Суспільство
Українські полярники розповіли про сміття в Антарктиді
Українські полярники і полярниці, які перебувають в Антарктиді на науковій станції “Академік Вернадський” розповіли, куди викидають сміття на білосніжному континенті.
Про це йдеться у їхньому телеграмканалі “Полярники і полярниці”.
Коли задумались
Зокрема, за їхніми даними, лише у 80-х роках на станціях в Антарктиці почали потроху звертати увагу на купи накопиченого непотребу (бочки з дизельними відходами, зламані крани-маніпулятори, навіть кораблі на березі).
Тоді, як зазначається, у 1991 році підписали Мадридський протокол, в якому у третьому розділі йдеться саме про те, щоб всі країни відповідально ставилися до відходів та розробили і дотримувались відповідних планів з незасмічення Антарктики.
За інформацією, на практиці це означає, що більшість відходів сортуються і направляються на континент (на більших станціях це взагалі 100% відходів, включаючи навіть тверді залишки каналізаційних стоків).
Як сортують сміття українці на Антарктиді
Як пишуть українці, вони сортують скло і метал, папір і картон, батарейки та інші забруднювальні речовини збираються і сортуються.
Читайте також: Українські полярники показали тюленів, які живуть в Антарктиді (ФОТО)
“Маємо спеціальний прес-компактор для зменшення об’єму сміття і його пакування, все збираємо по мірі надходження і в кінці зимівлі запаковуємо на корабель та відвозимо на велику землю”, – пишуть українці.
Біологічне сміття
За джерелами, щодо біологічного сміття, то невелику кількість залишків їжі дозволено викидувати в море – її з’їдають морські птахи та інші тварини.
Також (користуючись тим що станція маленька) українські полярники спеціально не очищують каналізаційні стоки – дозволено так робити для 30-ти і менше людей. Однак у майбутньому є план побудови і очистних споруд і високотемпературної сміттєспалювальної установки, щоб і біологічні рештки не викидати і сміття забирало менше об’єму.
Що забруднює
Єдині викиди, які й досі забруднюють навколишне середовище на українській та всіх інших станціях – вихлопи від працюючих дизельних електроненераторів.
Хоч є і позитивні виключення – бельгійська станція Princess Elisabeth працює лише на відновлювальних джерелах – вітрі і сонці. І поки це єдина така станція, але це вже супер-підтвердження що 100% відновлювальної енергетики можливо навіть в умовах Антарктиди.
“Зберігаймо природу поки є що зберігати”, – наголосили полярники.
Нагадаємо, до українських полярників в Антарктиді приїхала команда науковців та інженерів для роботи на кілька місяців.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі