Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Україна отримає 200 мільйонів доларів на розвиток фермерства

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна отримає 200 мільйонів доларів на розвиток фермерства від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Згідно з повідомленням, Україна розпочала реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство». Угода про позику щодо позику в рамках відповідного проекту була укладена 27 серпня 2019 року з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Сума позики – 200 мільйонів доларів США.

Читайте також: На Львівщині відкрили п’ять сімейних молочних ферм

“Ця програма дозволить Україні пом’якшити окремі обмеження на шляху до зростання участі приватного сектора, зокрема, малих і середніх підприємств (МСП), у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України”, – йдеться у повідомленні.

Які заходи реалізують?

У рамках програми планується:

  • створити Державний аграрний реєстр та відкритий до нього  доступ широкому загалу;
  • провести інвентаризацію земель державної власності та внести відомості щодо них до Державного земельного кадастру;
  • розробити методологію розробки планів землекористування для об’єднаних територіальних громад;
  • провести супутникове картографування території України;
  • створити автоматизовану систему оповіщення щодо змін у Державному земельному кадастрі;
  • підвищити обізнаність власників та користувачів земельних ділянок щодо прав на землю та способів їх захисту;
  • посилити систему державного контролю на державному кордоні України з урахуванням вимог ЄС та найкращих світових практик;
  • розробити та ввести в експлуатацію інтерактивну інформаційну систему про безпечність харчових продуктів та вимог ринків експорту.

Фото: unian.net

Економіка

Канада надає Україні кредит завбільшки $1,8 млрд

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Канада надасть Україні кредит на $1,8 млрд. Це допоможе Києву підтримувати економічну стабільність.

Про новину повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у твітері та подякував керівництву Канади за надання фінансової допомоги.

«Вдячні за додаткову підтримку в розмірі 2,4 млрд канадських доларів, оголошену Джастіном Трюдо та Христею Фріланд. Фінансовий внесок Канади допоможе нам підтримувати економічну стабільність і допомагати українцям, які постраждали від розв’язаної росією війни», – написав він у твіттері.

Дивіться відеоЯк розпізнати касетні боєприпаси: анімація від ШоТам

Нагадаємо, напередодні опублікували бюджет Канади на 2023 рік, з якого стало відомо, що Канада надасть Україні кредит на 2,45 млрд канадських доларів (1,76 млрд доларів США).

Кошти будуть надані в межах «Адміністративного рахунку для України» МВФ.

Читайте також«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

«Два мільярди 450 мільйонів доларів кредитів уряду України для допомоги у забезпеченні українців необхідними послугами», — йдеться в описі проекту бюджету.

Раніше ми повідомляли, що Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС.

Окрім того, Данія створює фонд для допомоги Україні з бюджетом $1 млрд.

Фото: terracestandard.com.

Читати далі

Економіка

В Ірпені відновив роботу ресторан Mushlya, зруйнований ворожим снарядом

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Ірпені на Київщині знову почав працювати ресторан Mushlya, який рік тому постраждав від окупації.

Про це у фейсбуці повідомив співвласник Дмитро Борісов.

«Чекали на цю новину майже 13 місяців. Mushlya в Ірпені сьогодні знову відчиняє двері», — написав Борісов.

Він поділився, що захоплюється людьми, з якими пощастило створювати бізнес. Адже по камерах відеоспостереження майже в прямому етері бачили, як цей ресторан руйнували та розграбовували окупанти. Однак попри все бізнесу вдалося знову запуститися.

«Ворожий снаряд, вибиті вікна, зруйнована частина фасаду, розкрадена техніка та майже все обладнання, знищена система вентиляції», — описали з чого доводилося починати команда ресторану.

Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Після 13 місяців простою ресторан знову пригощатиме відвідувачів оновленим меню. У закладі пропонуватимуть мідії, креветки, сендвічі, нові плато морепродуктів, fish&chips і роли.

Нагадаємо, в Україні за рік зареєстрували 202 тис. нових бізнесів.

Також ми розповідали, що McDonald’s відновив роботу п’яти ресторанів в Одесі.

Фото: facebook.com/borisov.dima.

Читати далі

Економіка

В Україні за рік зареєстрували 202 тис. нових бізнесів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Із березня 2022 року в Україні попри повномасштабне вторгнення зареєстрували понад 202 тисячі нових ФОПів. Більшість нових бізнесів відкриваються у сфері роздрібної торгівлі.

Дані проаналізував Опендатабот.

Зазначається, що після початку великої війни, деякий час реєстри не працювали та відкрити ФОП було неможливо. Після відновлення можливості відкривати власну справу за допомогою «Дії» за першу добу було зареєстровано понад тисячу нових бізнесів.

Кількість бізнесів

Уже в квітні їхня кількість зросла удесятеро – до 12,6 тисячі справ. Відтоді кількість нових ФОП збільшувалася, сягнувши піку у вересні з 20,1 тисячі.

Після невеликого спаду протягом осені та початку зими, ймовірніше за все, пов’язаного з блекаутами та масовими обстрілами Росією цивільної інфраструктури, на початку 2023 кількість нових малих та середніх бізнесів знову почала рости.

Читайте також: Смарт-каміни без диму. Як український стартап Neverdark завоював ринок ЄС «розумним вогнем»

Найбільшу кількість нових ФОПів від початку повномасштабного вторгнення зареєстрували кияни – 29 тисяч. На Львівщині в з’явилися 16,8 тисяч ФОПів. Замикає трійку Дніпропетровщина – там зареєстрували 15,9 тисяч нових бізнесів.

Напрямки діяльності

Війна змінила також й напрямки діяльності малого та середнього бізнесів. Так, перед початком повномасштабного вторгнення перше місце за кількістю реєстрацій нових ФОП посідав КВЕД «Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність», а категорії «Надання інформаційних послуг» та «Надання інших індивідуальних послуг» обіймали третю та четверту позиції.

Рік великої війни змінив ситуацію – у 2022 до топу увірвалися ФОПи, пов’язані з торгівлею. Нові фопи-програмісти посунулися на друге місце, поступаючись бізнесам у сфері роздрібної торгівлі.

Третє місце посідають справи у сфері оптової торгівлі автотранспортом. Натомість інформаційні та індивідуальні послуги обіймають 5 та 7 місця у переліку відповідно.

Нагадаємо, ПриватБанк запустив програму підтримки клієнтів-експортерів.

Також у Рівному відкрили центр підтримки підприємців Дія.Бізнес.

Фото: opendatabot.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство5 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство6 днів тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство1 тиждень тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...