Суспільство
Немає аналогів в Україні: як підприємниця зробила бізнес на будинках на деревах
Світлана Дзюба розпочала власну справу на будинках на дереві. Наразі це перша і єдина така компанія в Україні, повідомляє UA|TV.
Це не просто дитячі забавки, розповідає підприємниця, будинки на деревах – це повноцінне житло. І головна мета Світлани – донести це до українців.
Це не іграшки, це – справжній дім!
“Це вже не дитячі сараї з якимись гірками. Це складні архітектурні конструкції, в яких є всі зручності: санвузол, душ, камін – от усе, що можна уявити в звичайному будинку, можна розмістити в будинку на дереві”, – пояснює жінка.
Читайте також: Меблевий бізнес переселенця підкорює світовий ринок
Світлана згадує, що найскладнішим було не зрозуміти, як технічно побудувати споруду, а донести споживачеві, що таке “будинок на дереві”. Що це сучасна екологічна конструкція, яка при правильному встановленні довговічна і не шкодить деревам.
Нюанси будівництва
За словами підприємниці, якщо будувати будинок на дереві відповідно до загальноприйнятих архітектурних норм, то розламається або будинок, або дерево.
“Потрібно шукати золоту середину між можливостями дерева та потребами клієнта. Тобто, якщо клієнт хоче дуже великий будиночок, а в нього дуже маленьке дерево, то в будь-якому випадку він повинен розуміти, що будуть якісь додаткові опори на землю”, – зазначила Світлана.
Запатентована технологія зведення
Як правило, несучі конструкції будинку виготовляють із сосни або ялини – вони й легкі, й міцні. Балки просочують натуральною лляною олією, яка зберігає фактуру дерева і захищає його від вологи та цвілі, ще до збірки.
Читайте також: Мрія еколога: українець виробляє унікальні меблі з картону
Щоб почати монтаж на місці, потрібно вкрутити в стовбур спеціальні сталеві кріплення, які окремо замовляють у слюсаря. Світлана Дзюба стверджує, що процедура безпечна для дерева.
“Це запатентована американська технологія – вони вже більше 60 років так будують, і дерева в них не гинуть. Ось ми вже 6 років вкручуємо болти, і жодне дерево не загинуло. Один болт, закручений в дерево, витримує від 5 тонн ваги“, – пояснює вона.
Як жити в такому будинку взимку?
Якщо будинок замислюється як зимовий, Світлана використовує лляний утеплювач у стінах і металопластикові вікна. Каналізація відводиться по непомітних трубах уздовж стовбура або по додаткових опорах, якщо вони є. Обмежень з оздоблення та побутових зручностей немає. Майстерня Дзюби зробила вже понад півтора десятка будинків в Україні та за її межами.
Зараз Світлана Дзюба працює над найбільш доступним, типовим проектом будинку на дереві, який з мінімальними коригуваннями вписався б практично в будь-яку локацію. А ще вона мріє в найближчі роки відкрити свій лісовий готель в Україні.
Суспільство
Одеський громадський хаб створять для покращення взаємодії між містянами та владою. Центр працюватиме на вулиці Успенській.
Про це повідомили в Одеській міській раді.
У новому хабі громадські організації зможуть:
- працювати;
- проводити зустрічі;
- спільно реалізовувати проєкти з покращення життя містян.
Читайте також: Права на показ фільму «Ти — космос» придбали п’ять різномовних дистриб’юторів
Одеса отримала гроші на проєкт у межах гранту від UNDP на майже 150 тисяч доларів. Новий центр необхідно створити до 15 березня 2025 року.
Нагадаємо, що в Одесі створюють великий реабілітаційний центр (ВІДЕО).
Фото: сайт ОМР
Суспільство
У Києві відкрили посольство Республіки Албанія. Церемонію відкриття установи провели міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та голова МЗС Албанії Іглі Хасані.
Про це повідомили в МЗС.
«Це символ українсько-албанської стійкості, єдності та спільного майбутнього в ЄС і НАТО», — написав Андрій Сибіга про відкриття посольства.
Також сторони ввели у дію Договір про дружбу та співробітництво між Україною та Республікою Албанія. Як зазначають у МЗС, документ розробили для того, щоб закріпити базові принципи взаємовідносин двох держав.
Нагадаємо, що Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024.
Фото: пресслужба МЗС
Суспільство
Центр для реабілітації створюють на базі міської лікарні №5. У ньому поєднають усі види медичної та немедичної реабілітації, зокрема й довготривалої.
Про це повідомили в Одеській міській раді.
Як зазначають в ОМР, наразі реабілітаційні відділення на базі міських закладів невеликі та переважно розраховані на амбулаторне або короткочасне стаціонарне перебування.
У новому центрі над відновленням пацієнтів працюватиме мультидисциплінарна команда, які використовуватимуть передові методи реабілітації та адаптації.
Читайте також: В Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування
«Ми плануємо створити сучасний центр, який стане важливою частиною реабілітаційного простору Одеси та навіть Півдня України. Сьогодні вже готуємо технічне завдання для розробки проєктної документації капітального ремонту будівлі. До того ж велика зелена територія, розташована біля моря та Траси здоров’я, робить це місце поза конкуренцією в Україні», — сказав мер Одеси Геннадій Труханов.
Нагадаємо, що у трьох областях відкрили адаптивні клуби для військових та людей з інвалідністю (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Конгресу міжрегіональних рад