Суспільство
У Житомирі запустили перший в Україні приватний сміттєпереробний завод
У Житомирі запустили перший в Україні сміттєпереробний завод, збудований за кошти приватного інвестора.
Про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин.
За його словами, наразі вже працює перша черга заводу, крім того, на підприємстві готують до запуску другої черги. Для цього до міста завітаю фахівці з Хорватії.
Сухомлин наголосив, що міська влада свідомо не анонсувала запуск заводу та відмовилася від урочистого відкриття, оскільки свого часу підприємство привернуло чималу увагу російських ЗМІ.
«Тому ми не акцентували на цій події увагу. Перша черга сміттєперобного заводу вже працює, глибина переробки на сьогодні складає приблизно 40-45%. Найближчим часом мають приїхати хорватські спеціалісти і запустити другу чергу, тоді глибина переробки буде, згідно з проектом, 80-85%. На таку глибину переробки мають вийти за декілька місяців. Тож цей проект рухається», – зазначив Сухомлин.
Довідка
Сміттєпереробний завод, потужністю 85 тис. тонн на рік збудували на околиці Житомира в лютому 2022 року. Це перший сміттєпереробний завод, який в Україні збудували за кошти приватного інвестора. Проєктна вартість будівництва склала 9 млн євро. Завод не спалює відходи, а має дві лінії з їх сортування та компостування. Монтаж обладнання на заводі завершили рік тому, однак підприємство не встигло прийняти першу партію сміття через російське вторгнення.
Нагадаємо, на базі недіючого льонозаводу в селі Рижани на Житомирщині створять кластер із вирощування та переробки технічних конопель, а також закладуть найбільшу в Європі плантацію.
Фото ілюстративне: Житомирська міськрада.
Суспільство
Що пропонує «Litokryl»?
- індивідуальні й групові консультації психологів;
- арт-терапія, творчі майстер-класи;
- зоотерапія;
- розвиваючі заняття;
- уроки акторської майстерності.
Кольорові птахи як символ
Як записатися?
Коментарі
Суспільство
Хто і що зробив
- Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
- Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
- Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
- Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Що це дає пацієнтам
- Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
- Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
- Стабільно працювати під час опалювального сезону.
Коментарі
Суспільство
Де облаштують паркінги
- Вул. Б. Хмельницького:
9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху. - Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту. - Вул. Стрийська (біля іподрому):
Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%. - Вул. Зелена:
5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів. - Вул. Личаківська:
5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад. - Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Коментарі