Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
the london book fair the london book fair

Суспільство

Україна вперше долучається до Лондонського книжкового ярмарку. Що покажемо?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна вперше відкриє національний стенд на 48-му Лондонському книжковому ярмарку 12 березня. Його організатором стала команда Українського інституту книги, повідомляє ЛітАкцент.

Україна вперше братиме участь у ярмарку після візиту його директорки Джекс Томас до Києва та успішних переговорів із організаторами. Надзвичайно зацікавлена в українському ринку, під час подорожі вона встигла познайомитися із багатьма авторами й видавцями.

Хто поїде і що покаже?

Головними гостями (special guests) з України у Лондоні стануть художники Романа Романишин та Андрій Лесів — арт-студія «Аґрафка», переможці премії Bologna Ragazzi Award 2018. Їхні роботи покажуть у «Галереї ілюстраторів», де експонуються найкращі мистецькі твори світових книжкових ілюстраторів.

Читайте також: Українська книга отримала нагороду на світовому конкурсі

Книжку «Аґрафки» під назвою “Stars and Poppy Seeds” у 2019 році опублікувало британське видавництво “Tate”. Ілюстрації до неї стануть візуальною основою національного стенду.

Про український книжковий ринок міжнародній спільноті розповість Антон Мартинов — співвласник видавництва «Наш Формат». Він зверне увагу на особливості книговидання в Україні та про розвиток українського ринку в умовах соціальної турбулентності. Захід відбудеться 12 березня, початок о 16:00.

Читайте також: Збірку українського письменника включили до списку рекомендованих книг року

На Лондонському книжковому ярмарку Україну представлять 12 видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «Наш Формат», «Астра», “BOOK CHEF”, «Фонтан казок», «Каламар», «КМ-Букс», “Magenta”, “Nebo BookLab”, «Ранок», «Самміт-книга». Крім того, свої книжки на стенді покаже Інститут національної пам’яті та організація «Українсько-єврейська зустріч», буде презентовано англомовну книгу-мандрівку Україною від видавництва «Книголав».

Читайте також: “Книга-мандрівка.Україна” стане першим вітчизняним мультсеріалом

Що варто знати про ярмарок?

Лондонський ярмарок — одна з найбільш масштабних міжнародних бізнес-подій книжкового світу, майданчик для переговорів, купівлі прав та демонстрації видавничих досягнень країн. Він триватиме три дні — з 12 до 14 березня 2019 року.

Читайте також: Обсяг україномовної літератури у книгарнях сягнув 78%

На період проведення ярмарку столиця Великобританії перетворюється у місце, де не тільки гості, а й місцеві жителі, можуть ознайомитися з новинками на книжковому ринку.

Ярмарки такого рівня допомагають компаніям розповісти про себе, налагодити партнерські відносини, а також значно розширити ринки збуту. Для читачів Лондонський книжковий ярмарок також представляє велику цінність, оскільки тут можна зустріти останні новинки видань з усього світу і познайомитися з тими, хто безпосередньо створює книги.


Суспільство

Нічна атака: Сили оборони знищили 67 повітряних цілей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Під час нічної атаки 29 травня Повітряні Сили ЗСУ збили 37 крилатих ракет, 29 «шахедів» та один розвідувальний безпілотник.

Про це у телеграмі повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.  

«Цієї ночі російські окупанти атакували військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури України крилатими ракетами та ударними дронами», — написав Залужний.

Він відзначив, що ворог випустив до 40 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555 з дев’яти літаків стратегічної авіації Ту-95мс із району Каспійського моря.

З північного та південного напрямків противник атакував іранськими безпілотниками Shahed-136/131. Усього – 35 ударних дронів.

Дивіться відеоЯк Протиповітряні сили оборони ЗСУ героїчно прикривають бійців і бережуть наш спокій

Відомо, що ворог здійснював атаку з опівночі до 5.00 годин ранку 29 травня.

Протиповітряна оборона працювала у зонах відповідальності всіх повітряних командувань Повітряних Сил: «Центр», «Схід», «Південь» та «Захід».

Силами та засобами повітряних командувань у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено 67 повітряних цілей:

  • 37 крилатих ракет Х-101/Х-555;
  • 29 ударних БпЛА Shahed-136/131;
  • 1 розвідувальний БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Командувач Повітряних Сили ЗСУ Микола Олещук написав, що ця атака — чергова безсонна ніч для українців. Він подякував захисникам неба за успішну бойову роботу.

