Суспільство
Українська школярка здійснила прорив, винайшовши метод діагностування раку
Учениця Малої академії наук України Ольга Харасахал запропонувала метод виявлення метастаз на ранніх стадіях онкозахворювань, за що отримала “золото” на одному з найбільших світових конкурсів наукових проєктів MOSTRATEC 2019. Про це інформує ЛІГА.net.
У співпраці з лікарями Маріупольського онкодиспансеру Ольга винайшла унікальну методику діагностування та дослідження меланоми. Методика дівчини дозволяє суттєво здешевити та пришвидшити процесс лабораторного дослідження аналізів для пацієнтів.
Наразі школярка отримала патент на це обладнання — його впровадження в будь-якій українській лабораторії коштуватиме не більш ніж 50 тисяч гривень, а аналіз для пацієнта — близько 500 гривень (замість 44 тис. гривень). Ця технологія вже працює в онкодиспансері Маріуполя. Щоб впровадити її до клінічного використання, вона має бути підтверджена міжнародними стандартами.
Окрім дослідження проблем раку, Ольга працює волонтеркою в госпіталі, з 14 років допомагала воїнам АТО в Маріуполі, була переможницею світового конкурсу INTEL ISEF.
Також дівчина отримала особливу нагороду світової спільноти Вільна наука.
Читайте також: Маріупольська школярка стала призеркою міжнародного наукового конкурсу в США
Хто ще з українців був відзначений на конкурсі
Крім того, третє місце на конкурсі MOSTRATEC 2019 зайняв учень МАН Дмитро Соломянюк. Він отримав “бронзу” за унікальний метод боротьби з пластиковими відходами та звалищами, який допомагає вирішити великі екологічні виклики нашої планети.
Довідково про конкурс
У конкурсі MOSTRATEC беруть участь 35 країн світу в 15 номінаціях. Він має дуже строгу систему рецензії та відбору учасників. Кожен по 12 годин на день презентує свій проєкт по стендом і проходить ретельний контроль щодо допуску до захисту і подальшої презентації журі. Україна в цьому році була вперше афілійована через Національний центр “Мала академія наук України”.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі