Технології
Україна почала отримувати супутникові дані від GEOSAT
Завдяки досягнутій понад місяць тому домовленості, Україна де-факто стала власницею мультиспектрального оптичного супутника та отримує ексклюзивні супутникові дані від GEOSAT 2.
Про те пише журнал The Universe. Space.Tech.
Зазначається, що зважаючи на ризики в умовах військової агресії, повідомлення про угоду з’явилося у публічному просторі лише тепер.
Особливість GEOSAT 2
GEOSAT 2 став першим супутником, що вже передає оперативні дані спостереження за територією України винятково для використання нашою країною. Супутник перебуває на орбіті та дозволяє отримувати дані з надвисокою роздільною здатністю, раніше недоступною для України.
Він також надає можливість отримувати знімки на відстані 100 кілометрів від державних кордонів України. Виведений на орбіту у січні 2022 року український супутник «Січ-2-30» має у рази меншу роздільну здатність.
У такий спосіб Україна посилила спостереження з орбіти за своєю територією. Це стало можливим завдяки угоді про передачу супутникових даних EOS, засновником якої є Макс Поляков, міжнародний підприємець та меценат.
Читайте також: Інжир на підвіконні та плантації на дачі. Як проєкт «Сади Перемоги» мобілізує городні війська України
Стратегічне партнерство EOS та GEOSAT 2 зміцнює потенціал космічної розвідки України та допомагає збільшити ефективність захисту території країни, а також підвищує якість збору даних про збитки, яких завдала населенню та економіці військова агресія російської федерації. Дані також можна використовувати для вирішення завдань в аграрному секторі, лісовому господарстві та інших галузях.
Довідка
Система GEOSAT 2 надає високоякісні та економічно вигідні послуги клієнтам по всьому світу. Супутник працює на сонячно-синхронній орбіті з середньою висотою 620 км з місцевим часом висхідного вузла (LTAN) 10 годин 30 хвилин, що дозволяє отримувати дані з частотою середнього часу повторного відвідування два дні по всьому світу (один день у середніх широтах).
Макс Поляков — міжнародний підприємець у сфері космічних технологій та IT, доктор економічних наук та громадський діяч. Керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, а також засновник компаній Firefly Aerospace, EOS Data Analytics, SETS, Renatus, Maxpay та інших. Ідейний засновник ГО «Асоціація Ноосфера». Макс Поляков народився у Запоріжжі.
EOS — частина інвестиційного портфоліо Noosphere Ventures — надійний глобальний постачальник супутникової аналітики на основі штучного інтелекту. Технології компанії охоплюють рішення дистанційного зондування Землі для прийняття обдуманих рішень у сферах сільського господарства, видобутку корисних копалин, нафти, безпеки та оборони, а також інших сферах.
Дивіться відео: Як Протиповітряні сили оборони ЗСУ героїчно прикривають бійців і бережуть наш спокій
GEOSAT — компанія, що займається спостереженням за Землею, постачальник зображень та інформаційних продуктів із власних супутників та супутників компаній-партнерів. Визначаючи своїми пріоритетами клієнтоорієнтованість, оперативність та гнучкість, GEOSAT надає своїм клієнтам по всьому світу індивідуальні рішення, що базуються на високоякісних зображеннях.
Нагадаємо, в Україні зареєстрували представництво Starlink Ілона Маска.
Як ми повідомляли раніше, в Україні використовують технологію розпізнавання облич окупантів.
Фото: universemagazine.com.
Технології
Що це означає
- надсилати SMS-повідомлення;
- обмінюватися OTT-повідомленнями через Telegram, WhatsApp, Viber.
- голосовий зв’язок;
- передачу даних.
Чому це важливо
Коментарі
Технології
Як працює послуга
- Відкрийте застосунок «Армія+».
- Оберіть потрібний рейс і придбайте до чотирьох квитків одночасно.
- У списку будуть доступні лише поїзди, що прямують до міст, наближених до зони бойових дій.
Чому це зручно
Коментарі
Технології
Про сховища
- інклюзивну доступність;
- вентиляцію, каналізацію, протипожежний захист, системи оповіщення та охорони;
- меблі, приміщення для зберігання їжі та води, санвузли, роздягальні й медпункт.
Коментарі