

Суспільство
Українська авіаційна компанія запатентувала гелікоптер
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська авіаційна компанія «Вектор» здобула патент на модель легкого багатоцільового гелікоптера з двома рушіями.
Про це пише Ukrmilitary.com.
Зазначається, що документ зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 25 березня цього року.
Відомо, що ТОВ «Авіаційна компанія «Вектор» працює над створенням сучасного 4-місного двомоторного легкого багатоцільового вертольоту ВМ-4 «Джміль». На відміну від практично всіх наявних серійних легких гелікоптерів, які мають силові установки з одним двигуном, розробники «Джмеля» пропонують двомоторний варіант.

Зазначається, що торік у проєкт підприємством було залучено перші інвестиції і восени з об’ємною моделлю гелікоптера мали змогу ознайомитися відвідувачі спеціалізованої міжнародної виставки «Зброя та безпека-2019».
Читайте також: Шість найпотужніших гідроелектростанцій України
Технічні характеристики ВМ-4 «Джміль»
- Кількість місць – 1+3 осіб
- Злітна маса – 1000 кг
- Маса корисного навантаження – 480 кг
- Крейсерська швидкість – 200 км/год
- Потужність двигунів – 290 к.с. (2х145).
Читайте також: Спорт на карантині: тренування від українських блогерів
Нагадаємо, прикордонники використовують нові французькі гелікоптери H-125.
Також НАТО залучило українські літаки для боротьби з коронавірусом.
Як ми писали раніше, старий український літак переробили на сувеніри.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України домовилось з урядом Німеччини та Європейським інвестиційним банком про грант на суму 20 мільйонів євро для програми рішень відновлюваної енергетики.
Про це повідомили у пресслужбі міністерства на фейсбук-сторінці.
Грант покликаний підтримати розвиток відновлюваної енергетики в Україні, зокрема під час відбудови муніципальної інфраструктури у громадах.
«Ця угода є ще одним кроком у нашій співпраці з Європейським інвестиційним банком і урядом Німеччини для зміцнення енергетичної безпеки України на тлі російської війни», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»
Зазначається, що орієнтація на зелену енергетику — стратегічний крок для енергетичної незалежності України. Громадські будівлі споживають значну кількість енергії для освітлення, опалення, охолодження та живлення електропристроїв. Інтеграція відновлюваної енергетики має кілька переваг: безперервність надання послуг, економія коштів, скорочення викидів, підвищення стійкості та зменшення нестабільності цін.
У міністерстві зазначили, що програма розроблена для впровадження енергоефективних рішень у громадських будівлях: школах, лікарнях та дитячих садках.
Грантові кошти будуть виділені громадам та містам, що вже отримують фінансування в межах наявних рамкових кредитних угод ЄІБ. Серед них – Програма енергоефективності громадських будівель в Україні (UPBEE) і дві програми з відновлення: Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (UERP) і Програма з відновлення України (URP).
Допомога буде надана на забезпечення системами сонячної енергії, геотермальними тепловими помпами, а також пошук рішень для використання енергії біомаси.
Нагадаємо, на Волині викладачі ліцею виготовляють сонячні зарядні пристрої для ЗСУ.
Раніше ми повідомляли, що у Тернополі встановили першу в Україні сонячну енергосистему SmartFlower.
Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністерство оборони України та платформа з працевлаштування robota.ua підписали меморандум про співпрацю в межах реалізації проєкту рекрутингу в ЗСУ. Ініціатива покликана покращити процеси відбору вмотивованих військовослужбовців.
Про це повідомили у пресслужбі Міноборони.
Як зауважили у відомстві, robota.ua стала третьою компанією, з якою Міноборони підписало таку угоду.
Зазначається, що robota.ua запустила окремий спецпроєкт з інформацією по рекрутингу та вакансіями на потребу ЗСУ. Ознайомитися з ним можна за посиланням.
На сайті спецпроєкту можна самостійно обрати підрозділ і посаду, відгукнувшись на вакансію, що відповідає вашому професійному досвіду.
Як підкреслили на платформі robota.ua, персональні дані без згоди кандидата нікому не передаються. До того ж відгукнутись на вакансію можна з анонімним резюме – приховавши ім’я, фото, контакти та колишніх роботодавців.
На платформі «Рекрутинг для захисту України» кандидати самостійно обирають спеціальність, на яку вони хочуть мобілізуватися, попередньо ознайомившись з вимогами та деталями вакансій.
Читайте також: Замість лотереї у військкоматі – професійний рекрутинг. Хто наймає копірайтерів та піарників для ЗСУ? Кейс платформи Lobby X
За останні тижні кількість вакансій Збройних Сил України на платформах з пошуку роботи та відгуків на них суттєво зросла і продовжує демонструвати позитивну динаміку.
«Дуже приємно, що дедалі більше компаній залучається до нашого спільного проєкту рекрутингу. Збройні Сили України нині потребують фахівців у різних сферах. І є багато людей, які хочуть долучитися до війська за зрозумілим алгоритмом саме туди, де їхній цивільний досвід буде мати найбільший попит. Саме тому ми й надалі розвиватимемо співпрацю із тими компаніями на ринку рекрутингу, які надають безплатні послуги», — наголосила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.
«Для нас дуже велика честь доєднатися до цього проєкту. Зараз дуже важливо допомагати створювати в Силах оборони України сучасну систему рекрутингу і бути частиною цього процесу. Ми розуміємо, що Збройні Сили потребують не лише людей на передовій, а ще, наприклад, кухарів чи спеціалістів з логістики. В цьому ми будемо допомагати всіма можливими силами, адже розуміємо, що зараз усі мають працювати на перемогу», — наголосив генеральний директор robota.ua Валерій Решетняк.
Нагадаємо, Азов та Work.ua запустили рекрутингову кампанію під гаслом «Війську потрібні різні професії».
Також ми розповідали, що Міноборони розпочало проєкт рекрутингу до ЗСУ.
Фото: mil.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Завдяки UNITED24 відновили ще один міст на Житомирщині. Він з’єднує 7 населених пунктів громади, які на початку квітня 2022 року ЗСУ деокупували від російських військ. Міст допоможе покращити логістику регіону та гарантуватиме безпечний проїзд мешканцям довколишніх сіл і містечок.
Про це повідомив голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко
«Менш як місяць тому ми запустили рух першим мостом в Народицькій громаді, якій побудували військові з Державної спеціальної служби транспорту. Раніше, разом з нашими естонськими партнерами завершили відбудовувати міст у Малині. А у день Святого Миколая та Збройних сил України відкрили ще два відновлених мости у селах Нова Радча та Грезля Народицькій громаді», — зазначив Бунечко.

За його словами, відновлення нормального сполучення між населеними пунктами громади стало можливим завдяки ефективній співпраці обласної влади, громади, Державної спеціальної служби транспорту та проєкту відновлення України UNITED24.
Завдяки цим мостам відновилося нормальне сполучення між майже десятьма селами Народицької громади, зокрема тими, що були звільнені від російських окупантів”, – наголосив Бунечко.
Він підкреслив, що відновлення нормального сполучення значно спростить жителям півночі області доступ до необхідних послуг, прискорить рух машин екстрених служб, спеціального транспорту.

Наразі керівництво громади вже планує відновлення автобусного сполучення та графік перевезення необхідних товарів.
Загальна вартість будівництва обох мостів склала майже 8 мільйонів гривень, а строк виконання робіт став взагалі рекордним – 5 місяців.
Про UNITED24
UNITED24 — фандрейзингова платформа для збору пожертв на підтримку України. За 16 місяців роботи завдяки пожертвам з більш ніж 110 країн зібрано понад 470 млн доларів.
Нагадаємо, у 2020 році стало відомо, що Подільсько-Воскресенський міст у Києві почнуть асфальтувати.
Також у 2020 році на Подільсько-Воскресенському мосту забетонували перші шарніри для арки.
Фото: t.me/zhytomyrskaODA.