«Чекаємо на посилення від партнерів новими системами ППО, посилено працюємо над реалізацією наших планів у створеній авіаційній коаліції», — відзначив Олещук.

Над Києвом збили 40 повітряних цілей

За даними Київської міської державної адміністрації, над столицею Сили ППО знищили понад 40 ворожих цілей, ударів по Києву не допущено.

«За попередньою інформацією, ворог застосував баражуючі боєприпаси Shahed. Практично одночасно із атакою БпЛА, з району Каспію ворожі ТУ-95МС здійснили пуски крилатих ракет, ймовірно Х-101/555. Тож атака на столицю була комбінованою, з різних напрямків», — зазначили у міській владі.

Нагадаємо, під час нічної атаки ворога 28 травня Сили ППО знищили рекордні 52 дрони-камікадзе.

А під час нічної атаки ворога 26 травня Сили ППО знищили 10 крилатих ракет і 23 дрони-камікадзе та два розвідувальні безпілотники.

Фото: facebook.com/kpszsu.

Читати далі

Суспільство

Харківщина отримала два санітарні авто від Уряду Німеччини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Куп’янська громада на Харківщині отримала два санітарні автомобілі за сприяння Уряду Німеччини та благодійного проєкту Phoenix 4UA.

Про це повідомили на сайті Харківської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що в область надійшли дві спецавтівки Mercedes Sprinter.

У громаді наголосили, що відновлення медичної галузі є одним із пріоритетних напрямків роботи.

«Отриманий транспорт допоможе рятували наших людей та стане в нагоді медичним закладам як Куп’янської, так і прилеглих громад», — йдеться у повідомленні.

Автомобілі оформлять та доправлять до Куп’янської громади, де він буде задіяний у роботу.

Читайте такожЯк нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

Нагадаємо, мер Брюсселя передав Києву дві карети швидкої допомоги.

Окрім того, французькі благодійники передали Україні 18 карет швидкої допомоги.

Раніше ми повідомляли, що Україна отримала евакуаційний автобус від Норвегії для перевезення поранених.

Фото: kharkivoda.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Film.ua знімає горор про конотопську відьму під час російсько-української війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська кінокомпанія FILM.UA Group розпочинає роботу над лінійкою фільмів жахів. Перший проєкт буде про «Конотопську відьму».

Про це компанія повідомила на своєму сайті.

Зазначається, що сценаристом пілотного проєкту буде Ярослав Войцешек (автор сценаріїв українських хітів «Мавка. Лісова пісня», «Пульс», «Захар Беркут», «Викрадена Принцеса: Руслан і Людмила», «Сторожова Застава»).

Його надихнув сам образ відьми, яка нерідко є головною персонажкою легенд, зокрема і сучасних. А також — реальна історія конотопчанки, яка прокльонами зустріла російських окупантів у рідному місті.

Тоді відео про «конотопських відьом» зірвало інтернет-простір, з’явилося чимало фан-артів. Ба більше — відео, де жінка безстрашно погрожує російським солдатам, показали навіть в американській рейтинговій гумористичній програмі The Late Show with Stephen Colbert.

Про сюжет фільму

Історія розповість про прадавню відьму з Конотопа, яка, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил. Та, коли з початком повномасштабної війни російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися, повертаючи свої сили, і обрушує жахливі та криваві кари на вбивць свого нареченого.

Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс

Нещадавно творці відзняли тизер стрічки, який незабаром планують оприлюднити. Його зрежисував Ярослав Войцешек, а оператором-постановником виступив Сергій Ревуцький. Саундтрек до нього заспівала Віра Кекелія. Роль відьми в тизері зіграла акторка Тетяна Малкова.

Нагадаємо, американський актор Шон Пенн зіграє головну роль в українському кіноальманасі «Війна очима тварин».

Окрім того, вийшов документальний фільм про контрнаступ ЗСУ на Харківщині.

Фото: film.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство6 днів тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...

Суспільство7 днів тому

«Рецепт знайшли у покинутій хаті». Як ветеран відроджує контабас – старовинний український напій, забутий в часи «совєтів»

Чули колись про контабас? Це стародавній український алкогольний напій на основі бруньок смородини. Тривалий час...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми – русофоби, які пропагують українську культуру». Як перетворити книгарню на успішний бізнес? Кейс київського закладу «Сенс»

Чи можливо відкрити книгарню-кав’ярню, яка стане не лише популярною, а й прибутковою? Київський заклад «Сенс»...