

Суспільство
Українки відкрили в США перший у світі магазин цифрового одягу
У США українки Дарія Шаповалова і Наталія Моденова створили стартап Dress X і продають одяг, що наявний лише в електронному вигляді.
Про це пише Укрінформ.
Сукні для соцмереж
«Сукні, до яких не можна доторкнутись, але які можна одягнути для виходу у соцмережі. Інноваційний фешн — стартап Dress X – це онлайн-бутік, де продають одяг, що наявний лише в електронному вигляді», – йдеться у повідомленні.
За словами співзасновниці Dress X, з початком коронавірсу і локдаунів вона усвідомила, що працювати у традиційному роздрібному продажу не має жодного сенсу і настав час саме для того, щоб запустити перший у світі магазин діджітал-одягу.
Як скористатися?
Аби вдягнути цифрову сукню, потрібно зайти на сайт, вибирати фасон і заплатити. Також потрібно завантажити свою фотографію.
Важливо, щоб на фотографії було хороше світло і щоб ви собі на ній подобались, зауважує інша співзасновниця стартапу Наталія Моденова.

Після завантаження фотографії чекаєте 1-3 дні, поки для вас, тобто для вашої фотографії, готують нову сукню. Розробниці гарантують — одяг ідеально сяде на будь-яку фігуру.
«Цифровий одяг сідає на всі фігури, підходить для будь-якого віку, для будь-якої статі, все це ми можемо одягнути на будь-яку людину», – каже Моденова.
Який асортимент?
Серед одягу багато суконь від українських дизайнерів. Частина з них існує лише в цифровій версії, а частина – в реальності, однак коштують вони в рази дорожче за цифрові версії.
Киянка Юлія Довгаль, уже два роки мешкає у Лос-Анджелесі. Під час карантину створила свій блог. За шість місяців на її сторінку підписалися 400 тис. людей. Довгаль навчає, як креативно себе фотографувати й створювати унікальні образи.
Читайте також: 7000$ та виклик від Родрігеса: як це знімати фільм із людиною з ДЦП у головній ролі
«На сьогодні серед блогерів дуже велика конкуренція. Мені важливо зацікавити свою аудиторію, щоб сподобався мій образ, музика, косметика та одяг» – розповідає блогерка.

Коли Довгаль дізналась про Dress X, одразу зрозуміла — це те, що їй потрібно. «Я за раціональне споживання, не хочу витрачати багато грошей на одяг, який буду одягати лише один раз, тому Dress X – це дуже класна альтернатива – з’являтися в новому образі кожного дня», – додає блогерка.
Довідка
Цифровий одяг — це абсолютно нова філософія моди. Шаповалова і Моденова вже не перший день працюють в індустрії моди. Вони були власницями кількох модних бутіків у Парижі й Лос-Анджелесі. Та новий стартап не потребує ані оренди приміщення, ані закупівлі самого одягу, ані жодних ресурсів на виробництво.
Читайте також: Обираємо пальта від українських виробників (ВІДЕО)
«Модна індустрія забруднює середовище відходами. Ми бачимо, що у світі йде криза великого масштабу, тому треба змінювати поняття швидкої моди, коли одяг купують і зразу викидують на сміття, зробили фотографію – і він вже не потрібен людині. Цю звичку треба змінити», – вважає Шаповалова.

Читайте також: Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK
Нагадаємо, в Україні з’явився бренд, що переробляє одяг із секонд-хендів: які ціни.
Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині на старовинних верстатах створюють чохли для ноутбуків.
Усі фото: dress-x.com.

Суспільство

У Вінницькому національному технічному університеті розпочнеться підготовка офіцерів запасу за спеціальністю «Бойове застосування військових частин і підрозділів безпілотних авіаційних комплексів оперативно-тактичного, оперативного, стратегічного класів».
Про це пише АрміяІнформ.
Наголошується, що досі відбувалася підготовка офіцерів запасу для радіотехнічних військ, частин і підрозділів зв’язку та радіотехнічного забезпечення авіації, а також автомобільних частин й підрозділів. Тепер отримали дозволи й ліцензію для підготовки фахівців БПЛА.

Для опанування новим фахом на кафедрі було підготовлено потужний симуляційний клас, а університет закупив два безпілотні авіаційні комплекси, на яких слухачі отримуватимуть практичні навички у застосуванні безпілотників.
Ті з них, хто прийме рішення пов’язати свою долю зі службою в українському війську, у військових частинах вже командуватимуть операторами БПЛА, а точніше – підрозділами відповідного напрямку.

Перший набір курсантів за новою спеціальністю відбудеться влітку 2021 року.
Читайте також: Київський завод «Маяк» освоїв виробництво запасних частин для зенітної установки

Планується набрати 25 хлопців та дівчат, які у своїх вишах у різних областях України вже здобули або здобувають вищу освіту й ступінь бакалавра та бажають протягом двох років вивчати військову справу на кафедрі військової підготовки ВНТУ.

Читайте також: На Донеччині військові тренувалися виявляти ворожі БПЛА (ФОТО)
Нагадаємо, на військовому полігоні випробовували вітчизняний боєприпас для БПЛА.
Як ми повідомляли раніше, КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка».
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Два паливозаправники на базі вантажних автомобілів МАЗ отримали прикордонники Харкова та Сум.
Про це повідомили у пресслужбі відомства.
Зазначається, що паливозаправники призначені для транспортування авіаційного пального та проведення заправки повітряних суден. Вони були закуплені згідно з вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» за переговорною процедурою для потреб оборони. Загальна вартість закупівлі склала майже 8,6 млн гривень.

Закуплені вантажівки МАЗ мають колісну формулу 4х4 та потужність двигуна 330 к.с., екологічного стандарту Євро-5. Кожна з них оснащена кондиціонером та має 500-літровий паливний бак. Ємність цистерни паливозаправника – 5 000 літрів.
З персоналом, який працюватиме з паливозаправниками, представники постачальника провели відповідні заняття щодо їхньої експлуатації.

Українське прикордонне відомство очікує отримати ще десять гелікоптерів Airbus Н125. Планується, що ці машини уже прибудуть з необхідним оптико-електронним обладнанням для моніторингу державного кордону та виключної (морської) економічної зони України.
Читайте також: Як Морська охорона відточує майстерність зі зброєю нового зразка (ВІДЕО)

Читайте також: Вікіпатруль: як група українських активістів бореться з пропагандою у Вікіпедії
Нагадаємо, Україні відправляють три гелікоптери H225.
Також ДСНС отримала гелікоптер H225 Super Puma.
Як ми повідомляли раніше, українська компанія здобула патент на санітарно-евакуаційну версію гелікоптера.
Усі фото: dpsu.gov.ua.
Суспільство

На час карантину Київська міська лікарня ветеринарної медицини безкоштовно доставлятиме котів та собак до родини, яка вирішила прихистити тварину.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
«Пішли назустріч киянам, які вирішили взяти тварину з притулку, але не хочуть наражатись на небезпеку під час пандемії. Карантинні обмеження не повинні заважати творити добро та допомагати тваринам. Минулого року попри пандемію кияни прихистили понад 750 безпритульних тварин із комунальних притулків», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Місто без ветеринарів: як у Ржищеві волонтери взялися рятувати безпритульних тварин
Як скористатися послугою?
Для того, щоб скористатися послугою транспортування тварини додому, необхідно обрати на сайті тварину, яка сподобалась, зателефонувати за номером: 098-828-14-14 або написати на сторінку Facebook. Достатньо вказати ім’я тварини та домовитись про зручний час трансферу.
Тварин у нові домівки доставлятиме служба «Зоодопомога» із дотриманням усіх карантинних правил.
Поки що котів та собак транспортують виключно в межах Києва. Разом із чотирилапим другом фахівці привезуть повний пакет документів на тварину.
Безкоштовною послугою таксі для покинутих тварин від ветклініки можна скористатись до завершення зимового локдауну – 24 січня.
Читайте також: Як професійний каскадер збудував оленячу ферму на Сумщині
Нагадаємо, новий Япомогабокс для бездомних тварин працюватиме з доставкою.
Як ми повідомляли раніше, у Подільському зоопарку в Вінниці з’явилися патагонські мари.
Головне фото: kyivcity.gov.ua.
-
Суспільство10 години тому
Буковинську Маланку хочуть внести до списку ЮНЕСКО
-
Суспільство16 години тому
Експерти визначать 50 найкращих для відвідування місць в Українських Карпатах
-
Суспільство14 години тому
Водолазна школа Військово-Морських Сил отримала нові костюми
-
Суспільство15 години тому
Як професійний каскадер збудував оленячу ферму на Сумщині