Суспільство
Українка не зламалася від втрати коханого та батька на війні і стала на захист країни (ВІДЕО)
Ворог забрав у неї нареченого та батька, але не зламав. Щоб продовжити справу найрідніших чоловіків, 24-річна Ярина стала на захист країни.
Про дівчину, яка вивчилася на операторку БПЛА та вже майже рік служить командиркою взводу, розповідає ШоТам.
Вдягла піксель замість чорної хустки
Росіяни думали, що вона вдягне чорну хустку, а вона вдяглася в піксель. Ярина втратила на війні нареченого та батька й тепер замість них захищає країну.
«Треба виганяти нечисть з нашої держави. От і все», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.
До повномасштабного нападу Ярина працювала татуювальницею та планувала відкрити тату-студію у Львові. Але найбільше мріяла створити родину з коханим Іваном. За фахом хлопець був стоматологом, працював у Чехії — хотів заробити на власну клініку.
«Нам було дуже-дуже весело разом. На католицьке Різдво він зробив мені пропозицію, і це було таке здійснення моєї маленької мрії — коли ти любиш людину, і вона тебе», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.
Але повномасштабне вторгнення перевернуло життя та плани. Спочатку на захист країни став батько Ярини — ветеран АТО Михайло. А потім добровольцем пішов і 28-річний наречений Іван…
«Я завжди була такої думки, що чоловік є чоловік, і якщо він прийняв рішення — це його рішення, і ти ніяк не маєш на нього впливати», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Іван загинув за кілька днів від початку служби від мінометного обстрілу на Донеччині. Коли Ярина дізналася про це, в неї ніби земля пішла з-під ніг.
«Мене далі в плач, мене трусить, я їсти не можу, спати не можу», — Ярина Чучман-Миньо, військовослужбовиця.
Для Ярини було важливо, щоб на поховання прийшли якомога більше людей, аби віддати шану герою.
«На такі прощання з нашими військовослужбовцями мають приходити взагалі люди, які їх і не знали. Ось якщо в місті сьогодні поховання, то всі мають залишити свої справи й прийти віддати честь людині, яка віддала за вас життя», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.
Після смерті коханого вступила в Національний університет оборони
У пам’ять про коханого дівчина до свого дівочого прізвища додала Іванове — Миньо. І пішла до війська.
«Вступила в Національний університет оборони України, там трошки відволікалася від усього цього. Тригерили дуже дати, які були пов’язані… Його день народження мені було дуже важко пережити», — Ярина Чучман-Миньо, військовослужбовиця.
Батько Ярини, який на той час був на передовій, хвилювався за вибір доньки. Та коли за рік вона вийшла з університету зі званням молодшої лейтенантки, неймовірно пишався.
«Ми з батьком були максимально схожі удвох. Він мене вітав, він пишався мною — ясно, вже коли я закінчила, коли стала офіцером. Ясно, що пишався», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.
Це була одна з останніх розмов з батьком… Він загинув на фронті в березні 2023 року. Переживати втрату вдруге допомагала лише думка, що незабаром вона сама стане воїном.
Стала командиркою взводу ударних БПЛА
Сьогодні Ярина — командирка взводу ударних БПЛА та має 14 чоловіків у підпорядкуванні.
«Протягом служби виконувала дуже багато різних обов’язків. І вивозила хлопців на позицію, і їздила як зовнішній оператор, і їздила як пілот», — Ярина Чучман-Миньо, військовослужбовиця.
Ярина вірить, що коханий і батько спостерігають за нею та пишаються. Та вважає, що кожен українець має бути готовий дати відсіч ворогу.
«Нам потрібно все-таки вчитися стріляти, вчитися надавати медичну допомогу, вчитися тактики й військової справи. Тому що вона нам знадобиться, щоб захищати своїх рідних, щоб захищати своїх дітей у майбутньому. І чи ти жінка, чи чоловік — байдуже», — військовослужбовиця Ярина Чучман-Миньо.
Ви можете підтримати Ярину й допомогти з деталями до FPV-дронів. В описі є посилання — долучайтеся.
Нагадаємо, ШоТам розповідав про гуцулку Ксеню з Волині, яка годує поранених воїнів на передовій.
Також дивіться відео про 98-річну розвідницю, яка пройшла Другу Світову, а 24 лютого знову зібралася на фронт.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі