Технології
У Житомирі презентували космічну систему оповіщення про пожежі
У Поліському Національному університеті у Житомирі фахівці Державного космічного агентства України представили систему оперативного оповіщення про теплові аномалії для виявлення пожеж.
Про це повідомили у пресслужбі Житомирської обласної ради.
За інформацією, космічний апарат бачить пожежі у формі пікселів. Апарати, що мають канали червоного діапазону, фіксують теплові аномалії через перетин граничного порогу теплової позначки», – зазначив доповідач.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
За результатами роботи робочої групи на базі університету за участю спеціалістів, було напрацьовано інтегровану систему попередження та ліквідації лісових пожеж.
«На даний час працюють системи, які можуть побачити теплові аномалії тільки якщо пожежа відбувається на значній площі. Ми зараз починаємо працювати з новітніми системами, які дозволяють зменшити площі підвищення тепла, що дає змогу виявити пожежу на меншій площі, а це в свою чергу дозволяє попередити її поширення», – сказав доповідач.
Науковці напрацьовують шляхи модернізації системи моніторингу теплових аномалій за даними дистанційного зондування Землі. Уже створено програмний модуль, що дозволяє відправити дані про виявлені пожежі громадам, пожежним, лісівникам, правоохоронцям та екологам. Доставити ці данні нині можна за 30 хвилин, коли раніше цей процес займав годину.
Проєкт реалізовується в рамках функціонування на Житомирщині регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», угоду про створення якого було підписано 12 січня 2020 року, в рамках відзначення 113-ї річниці від дня народження видатного конструктора Сергія Корольова.
Читайте також: Український космічний стартап створює апарат для обслуговування супутників
Нагадаємо, розробили першу безкоштовну програму для розпізнавання української мови.
Як ми повідомляли раніше, в Україні екологічні злочини відстежуватимуть за допомогою супутникових знімків.
Усі фото: zt.gov.ua.
Технології
Про школу
Що чекає на учасників
- навчання пілотуванню бойових дронів;
- індивідуальні заняття з інструкторами;
- ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.
Коментарі