Суспільство
Українське видання отримало перше місце на міжнародному конкурсі з журналістики даних
Команда незалежного видання texty.org.ua отримала перше місце на міжнародному конкурсі Sigma Awards-2020. Про це повідомляється на сайті “Текстів”.
Що це за конкурс?
Як зазначають у виданні, на сьогодні це, напевне, найбільш серйозний світовий конкурс із журналістики даних (datajournalism.com).
“Ми перемогли в категорії “Найкращий новинний застосунок” (Best news application) з нашим проєктом моніторингу тем російської дезінформації (Topic Radar)”, – повідомили у “Текстах”.
Конкурс Sigma Awards у цьому році проводиться вперше. Він був створений, щоб замінити попередній найбільш значний конкурс у галузі журналістики даних, який називався “Data Journalism Awards”, та який припинив своє існування в 2019 році.
Раніше “Тексти” двічі виходили у фінал “Data Journalism Awards” (у 2012 з проєктом https://z.texty.org.ua), та у 2016 році з проєктом https://texty.org.ua/d/static/decl_game ). У 2017 році Ярина Серкез (тоді ще з “Текстів”, а зараз з NYT Opinion) отримала перемогу в номінації “найкращий молодий журналіст даних” за добірку робіт, більшість з яких була зроблена для цього сайту.
“Цього року в фіналі конкурсу в цій категорії змагалися проєкти від таких видань, як Washington Post та ThePudding, серед інших. Особливо приємно отримати перемогу в подібній компанії”, – додають у “Текстах”.
З яким проєктом перемогли?
Проєкт створений на основі моделей машинного навчання для української та російської мови, які були розроблені “Текстами”. Їх принциповий автор – Надія Романенко. Дизайн аплікації – Надя Кельм.
“Однак це – перемога всієї команди “Текстів”, і ми дуже вдячні нашим читачам і прихильникам, які надихають наше видання”, – йдеться у повідомленні.
Проєкт-переможець складається з трьох частин:
1. інтерактивна веб-сторінка (веб-програма) за адресою: topic-radar.texty.org.ua. Проєкт дозволяє стежити у часі за розгортанням тем російської пропаганди. Кожен тиждень команда за допомогою моделей визначає теми з приблизно 4-8 тисяч маніпулятивних новин.
2. Додатки для браузерів та телеграм-бот Фейкогриз (https://fgz.texty.org), які попереджають користувачів про маніпулятивні новини.
3. Періодичні моніторинги-дайджести, зроблені на основі topic-radar.texty.org.ua (посилання можна знайти на сайті проєкту).
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі