Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У ЗСУ з’явилися нові знаки та емблеми (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Збройних силах України з’явилися нові знаки та емблеми. Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

Зазначається, що у військовій формі української армії відбулися зміни. Зокрема, по іншому виглядають емблеми на комірі та беретних знаках.

Зубчатка повернулась на історичне місце

Як розповіли у Міноборони, зубчатка, як емблема, що позначала приналежність до вищого офіцерського складу, зникла з генеральських погонів, втім вона не зникла з однострою. Вона повернулася на своє історичне місце, а саме на комір і має позначати належність до вищого офіцерського складу.

Використання в першій версії правил носіння військової форми одягу емблеми на комір за родом військ у поєднанні зі схрещеними булавами не відображало в повній мірі призначення до вищого офіцерського складу. Генерал, з латинського generalis — загальний і призначений для управління підрозділами різних видів і родів військ, тобто відображення на однострої його попередньої спеціальності є зайвим.

Наряду з вищим офіцерським складом нові емблеми отримали ще ряд військ та служб.

Нові емблеми

Емблема військ зв’язку, спеціалістів автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібербезпеки зазнала певних змін. Центральний медальйон з зображенням літери «і» було замінено на стилізоване зображення електричної іскри.

Для Десантно-штурмових військ впроваджено емблему на комір, що в мініатюрі повторює зображення беретного знаку — окрилений парашут, на який накладено полум’яний меч.

Зазнали змін емблеми медичної служби та ветеринарної медицини, їх зовнішній вигляд ніс зображення «зірки життя», на яку накладено жезл Ескулапа, який обвиває змія. Для медичної служби знак виконувався в золоті, а для ветеринарної — в сріблі. В усьому світі зображення «зірки життя» є символом надання первинної медичної допомоги, що не в повній мірі відображає суть діяльності медичної служби, адже військові медики не лише займаються наданням першої медичної допомоги, а й здійснюють лікування та реабілітацію військовослужбовців. Саме тому «зірка життя» була замінена жезлом Ескулапа, який обвиває змія. Цей знак є загальноприйнятим символом медицини і вказує на спадковість мілітарних традицій українського війська часів боротьби за Незалежність 1917-1921 років. Подібний знак було введено для позначення санітарних старшин в 1918 році.

З огляду на суттєву різницю в завданнях, що покладаються на медичну та ветеринарну служби, було прийнято рішення про відхід від радянської традиції виконувати єдиний знак для медиків та ветеринарів в золоті та сріблі відповідно, й замінено срібну «зірку життя» на зображення змії, що звивається, яка була введена для ветеринарних старшин 1918 року наряду з емблемою військових медиків.

Зазнала змін і емблема частин радіо-електронної боротьби, та радіоелектронної розвідки. З пропозицією про внесення змін виступили саме представники цієї спеціальності. По-перше, емблема виявилася мало читабельною, а по-друге, несла риси притаманні символіці, яку використовують частини РЕБ російських окупаційних військ. В якості нової емблеми запропоновано контурний щит, на який скосом накладено стилізовану блискавку.

Емблема на комір Військової служби правопорядку зазнала лише косметичних змін: поле її виконано прорізним, втім вона має виготовлятися з жовтого металу. Це зроблено з метою уніфікації, адже ґудзики і зірки на однострої Військової служби правопорядку також виконані в цих кольорах.

Окрім заміни існуючих емблем введенно ще чотири нові: для спеціальностей, які не отримали власних емблем в «Правилах носіння військової форми одягу» в 2017 році.

Вперше для авіаторів

Вперше в історії українського війська введено окрему емблему для армійської авіації. В Сполучених Штатах існує приказка: «Армійська авіація це довга рука піхоти». Під довгою рукою піхоти мається на увазі спис, що дає можливість воїну наносити ураження ворогу на відстані. Саме тому емблема армійської авіації виконано у вигляді окриленого вістря списа.

Історично склалось так, що для морської піхоти незалежної України не було визначено особливу форму одягу, тому до 2017 року ними використовувалась повсякденна форма зшита за зразком одягу морської піхоти Радянського Союзу та Російської Федерації. За радянською ж традицією емблеми на комір на ній не використовувались. З тієї ж причини навіть затверджені у 2003 році емблеми морської піхоти морськими піхотинцями не використовувались. З введенням нового однострою ситуація змінилась докорінно, втім окремої емблеми морські піхотинці не отримали. Ця несправедливість була виправлена шляхом запровадження емблеми у вигляді меча Сагайдачного і схрещених мушкетів, накладених на стилізований якір.

Вже після затвердження «Правил носіння військової форми одягу» в 2017 році Міністерству оборони України було підпорядковано Державну спеціальну службу транспорту України. Враховуючи специфіку діяльності служби, спрямованої на підтримання і відновлення об’єктів транспортної системи, в якості емблеми, обрано «колесо Меркурія», накладеного на понтонний якір, що мало відображати і вказувати на можливість встановлення залізничних переправ через водні перешкоди. До речі подібний знак на комір був зображений в проєкті 1919 в якості емблеми міністерства шляхів УНР, що також вказує на історичну спадковість служби.

Зміни беретних знаків

Також зазнали змін деякі беретні знаки. Із зазначених вище причин змінився беретний знак радіотехнічних військ та військ зв’язку. Замість знака у вигляді кола, в центрі якого знаходився круглий медальйон зі зображенням літери «і», з під якого виходило шість стилізованих блискавок, розроблено беретний знак, який являє собою форму кола, в центрі якого розміщено рельєфне зображення індикатора кругового огляду із хрестоподібним розташованими зображеннями орбіт та чотирьома блискавками по діагоналі.

Як і у випадку з емблемами Військової служби правопорядку, беретний знак військових правоохоронців теж виконано прорізним.

Морські піхотинці, нарешті, отримали беретний знак, виконаний, в єдиній стилістиці з іншими подібними відзнаками. До цього часу ними використовувався беретний знак визначений для підрозділів спеціальних операцій ВМС. Не дивлячись на те, що в обох емблемах використані ті ж самі елементи: окрилений меч накладений на якір своїм зовнішнім виглядом вибивався із загальної стилістики беретних знаків.

З тієї ж причини беретний знак Державної спеціальної служби транспорту України, центральний елемент якого повторює емблему на комір, вписано в коло.

Як зазначається, ці зміни усунули ряд прогалин у порядку носіння військової форми одягу і зробили її більш привабливою та практичною.

Фото: www.mil.gov.ua, novynarnia.com

Підтримай ШоТам

Суспільство

США передали Україні нову партію високоточної зброї (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Третя партія вантажу безпекової допомоги від США прибула в Україну.

Про це повідомили у пресслужбі Міноборони.

До України напередодні прибула третя партія додаткової міжнародної безпекової допомоги на 60 млн доларів від Уряду Сполучених Штатів Америки для потреб Збройних Сил України.

Читайте такожДати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку

Партія містить боєприпаси, протитанкове та високоточне озброєння, медичне майно.

Літак з вантажем у міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українські військові ТОП-чиновники. Раніше – 10 та 18 жовтня – до України було доставлено попередні дві партії вантажу.

Читайте такожДе купити взуття? Вісім стильних варіантів від українських брендів

Міжнародна безпекова допомога на 60 млн доларів стала можливою завдяки домовленостям між країнами. Вона надана додатково до раніше погодженого обсягу у 250 млн доларів.

Нагадаємо, в Україні представили бронемашину БМП-1М з бойовим модулем.

Як ми повідомляли раніше, Британія передасть Україні ракетну зброю і військові кораблі.

Усі фото: mil.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Вийшов тизер романтичної комедії за сценарієм Ірени Карпи (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Україні представили офіційні тизер і постер романтична комедія Наталі Пасеницької «Сусідка» за сценарієм Ірени Карпи.

Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.

У всеукраїнський прокат кінокартина вийде 3 березня 2022 року.

Сюжет кінокартини

Мрія всіх дівчат, затятий холостяк і гульвіса Петро закладається зі своїм найкращим другом Олегом на порш, що зможе місяць прожити під одним дахом із жінкою. Так у його лофті з’являється Вероніка – елегантна вчителька музики, молодша сестра Олега, яку Петро знає з дитинства. Вона пішла від чоловіка-тирана і найближчий місяць заклопотана пошуком роботи і нового житла. Але сюрпризом для Петра стає поява в його оселі… дітей Вероніки, розбишак-другокласників, які перевертають життя мачо догори дригом.

Актори стрічки

У головних ролях знялися актори Артемій Єгоров та Ксенія Мішина, відома за проєктами «Кріпосна» та«Холостячка». Автором сценарію фільму стала письменниця Ірена Карпа, режисер – Наталя Пасеницька.

«Ми хотіли створити для глядачів ефектну, смішну та легку романтичну історію, яку буде приємно подивитися під час весняних свят як молодим парам на побаченні, так і сімейним подружжям, яким будуть особливо близькі гумористичні ситуації, пов’язані з дітьми», – йдеться у повідомленні.

«Це моя перша комедійна роль, і мені дуже цікаво було знайти нові барви та інтонації для образу Вероніки у своєму акторському арсеналі. Між нашими з Артемом героями відбуваються і словесні баталії, і комічні побутові конфлікти, і справжні пригоди. Це було цікаво грати, і за нашими стосунками має бути цікаво спостерігати глядачам», – каже виконавиця головної ролі Ксенія Мішина.

Стрічку створено компанією F FILMS за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Дистриб’ютор – компанія B&H.

Читайте такожДати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку

Нагадаємо, у Києві знімають хорор про Чорнобиль для світового прокату.

Як ми повідомляли раніше, у Львові відзняли комедійну короткометражку про двох незрячих хлопців.

Усі фото: usfa.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

На Львівщині ветеринар у себе на подвір’ї облаштував Центр реабілітації для птахів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Ветеринар Віктор Шельвінський у селі Підрясне поблизу Львова відкрив Центр реабілітації для птахів «Вільні крила».

Як йдеться на його сторінці у фейсбуці на території центру утримується 35 видів птахів. Загалом 200 пернатих. Серед них – сови, папуги, голуби, лелеки, а ще є крук і золотий фазан.

Згодом планують приймати і водоплавних птахів, у деяких вольєрах зроблять невеличкі водойми. Мета центру – вилікувати і повернути птахів назад у природу.

Весь центр тримається на волонтерських засадах, там раді будь-якій підтримці. Допомогти можна як в догляді за птахами, так і грішми. Кажуть, кожна гривня допоможе крилатим швидше побачити небо. Зголоситися з допомогою можна на сторінці центру у фейсбуці.

Читайте такожДати перцю. Як у Великій Доброні на Закарпатті всім селом виготовляють паприку

Нагадаємо, на Тилігульському лимані зводять острівці для гніздування рідкісних птахів.

Як ми повідомляли раніше, у вінницькому зоопарку оселилася самка одного з найбільших орлів у світі.

Усі фото: facebook.com/freewingslviv.

Підтримай ШоТам

Читати далі