Економіка і бізнес
Українські банки змінять форму рахунків
Національний банк України оновить вимоги до заповнення реквізитів банківських рахунків у зв’язку із запровадженням міжнародного стандарту банківського рахунку в Україні. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Відповідні зміни наразі винесені на розгляд громадськості, проте вони набудуть чинності з 1 листопада 2019 року.
Що міняють і навіщо?
Як зазначається, у розрахункових документах зникне рядок «код банку».
«Це дасть можливість уникнути дублювання реквізитів під час оформлення розрахункових документів на переказ коштів та привести нормативні акти Національного банку у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері», — пояснюють в Нацбанку.
Читайте також: Нацбанк отримав престижну міжнародну нагороду
Після запровадження в Україні міжнародного стандарту банківського рахунку — IBAN — у номері рахунку вже буде закладено код банку, відтак відповідний рядок у банківських реквізитах вже не буде потрібним.
Що таке IBAN?
IBAN – це унікальний банківський номер для кожного клієнта. Він не повторюється, і свій у кожної людини або підприємства. Як відбитки пальців. Номер значно спрощує систему взаєморозрахунків не тільки в рамках одного банку або країни, а взагалі по всьому світу. Така ідентифікація в рази скорочує перевірку платника і швидкість проведення розрахунків.
В Україні IBAN складатиметься із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.
Загалом запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку.
Економіка і бізнес
Масштаб проєкту
- виробництво будівельних і металевих конструкцій;
- виробництво готових металевих виробів і електрообладнання;
- створення машин та іншої техніки;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічні розробки;
- інформаційні та телекомунікаційні технології;
- виробництво харчових продуктів.
- звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання, якщо аналогів в Україні немає;
- 10-річне звільнення від податку на прибуток із реінвестуванням у розвиток;
- можливість отримання пільг за місцевими податками.
Коментарі