Суспільство
У житомирській лікарні запрацювала сонячна електростанція
У житомирській лікарні №1 запрацювала сонячна електростанція, потужністю 48 кВт. Вона працюватиме у парі з генератором, що підвищить безпеку енергопостачання медзакладу.
Про це повідомили на сайті ГО «Екоклуб».
Проєкт втілила громадська організація «Екоклуб» у межах ініціативи «Сонячна допомога Україні». Вартість обладнання – 926 тисяч гривень, ще 408 тисяч коштували роботи зі встановлення.
За попередніми розрахунками, робота електростанції дозволить зекономити до 307 тисяч гривень за діючим тарифом на електропостачання. Зекономлені кошти спрямують на інші енергоефективні заходи.
Читайте також: Переселенців не беруть на роботу? Це міф, але проблем вистачає. Ось що варто змінити
Зазначається, що це перший досвід Житомира у встановленні сонячних електростанцій на об’єктах критичної інфраструктури. Громада зобов’язалася до 2050 року повністю перейти на використання відновлюваних джерел енергії.
«Для міста – це майбутнє. Робота сонячної електростанції – це економічно вигідно, турбота про довкілля та енергонезалежність міста. Ми готові бути прикладом для інших громад, показувати, що абсолютно все можливо», – зауважив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.
Нагадаємо, у Рівному на даху поліклініки побудують сонячну електростанцію, вартістю 40 тисяч євро.
Окрім того, у Бучі на Київщині на даху модульного містечка встановили сонячні панелі завдяки французьким партнерам.
Фото: ecoclubrivne.org.
Суспільство
Український стенд на ярмарку
Для заходу підготували Український національний стенд, на якому презентували 13 вітчизняних видавництв.
Представники України в «Liber» розповідали про діяльність книговидавництва в умовах великої війни, продемонстрували переклади українських творів іспанською, запропонували нові книжки для видання та налагоджували міжособистісні контакти з професіоналами іспаномовного книговидавництва.
Прикладом співробітництва став нещодавній перший переклад роману Сергія Жадана «Інтернат» каталонською мовою.
Читайте також: У Києві проведуть сім безплатних екскурсій: як зареєструватися
Читайте також: В Україні відкрили дані про всі маршрути міжнародних автобусів: понад 1200 записів
Панельна дискусія за участі українки
Під час ярмарку відбулася панельна дискусія на тему «Чи може література щось змінити?» за участю іноземних та українських авторів. Модерувала дискусію виконавча директорка PEN Ukraine, журналістка й культурна менеджерка Тетяна Терен.
«Учасники поспілкувалися про роль пропаганди і дезінформації у війні, розуміння історичного минулого та роботу з пам’яттю, чому важливо зважати на мову та прагнути, щоби вона об’єднувала, а не розділяла суспільство, а також про літературу як зброю свободи, що допомагає боротися з брехнею і тиранією», — написали у пресслужбі міністерства.
Наступний книжковий ярмарок «Liber» відбудеться з 1 по 3 жовтня 2025 року в Мадриді.
Нагадаємо, що в Україні випустили видання, присвячене спадщині кримських татар (ФОТО).
Фото: Ірина Каламурза
Коментарі