Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Українські дрони працюватимуть на полях у США

Опубліковано

На ринок США успішно вийшов український розробник і виробник дронів Kray Technologies з безпілотниками для обприскування полів. Про це повідомляє журнал landlord.ua.

Обприскувальні дрони як такі  з’явилися не вчора, але модифікація українських винахідників здатна зробити революцію в технології обприскування. Головна перевага українського дрона, яку оцінили американські фермери, – він може з легкістю розганятися і гальмувати, повертати і знову розганятися. Інші такого не вміють.

“Бізнес завжди готовий платити за те, що дозволяє йому збільшити прибуток і знизити витрати. Дрон Kray Technologies відповідає одразу обом вимогам. Він економніший, ніж мала авіація, і при цьому набагато ефективніше. Здатний літати на малій висоті, розпорошувати препарати там, де це необхідно”, — підкреслює засновник інвестиційної платформи для учасників венчурного ринку Startup.Network, член правління Української асоціації венчурного бізнесу Олександр Сорока.

Що вражає — окупність рішення, яке пропонує українська команда аграріям. Навіть якщо фермер буде тримати апарат 99% часу в гаражі та робитиме свої три-п’ять внесень на рік, він за рік гарантовано окупить свої вкладення.

Вартість обприскування в США і Канаді (якщо йдеться про високу якість внесення) становить $25 за 1 га. Можна знайти пропозиції й по $7–8 за 1 га, але якість внесення залишає бажати кращого.

Тому потенційними клієнтами компанії є фермери, що обробляють до 2000 га, яким нерентабельно купувати техніку вартістю $350 000 або платити за надані послуги із обприскування $100 000–150 000 на рік. Завдяки новому дрону вони отримають можливість купити рішення не за $350 000, а за $50 000.

Спочатку була армія

Передісторія створення обприскувального дрона компанією Kray Technologies типова для України. З початком військових дій на сході країни IT-фахівець Дмитро Сурду почав працювати над створенням дрона-розвідника для української армії. Проект був представлений Міністерству оборони, але до серійного виробництва справа так і не дійшла. Тоді Сурду з командою почали шукати своїм напрацюванням інше застосування.

Як розповів операційний директор і директор з R&D компанії Kray Technologies Андрій Дашкієв, це був непростий період для компанії, частина команди пішла. А ті, хто лишився, переорієнтували проект з армійських потреб на сільське господарство і стали працювати над створенням безпілотника, здатного вносити добрива і засоби захисту рослин.

“Нам хотілося здешевити ці операції та замінити наземні обприскувачі та літаки”, — підкреслює він.

У 10 разів краще і в 10 разів дешевше

Запорука успіху гарного стартапу: зробити щось у 10 разів краще і продавати у 10 разів дешевше.У Kray Technologies керувалися саме цією формулою.

“Наш дрон, якщо не в десять, то точно разів у сім краще наземного обприскувача за собівартістю внесення, за витратами на персонал і сервіс”, — підкреслює Дашкієв. Логіка зрозуміла: обприскувач повинен десь стояти. Потрібен механік, який його ремонтує. На поле необхідно підвозити воду, щоб його заправляти. Із дроном це значно простіше.

Апарат із самого початку проектувався так, щоб його можна було перевозити у причепі звичайними дорогами разом із зарядною станцією та баком для дозаправки. За словами Дашкієва, рідини, що вміщається в бак об’ємом близько тонни, досить, щоб приїхати і почати оперативно обробляти посіви. Адже бувають випадки, коли це важливо зробити протягом 24 годин після виявлення проблеми.

Безпілотник Kray Technologies здатний вносити препарати на масляній і на водній основі краплями програмованого діаметру 50–100 мікронів. Норма внесення — від 0,7 л до 5 л на 1 га. Розпилення відбувається на висоті 1 м. За десятигодинний робочий день один дрон може обприскати від 270 га до 470 га залежно від норми внесення.

Над створенням обприскувального дрона в Kray Technologies почали працювати у 2016-му. До кінця року у Сурду був апарат, який можна було представити широкій аудиторії.

Першою серйозною виставкою, де Kray Technologies презентувала свій безпілотник, стала американська Drone World Expo–2016. Після DWE з’явився великий інтерес до апарату з боку замовників. Але одночасно стало зрозуміло, що такий простий прототип на американському ринку системно продавати буде дуже важко.

“Якщо ми декларуємо, що працюємо на швидкостях, у рази більших, ніж існую­чі рішення, наш апарат не може бути збудований як звичайний китайський дрон”, — каже Дашкієв.

Чому українські дрони кращі?

У 2017-му команда Сурду спроектувала апарат нової конструкції з карбоновим корпусом, який вирізнявся високою міцністю і малою масою. Наприкінці літа того ж року Kray підписала перший контракт на поставку безпілотника з підприємцем із США. Але щоб виконати замовлення, зібрати дрон було недостатньо — компанія повинна була отримати відповідні дозволи на польоти та пройти непросту систему сертифікації.

“Ми включили в наш дрон перспективний функціонал, який раніше у безпілотниках не використовувався, — систему електростатичного заряду крапель”, – розповідають розробники.

Процес пішов, але у 2018 році у проекті з’явився етап R&D, який спочатку не планувався. Через нові дослідження графік поставок апаратів збився.

“Оскільки дрон піднімає замало, аби конкурувати з обприскувачами та літаками, потрібно вносити більш концентровані препарати. Тому ми включили в наш дрон перспективний функціонал, який раніше у безпілотниках не використовувався, — систему електростатичного заряду крапель. Зараз ми її налагоджуємо”, — розповідає Дашкієв.

Її ідея в тому, що краплі, заряджені однаковим потенціалом, відштовхуються одна від одної та притягуються до рослин і до землі, у яких, по суті, нульовий потенціал. Малі краплі дозволяють використовувати концентровані хімікати в низьких дозах, не побоюючись, що вони спалять посіви.

Система електростатичного заряду крапель виключає дрейф, притискає розпилений препарат до рослин, розподіляє його рівномірно по листу. У результаті досягається висока якість покриття та більш глибоке проникнення препарату.

Далі – Канада

На сьогодні у проект зі створення обприскувального дрона інвестовано трохи менше $1 млн. У найближчі кілька років Сурду планує залучити ще близько $10 млн. Ця сума дозволить йому створити масштабну корпорацію з виробництва обприскувальних дронів та вийти на світовий ринок в цілому і на ринок Північної Америки зокрема.

За словами Сурду, потенціал північноамериканського ринку — мільйон фермерів.

“Ми плануємо почати його освоєння з Канади, — підкреслює він, — де Kray Technologies вже отримала дозвіл на польоти”.

У своїй майстерні команда Сурду може збирати 10 апаратів на місяць. І це не єдиний майданчик, де можна розгорнути виробництво. За останні три роки Kray вибудувала структуру підряду, логістику. І тепер повністю готова розгортати і масштабувати виробництво.

“Як тільки буде закінчена робота над демонстраційними зразками, ми це зробимо”, — наголошує генеральний директор.

За словами Сурду, конкурентами компанії є переважно китайські виробники дронів, які також роблять системи розпилення. Але конкуренції він не боїться — із самого початку компанія зробила ставку на більш високу якість і намагалася зробити кращий продукт.


Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: