

Суспільство
Українки відкрили в США перший у світі магазин цифрового одягу
У США українки Дарія Шаповалова і Наталія Моденова створили стартап Dress X і продають одяг, що наявний лише в електронному вигляді.
Про це пише Укрінформ.
Сукні для соцмереж
«Сукні, до яких не можна доторкнутись, але які можна одягнути для виходу у соцмережі. Інноваційний фешн — стартап Dress X – це онлайн-бутік, де продають одяг, що наявний лише в електронному вигляді», – йдеться у повідомленні.
За словами співзасновниці Dress X, з початком коронавірсу і локдаунів вона усвідомила, що працювати у традиційному роздрібному продажу не має жодного сенсу і настав час саме для того, щоб запустити перший у світі магазин діджітал-одягу.
Як скористатися?
Аби вдягнути цифрову сукню, потрібно зайти на сайт, вибирати фасон і заплатити. Також потрібно завантажити свою фотографію.
Важливо, щоб на фотографії було хороше світло і щоб ви собі на ній подобались, зауважує інша співзасновниця стартапу Наталія Моденова.

Після завантаження фотографії чекаєте 1-3 дні, поки для вас, тобто для вашої фотографії, готують нову сукню. Розробниці гарантують — одяг ідеально сяде на будь-яку фігуру.
«Цифровий одяг сідає на всі фігури, підходить для будь-якого віку, для будь-якої статі, все це ми можемо одягнути на будь-яку людину», – каже Моденова.
Який асортимент?
Серед одягу багато суконь від українських дизайнерів. Частина з них існує лише в цифровій версії, а частина – в реальності, однак коштують вони в рази дорожче за цифрові версії.
Киянка Юлія Довгаль, уже два роки мешкає у Лос-Анджелесі. Під час карантину створила свій блог. За шість місяців на її сторінку підписалися 400 тис. людей. Довгаль навчає, як креативно себе фотографувати й створювати унікальні образи.
Читайте також: 7000$ та виклик від Родрігеса: як це знімати фільм із людиною з ДЦП у головній ролі
«На сьогодні серед блогерів дуже велика конкуренція. Мені важливо зацікавити свою аудиторію, щоб сподобався мій образ, музика, косметика та одяг» – розповідає блогерка.

Коли Довгаль дізналась про Dress X, одразу зрозуміла — це те, що їй потрібно. «Я за раціональне споживання, не хочу витрачати багато грошей на одяг, який буду одягати лише один раз, тому Dress X – це дуже класна альтернатива – з’являтися в новому образі кожного дня», – додає блогерка.
Довідка
Цифровий одяг — це абсолютно нова філософія моди. Шаповалова і Моденова вже не перший день працюють в індустрії моди. Вони були власницями кількох модних бутіків у Парижі й Лос-Анджелесі. Та новий стартап не потребує ані оренди приміщення, ані закупівлі самого одягу, ані жодних ресурсів на виробництво.
Читайте також: Обираємо пальта від українських виробників (ВІДЕО)
«Модна індустрія забруднює середовище відходами. Ми бачимо, що у світі йде криза великого масштабу, тому треба змінювати поняття швидкої моди, коли одяг купують і зразу викидують на сміття, зробили фотографію – і він вже не потрібен людині. Цю звичку треба змінити», – вважає Шаповалова.
Читайте також: Де знайти роботу без досвіду? Історія студентки, яка стала економісткою у головному офісі UKRSIBBANK
Нагадаємо, в Україні з’явився бренд, що переробляє одяг із секонд-хендів: які ціни.
Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині на старовинних верстатах створюють чохли для ноутбуків.
Усі фото: dress-x.com.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