да Гама і Фері Магелан чи інтерв’ю з Лесем Українцем.
Крім того, серед найближчих матеріалів студенти обіцяють видати історію про подружжя Кюрі та інтерв’ю з жінкою-Фройдом.
Фото: hm-project.kl.com.ua
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі