Суспільство
Україна оголосить конкурс на будівництво заводу ядерного палива
Україна планує побудувати завод з фабрикації ядерного палива на базі Південно-Української АЕС, оголосивши восени 2019 року конкурс на будівництво і фінансування проекту. Про це повідомили у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, передає “Інтерфакс-Україна“.
Завод планують збудувати на майданчику Південно-Української АЕС. Будуватиме завод підрядник, якого й оберуть на конкурсі. Водночас при будівництві заводу будуть використовувати технології американської компанії Westinghouse.
Читайте також: В Україні стартує будівництво сховища енергії
За оцінками уряджу, вартість будівництва заводу має скласти 400 мільйонів доларів
Нагадаємо, що на початку 2019 року в Міненергетики повідомляли, що до 2022 року в Україні має з’явитись власний завод з виробництва ядерного палива.
Навіщо потрібен такий завод?
Це дасть змогу скоротити обсяги закупівлі російського ядерного палива, яке використовується для роботи атомних електростанцій.
Також Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.
Торік Україна купила в РФ ядерного палива на суму майже 68 мільйонів доларів. Майже 30% ядерного палива для українських АЕС закупили на шведському заводі Westinghouse, решту 70% — на російському заводі “ТВЕЛ”.
До анексії Росією Криму Україна планувала будівництво заводу з фабрикації ядерного палива на основі технології російської паливної компанії “ТВЕЛ” у Кіровоградській області. Було створено ПрАТ “Завод із виробництва ЯП”, в якому українському держконцерну “Ядерне паливо” належить 50% плюс 1 акція в підприємстві, “ТВЕЛ” – 50% мінус 1 акція. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в 450 млн доларів.
У лютому 2016 року Держінспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) не задовольнила заяву “Заводу із виробництва ЯП” на отримання ліцензії для проведення робіт зі спорудження паливного заводу.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі