Економіка і бізнес
Україна виграла суд у Газпрому
“Нафтогаз” виграв апеляцію по першій скарзі російського “Газпрому” на рішення Стокгольмського арбітражу. Відтак Україна не повинна платити Росії близько $80 млрд. Про це повідомляє пресслужба “Нафтогазу” у Twitter.
Зазначається, що Апеляційний суд округу Свеа погодився з рішенням Стокгольмського арбітражу щодо спору Газпрому з Нафтогазом з приводу контракту на поставку газу.
“Згідно із сьогоднішнім рішенням, вимога Газпрому відхилена. У зв’язку з цим рішення арбітражного суду не може бути скасовано. Апеляційний суд не виявив порушень з боку арбітражу в ході розгляду”, – йдеться у пресрелізі суду.
“Повна перемога”
Підкреслюється, що рішення Апеляційного суду не може бути оскаржене.
“Повна перемога! Україна знову перемагає! Ми виграли апеляцію по першій скарзі Газпрому на рішення Стокгольмьского арбітражу!” – написав в Facebook виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.
Пізніше він навів неофіційний переклад рішення Апеляційного суду.
У рішенні, зокрема, йдеться, що суд відхиляє скаргу Газпрома.
Крім цього, російська компанія має компенсувати витрати Нафтогазу на судовий процес у розмірі 1 021 774,26 євро та 1 650 000 грн, з яких 1 000 000 юридичні витрати, і платити відсотки у відповідності до Секції 6 Акту про відсотки на ці дві вищезазначені суми з моменту винесення рішення суду і до моменту здійснення оплати.
Як повідомляв Вітренко перед початком слухань по апеляції, перша скарга Газпрому стосується рішення арбітражу, яке обнулило зобов’язання Нафтогазу з положенням контракту “бери або плати”. Завдяки цьому рішенню, Україна не повинна платити Росії близько 80 млрд доларів.
Читайте також: Україна займає друге місце у Європі за покладами природного газу
Історія питання
Як пише Укрінформ, після чотирьох років арбітражного провадження між “Нафтогазом” та “Газпромом” за двома контрактами Стокгольмський арбітраж ухвалив два надважливих рішення: перше – 22 грудня 2017 року щодо контракту на постачання газу за принципом “бери або плати”, а друге – 28 лютого 2018 року – стосовно транзитного контракту.
За результатами двох проваджень “Газпром” повинен сплатити “Нафтогазу” 2,56 млрд дол. з урахуванням заліку у розмірі 2,1 млрд дол., який “Нафтогаз” уже отримав у вигляді газу, що був поставлений у 2014 році.
Як заявляли в українській компанії, 22 грудня 2017 року Арбітражний суд ухвалив рішення на користь “Нафтогазу” у всіх спірних питаннях щодо контракту на постачання газу з “Газпромом”: ціноутворення, положення “бери або плати” та визнання недійсними інших положень, які є необґрунтованими й суперечать принципам конкуренції.
Зокрема, Арбітражний суд повністю відхилив ретроспективні вимоги “Газпрому” на суму 56 млрд дол. згідно з положенням “бери або плати” (що встановлює зобов’язання здійснити оплату за невідібрані обсяги газу) за 2009–2017 роки. При цьому майбутні обов’язкові річні обсяги закупівлі газу у “Газпрому” зменшено з 42–52 млрд кубометрів до 4–5 млрд кубометрів, що відповідає фактичним потребам в імпорті газу.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі