

Суспільство
Українка організувала сортування сміття у багатоквартирному будинку
У Львові Афіна Черкезова у 325-квартирному будинку на вул. Княгині Ольги створила пункт сортування сміття, пише EcoTown.
27-річна журналістка разом з сусідами роздільно збирає макулатуру, скло, алюмінієві та жерстяні бляшанки, пет-пляшки, кришечки, пластик різних видів, кольорові та прозорі пакети – загалом 11 компонентів.
Як усе почалося?
Дівчина переїхала до Львова з Хмельницького у 2016 року і нині орендує у будинку житло. Розповідає, що вдома почала сортувати сміття улітку 2017 року, коли після пожежі на Грибовецькому сміттєзвалищі з міста кілька місяців не вивозили відходи. Спочатку всі відходи Афіна Черкезова збирала на балконі.
“Коли назбирувалалося багато, викликала кур’єра “Зеленої коробки” – фірми, яка займається переробкою вторсировини, – згадує дівчина. – А потім дізналася, що на сусідній вулиці весь будинок сортує сміття, – і разом із головою нашого ОСББ пішла подивитися, як організований роздільний збір вторинної сировини”.
Афіна Черкезова розповіла про сортування відходів у групі будинку у “Фейсбуку” і поставила на голосування питання щодо організації власного роздільного збору відходів. Ідею підтримали 50 людей, а голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, побачивши результати голосування, пообіцяв допомагати.
Читайте також: Ще одне українське місто приєдналося до сортування сміття
Наразі сміття перебирають у двох комірчинах, які знаходяться біля кожного під’їзду і де зазвичай зберігають візочки та велосипеди.
“Два невеликі приміщення площею близько 6 кв м. були вільні, ми зробили ремонт і поставили кілька картонних ящиків, на які почепили картки з написами, що куди класти, – розповідає Афіна. – Я писала пости в нашу групу, зняла відео з роз’ясненням, малювала плакати і вивішувала їх у комірчинах”.

Відходи сортують не всі мешканці будинку на вул. Княгині Ольги, зауважує дівчина.
“Ті, кому ліньки мити і стискати використану тару, викидають усе у загальні смітники, – розповідає вона. – Та все ж більшість людей готові до сортування відходів – треба лише створити умови”.
Відсортовану вторинну сировину вже один раз здавали спеціальній фірмі, зауважує Афіна Черкесова.
“Майже до стелі заповнили “Мерседес Спрінтер” – за 13 м куб. відходів отримали 574 гривні, – наголошує вона. – Тішить, що це гроші за сміття, яке за інших умов потрапило б на вічне звалище, а так планета буде чистіша, а ми маємо додаткові кошти для ОСББ”.
Читайте також: Мінприроди створило мапу пунктів збору сміття на переробку
Також Афіна Черкезова намагається не купувати боксів, які використовують у кулінарії, та пакетів, у яких зазвичай продають чіпси. «Такі відходи не приймає фірма, яка купує вторсировину у нашого ОСББ, – пояснює дівчина. – Відмовилася і від одноразових пакетів, замінивши їх еко-торбинками з транини, а для м’яса беру з собою у магазин спеціальний контейнер”.
Нагадаємо, що київський благодійний магазин “Ласка” запустить станцію сортування текстилю.
Суспільство

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.
Про це повідомили в UNITED24.
Експедиція до Південного полюса
Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.
Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Зустрічі з американцями
У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)


Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.
Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.
«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.




Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця
Суспільство

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.
Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.


Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів.


До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.


З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.


На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.


У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.


До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія.


Share: