Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Tj2jd7nV7QU?si=RsRTf5Esk75UqFCXSSSSSS

Суспільство

Українка не зламалася від втрати коханого та батька на війні і стала на захист країни (ВІДЕО)

Опубліковано

Ворог забрав у неї нареченого та батька, але не зламав. Щоб продовжити справу найрідніших чоловіків, 24-річна Ярина стала на захист країни.

Про дівчину, яка вивчилася на операторку БПЛА та вже майже рік служить командиркою взводу, розповідає ШоТам.

Вдягла піксель замість чорної хустки

Росіяни думали, що вона вдягне чорну хустку, а вона вдяглася в піксель. Ярина втратила на війні нареченого та батька й тепер замість них захищає країну.

«Треба виганяти нечисть з нашої держави. От і все», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

До повномасштабного нападу Ярина працювала татуювальницею та планувала відкрити тату-студію у Львові. Але найбільше мріяла створити родину з коханим Іваном. За фахом хлопець був стоматологом, працював у Чехії — хотів заробити на власну клініку.

«Нам було дуже-дуже весело разом. На католицьке Різдво він зробив мені пропозицію, і це було таке здійснення моєї маленької мрії — коли ти любиш людину, і вона тебе», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Але повномасштабне вторгнення перевернуло життя та плани. Спочатку на захист країни став батько Ярини — ветеран АТО Михайло. А потім добровольцем пішов і 28-річний наречений Іван…

«Я завжди була такої думки, що чоловік є чоловік, і якщо він прийняв рішення — це його рішення, і ти ніяк не маєш на нього впливати», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Читайте такожЖінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Іван загинув за кілька днів від початку служби від мінометного обстрілу на Донеччині. Коли Ярина дізналася про це, в неї ніби земля пішла з-під ніг.

«Мене далі в плач, мене трусить, я їсти не можу, спати не можу», — Ярина Чучман-Миньо, військовослужбовиця.

Для Ярини було важливо, щоб на поховання прийшли якомога більше людей, аби віддати шану герою.

«На такі прощання з нашими військовослужбовцями мають приходити взагалі люди, які їх і не знали. Ось якщо в місті сьогодні поховання, то всі мають залишити свої справи й прийти віддати честь людині, яка віддала за вас життя», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Після смерті коханого вступила в Національний університет оборони

У пам’ять про коханого дівчина до свого дівочого прізвища додала Іванове — Миньо. І пішла до війська.

«Вступила в Національний університет оборони України, там трошки відволікалася від усього цього. Тригерили дуже дати, які були пов’язані… Його день народження мені було дуже важко пережити», — Ярина Чучман-Миньо, військовослужбовиця.

Батько Ярини, який на той час був на передовій, хвилювався за вибір доньки. Та коли за рік вона вийшла з університету зі званням молодшої лейтенантки, неймовірно пишався.

«Ми з батьком були максимально схожі удвох. Він мене вітав, він пишався мною — ясно, вже коли я закінчила, коли стала офіцером. Ясно, що пишався», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Це була одна з останніх розмов з батьком… Він загинув на фронті в березні 2023 року. Переживати втрату вдруге допомагала лише думка, що незабаром вона сама стане воїном.

Стала командиркою взводу ударних БПЛА

Сьогодні Ярина — командирка взводу ударних БПЛА та має 14 чоловіків у підпорядкуванні.

«Протягом служби виконувала дуже багато різних обов’язків. І вивозила хлопців на позицію, і їздила як зовнішній оператор, і їздила як пілот», — Ярина Чучман-Миньо, військовослужбовиця.

Ярина вірить, що коханий і батько спостерігають за нею та пишаються. Та вважає, що кожен українець має бути готовий дати відсіч ворогу.

«Нам потрібно все-таки вчитися стріляти, вчитися надавати медичну допомогу, вчитися тактики й військової справи. Тому що вона нам знадобиться, щоб захищати своїх рідних, щоб захищати своїх дітей у майбутньому. І чи ти жінка, чи чоловік — байдуже», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.

Ви можете підтримати Ярину й допомогти з деталями до FPV-дронів. В описі є посилання — долучайтеся.

Нагадаємо, ШоТам розповідав про гуцулку Ксеню з Волині, яка годує поранених воїнів на передовій.

Також дивіться відео про 98-річну розвідницю, яка пройшла Другу Світову, а 24 лютого знову зібралася на фронт.

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі

Суспільство

Українські лікарі першими у світі провели надскладну операцію на серці немовляти

Опубліковано

Лікарі дитячої та дорослої обласних лікарень Одещини успішно виконали першу у світі операцію з імплантації електрода у серце восьмимісячного немовляти.

Про це повідомив очільник Одеської ОВА Олег Кіпер.

Операцію на серці восьмимісячного Гліба провели для того, щоб забезпечити правильну роботу серцевого м’яза хлопчика. До цього у світі ніколи не робили подібну операцію дітям до одного року.

Олег Кіпер вказав, що це історичний прорив у кардіохірургії, а проведеною операцією зацікавилися міжнародні фахівці. Українських лікарів уже запросили до Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Фото: сайт «Суспільне Одеса»

«Дякую нашим медикам за їхню майстерність, відданість і силу духу! Ви — справжні рятівники людських життів і гордість України! Бажаю маленькому Глібу швидкого одужання та міцного здоров’я. Він уже переможець!» — написав очільник Одеської ОВА.

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).

Фото обкладинки: ютуб-канал «Суспільне Одеса»

Читати далі