Суспільство
Українка організувала сортування сміття у багатоквартирному будинку
У Львові Афіна Черкезова у 325-квартирному будинку на вул. Княгині Ольги створила пункт сортування сміття, пише EcoTown.
27-річна журналістка разом з сусідами роздільно збирає макулатуру, скло, алюмінієві та жерстяні бляшанки, пет-пляшки, кришечки, пластик різних видів, кольорові та прозорі пакети – загалом 11 компонентів.
Як усе почалося?
Дівчина переїхала до Львова з Хмельницького у 2016 року і нині орендує у будинку житло. Розповідає, що вдома почала сортувати сміття улітку 2017 року, коли після пожежі на Грибовецькому сміттєзвалищі з міста кілька місяців не вивозили відходи. Спочатку всі відходи Афіна Черкезова збирала на балконі.
“Коли назбирувалалося багато, викликала кур’єра “Зеленої коробки” – фірми, яка займається переробкою вторсировини, – згадує дівчина. – А потім дізналася, що на сусідній вулиці весь будинок сортує сміття, – і разом із головою нашого ОСББ пішла подивитися, як організований роздільний збір вторинної сировини”.
Афіна Черкезова розповіла про сортування відходів у групі будинку у “Фейсбуку” і поставила на голосування питання щодо організації власного роздільного збору відходів. Ідею підтримали 50 людей, а голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, побачивши результати голосування, пообіцяв допомагати.
Читайте також: Ще одне українське місто приєдналося до сортування сміття
Наразі сміття перебирають у двох комірчинах, які знаходяться біля кожного під’їзду і де зазвичай зберігають візочки та велосипеди.
“Два невеликі приміщення площею близько 6 кв м. були вільні, ми зробили ремонт і поставили кілька картонних ящиків, на які почепили картки з написами, що куди класти, – розповідає Афіна. – Я писала пости в нашу групу, зняла відео з роз’ясненням, малювала плакати і вивішувала їх у комірчинах”.
Відходи сортують не всі мешканці будинку на вул. Княгині Ольги, зауважує дівчина.
“Ті, кому ліньки мити і стискати використану тару, викидають усе у загальні смітники, – розповідає вона. – Та все ж більшість людей готові до сортування відходів – треба лише створити умови”.
Відсортовану вторинну сировину вже один раз здавали спеціальній фірмі, зауважує Афіна Черкесова.
“Майже до стелі заповнили “Мерседес Спрінтер” – за 13 м куб. відходів отримали 574 гривні, – наголошує вона. – Тішить, що це гроші за сміття, яке за інших умов потрапило б на вічне звалище, а так планета буде чистіша, а ми маємо додаткові кошти для ОСББ”.
Читайте також: Мінприроди створило мапу пунктів збору сміття на переробку
Також Афіна Черкезова намагається не купувати боксів, які використовують у кулінарії, та пакетів, у яких зазвичай продають чіпси. «Такі відходи не приймає фірма, яка купує вторсировину у нашого ОСББ, – пояснює дівчина. – Відмовилася і від одноразових пакетів, замінивши їх еко-торбинками з транини, а для м’яса беру з собою у магазин спеціальний контейнер”.
Нагадаємо, що київський благодійний магазин “Ласка” запустить станцію сортування текстилю.
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі