Суспільство
Українка відкрила в техасі крамницю вишиванки (ВІДЕО)
Українка Олена Джейкобс у техаському Далласі відкрила крамницю українського одягу та прикрас, а також майстерню вишиванки. Так донеччанка Олена популяризує українську культуру серед американців, інформує Голос Америки.
“Це настільки цікавий, магічний процес. Називається комп’ютеризована машинна вишивка – завантажується дизайн і ця машина строчить всі ці різні кольори”, – розповідає Олена Джейкобс, власниця крамниці.
Про любов до вишиванки
Пристрасть до вишивки в Олени почала з’являтись поступово. Все почалось коли донеччанка, яка іммігрувала до США, захотіла замовити вишивані сорочки.
“Коли я для дітей для себе хотіла замовити одяг, вишиванки то виявилось що це досить непросто, дуже дорого коштує, займає довгий час, доставка ненадійна і речі можуть загубитись”, – згадує Олена.
Тоді жінка почала сама замислюватись, чому б їй не створити свій онлайн-магазин. Остаточним поштовхом для втілення ідеї у життя став Євромайдан.
“Переживала, пропустила через себе, це була дуже значна подія в моєму житті. І я вирішила що будь-яка справа, яку я вирішу розпочати, має бути пов’язана з Україною, щоб я могла допомагати українським підприємцям”.
Читайте також: Журнал National Geographic опублікував статтю про українську дизайнерку
Співпраця з 20 підприємствами з України
Наступним кроком стало створення вебсайту українського одягу. Олена знайшла близько 20 підприємств із різних регіонів України й запропонувала співпрацю. За п’ять років роботи сайту український одяг купували українські діаспори США, Канади, Японії, Мексики. Гроші часто Олена віддавала на допомогу волонтерам. Також корінна донеччанка повністю відмовилась від російської мови й почала підтримувати українські традиції у власній сім’ї.
“Моя мама є найбільш патріотичною людиною, яку я знаю. Все що вона робить, крутиться навколо України. Це і куховарення, і святкування українських родинних свят”, – розповів Олексій, син Олени.
Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції
Згодом Олена вирішила, що треба популяризувати українську культуру й серед американців. Тому за зароблені гроші з інтернет продажів, відкрила традиційний магазин і майстерню вишивки. І хоч сюди навідуються українці, головними клієнтами крамниці є американці. Олена стверджує, найбільш популярною є українська вишивка серед вихідців із Мексики.
Тут окрім одягу є кераміка, прикраси, рушники й вишивальна машинка. Зараз Олена окрім продажу речей українського виробництва й сама вишиває на замовлення. Жінка вважає, що це її місія — просувати українську культуру.
Фото:
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі