Ви читаєте:
Україна отримає від Швейцарії три важкі машини для розмінування: її переваги
4хв на читання
Назад
Україна отримає від Швейцарії три важкі машини для розмінування: її переваги
4хв на читання

Україна отримає від Швейцарії три важкі машини для розмінування: її переваги

18 Жовтня 2024, 08:59
Микита Кишиневський
Поділилися
0

Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом упродовж року Україні передадуть три подібні машини. Їх використовуватимуть працівники ДСНС.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Що входить у пакет допомоги

GCS-200 — важка дистанційно керована машина для очищення територій від протипіхотних та протитанкових мін. Здатна знешкоджувати вибухонебезпечні предмети на глибині до 30 сантиметрів. Перевагою машини є змінні модулі, які дозволяють вилучати ВНП, безпечно їх завантажувати. На сьогодні у піротехнічних підрозділів ДСНС є 12 важких машин для розмінування GCS-200.

Окрім надання трьох систем розмінування, програма включає також комплексний пакет комплексний пакет тренінгів, інструктажів та логістичного забезпечення.

Читайте також: Національна опера України відправилася у тур містами США уперше з часів незалежності

Фото: телеграм-канал Мінекономіки

«Кожна передана партнерами машина для розмінування — це збільшення наших спроможностей в гуманітарному розмінуванні. А також вища безпека саперів, які працюють в полях. Я дякую Швейцарії за їхній внесок в гуманітарне розмінування, яка допомагає як технікою і обладнанням для розмінування, так і ділиться експертизою і допомагає в реалізації наших спільних проєктів», — сказав заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Читайте також: «Дія» відкриває набір до армії дронів: як подати заявку та вибрати підрозділ

Допомога від Швейцарії

Швейцарія є однією із країн-лідерів за обсягом наданої допомоги у сфері гуманітарного розмінування. Загальна сума анонсованої та наданої допомоги становить понад 134 мільйони в доларовому еквіваленті.

Країна фінансує проєкти з розмінування і надає технічну підтримку для знищення мін та інших вибухонебезпечних предметів. А також підтримує програми з навчання місцевого населення безпечним методам поведінки із ними.

Нагадаємо, що фахівці з аналітики даних покращать процес розмінування в Україні за допомогою ШІ.

Фото обкладинки: МВС

Допомога Україні Дснс Машина Для Розмінування Швейцарія
По темі
Читайте також

Регбі та волейбол на кріслах колісних, що повертають до життя. Як ветеран з ампутацією виборює медалі в США

Гуркіт металевих крісел колісних, жорстке зіткнення, падіння — і щирий сміх: «Чуєш, ти мене слабо вдарив, давай...
13 Березня 2026
02:08
«Межівський меридіан» — останнє джерело новин для людей прифронтової громади

«Межівський меридіан» — останнє джерело новин для людей прифронтової громади

10 годин тому
00:47
Пишаємося нашими паралімпійцями!

Пишаємося нашими паралімпійцями!

10 годин тому
Історія переселенки, що знайшла себе у швейній справі |
03:19

Історія переселенки, що знайшла себе у швейній справі |

Ця історія про жінку, яка втекла від війни з рідного Запоріжжя і змогла почати життя спочатку за 900 км від дому —…
14 Березня 2026