Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські школярі винайшли пристрій для очищення води від хімічного забруднення

Опубліковано

На Вінниччині десятикласники розробили ефективний пристрій для ефективного і недорогого очищення води від хімічного забруднення. Брати Юрій і Роман Кучеряві із Ладижина презентували розробку на екологічному хакатоні, передає ecotown.com.ua.

Як зазначається, розробка вихованців гуртка “Основи науково-дослідницької діяльності” стала родзинкою обласного екологічного хакатону “Технологічні рішення щодо очищення питної води та стічних вод”, який відбувся на базі Вінницької обласної станції юннатів.

Читайте також: 17-річний українець винайшов помічника для незрячих (ВІДЕО)

У чому суть винаходу?

Школярі пропонують очищати воду у чотири етапи: спочатку вода проходить обробку магнітним полем, яке обертається, далі за допомогою електродіалізу вилучаються солі, і вона стає придатною для господарських потреб, потім застосовується електрогідравлічний ефект для знезараження бактеріальної флори, а озонування на заключному етапі робить її придатною для харчових потреб.

Скільки води можна очистити?

Невеликий дослідний зразок десятикласників може очищувати до 100 літрів води на годину. За словами розробників, якщо збільшити потужність і пропускну здатність, можна однією пересувною установкою забезпечити невелике місто питною водою, а стаціонарний потужний пристрій дасть ще більші обсяги.

Юнакам допомагає керівник гуртка “Основи науково-дослідницької діяльності” і методист Ладижинського міжшкільного навчально-виробничого центру “Спадщина” Олександр Герасімов. 

«Розробка Юрія і Романа Кучерявих допоможе уникнути техногенної катастрофи водного басейну Східного Донбасу, де наразі шахтні води не відкачуються, а проникають у водоносні горизонти із питною водою, де величезна кількість солей, – пояснює він. – Ця вода зі значними мінеральними включеннями потребує очистки, яку складно забезпечити наявними засобами, з іншого боку, це надзвичайно дорого: дешевше прокласти канал із Дніпра, ніж організовувати очистку таких величезних водних мас Східного Донбасу».

У 10-50 разів дешевший

Розроблений спосіб очищення води у 10-50 разів дешевший, ніж звичайні, наприклад, хлорування.

На додачу, вода, яка проходить електродіаліз, придатна до функціонування у контурі теплового насосу, продовжує Олександр Герасімов. 

«Після такої очистки вода практично не створює накипи, що на багато років продовжує термін експлуатації дорогого обладнання, – зауважив він. – Розробку хлопців можна використовувати для систем опалення житлових приміщень».

Юрій і Роман Кучеряві брали воду для досліджень із Південного Бугу та водогону. Ладижинські винахідники вже отримали позитивні відгуки від столичних експертів і тепер збираються реєструвати патент у Державному департаменті інтелектуальної власності. Потім брати збираються представити свою роботу на Всеукраїнському конкурсі інноваційних проєктів.

Технології

Компенсація за зруйноване житло: «Дія» тестує нову послугу

Опубліковано

Власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях чи в зонах бойових дій зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через «Дію».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

«Розширюємо сервіс у «Дії», за допомогою якого українці подають заяви до міжнародного Реєстру збитків про пошкодження та знищення житла через російську агресію. Скоро скористатися послугою зможуть всі українці, чиє житло було пошкоджене чи зруйноване, в тому числі ті, у кого оселя на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У Київській області будують інклюзивне містечко для військових

Нова послуга також буде доступна для українців, у яких право власності не зареєстроване в Реєстрі речових прав, та для тих, хто не має акту про пошкоджене майно від місцевої влади й не подавався на програму «єВідновлення».

Зараз починається бета-тестування нового сервісу. Після успішного тесту він буде доступний для всіх.

Нагадаємо, президент підписав закон про електронний проїзний квиток.

Читати далі

Технології

Президент підписав закон про електронний проїзний квиток: що це значить

Опубліковано

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 5705, який революціонізує систему оплати проїзду на автомобільному та міському електричному транспорті. Цей закон прирівнює електронний проїзний квиток до традиційного паперового, надаючи йому повну юридичну силу як офіційний документ для перевезення пасажирів та багажу.

Про це свідчить картка закону на сайті Верховної Ради.

Основна мета закону полягає в створенні сприятливих умов для розвитку автоматизованих систем оплати проїзду в міському транспорті. Він передбачає надання місцевим владам доступу до спеціалізованого програмного забезпечення через транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua. Це ініціатива, спрямована на модернізацію і зручність для мешканців, які використовують автобуси, трамваї та тролейбуси в щоденних поїздках по місту.

Читати також: На Megogo вийшов фільм «Нам своє робить» про військовий гумор: перегляд безкоштовний

Закон № 5705 відкриває нові можливості для управління та моніторингу транспортного руху, сприяючи вдосконаленню і ефективності міської інфраструктури.

Нагадаємо, що українські кіберфахівці успішно атакували інтернет-провайдерів в окупованому Криму.

Фото: Kyiv smart.

Читати далі

Технології

Українські кіберфахівці успішно атакували інтернет-провайдерів в окупованому Криму

Опубліковано

Українські кіберфахівці з Головного управління розвідки Міноборони (ГУР) здійснили атаку на інтернет-провайдерів у тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомили джерела у ГУР та Силах оборони виданню «Суспільне».

Деталі

  • ГУР підкреслило, що на російські онлайн-сервіси, сервери й мережеву інфраструктуру останнім часом відбуваються систематичні кібератаки.
  • Так звана місцева влада Криму попередила населення про можливі проблеми з доступом до інтернету через кібератаки на кілька російських інтернет-провайдерів.
  • Адміністрація внутрішньої політики, інформації та зв’язку загарбників заявила, що профілі DDos-атак постійно змінюються, і російські фахівці вживають заходів для протидії втручанню.

Читати також: 340 тис. військовозобовʼязаних оновили дані про бронювання в «Резерв+»

Кібероперації з початку вторгнення

  • З початку повномасштабного вторгнення кіберфахівці ГУР провели понад 50 значних кібероперацій проти Росії. Зазвичай це 3–4 кібероперації на місяць, залежно від результатів пошуку та дорозвідки цілей.

Нагадаємо, що жителі ТОТ можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через Дію: хто саме.

Фото: ГУР МО.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство1 тиждень тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство3 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: