Суспільство
У Запоріжжі випустили 8 трамваїв власного виробництва
Триває реалізація програми «Запорізький трамвай»: у місті на лінію вийде восьмий трамвай власного виробництва. Про це повідомили у міській раді.
З 2017 року у Запоріжжі реалізується програма «Запорізький трамвай». Вона включає виготовлення трамваїв на базі «Запоріжелектротрансу», придбання європейських трамвайних вагонів, капітальний ремонт трамваїв комунального підприємства, які вичерпали строк експлуатації.
Читайте також: У Запоріжжі зібрали власний трамвай
У результаті до сьогоднішнього дня на лінії у Запоріжжі працювали 13 європейських трамваїв та 7 трамваїв, виготовлених у місті. Сьогодні до них приєднався 8-й трамвай запорізького виробництва. Також робітники «Запоріжелектротрансу» розпочали збирати 9-й та 10-й запорізькі трамваї.
Нові трамваї місцевого виробництва будуються на базі кузовів трамвайних вагонів, які виробляються в Калуші Івано-Франківської області на заводі ПрАТ «Калуський завод будівельних машин “Будмаш”». Їхню поставку, разом із сучасною транзисторної системою управління тяговим електроприводом, здійснює київська компанія ТОВ «Політехносервіс».
Суспільство
Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт, який впроваджує сертифікацію фахівців у сфері психічного здоров’я.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Психологи отримуватимуть сертифікати у Національній комісії, а психотерапевти — через саморегулівні організації з міжнародним визнанням.
«Це гарантія, що кожен українець, звертаючись по допомогу, отримає консультацію від справжнього професіонала, а фахівці зможуть підтвердити свій статус офіційно», — зазначають у МОЗ.
Читати також: На Черкащині відкрили нове реабілітаційне відділення (ФОТО)
Деталі законопроєкту
Закон також дає визначення основних понять сфери, зокрема «психічне здоров’я», «послуга у сфері психічного здоров’я» та «надавач послуг у сфері психічного здоров’я». Це спростить юридичне регулювання і зробить систему прозорішою.
Ще один важливий пункт — роботодавців зобов’яжуть створювати програми психосоціальної підтримки для працівників. Ідея враховує міжнародний досвід та рекомендації всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Зараз законопроєкт чекає на підпис президента, щоб набути чинності.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: Freepik.
Суспільство
У столиці з 16 січня почнуть прибирати покинуті автомобілі, які постраждали через влучання російських ракет та дронів.
Про це повідомив очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко.
За словами начальника адміністрації, багато із цих автівок створюють проблеми для міста, зокрема звужують проїзд для рятувальної техніки та псують вигляд вулиць і дворів.
«На найближчому засіданні Ради оборони спільно з відповідними службами напрацюємо ефективний механізм, який дозволить оперативно прибирати пошкоджені авто в майбутньому»‚ — написав Ткаченко.
Читайте також: У київському парку встановили перший будинок для комах: для чого він потрібен
Нагадаємо, що в Києві збудували унікальний параметричний міст із криволінійним дизайном (ФОТО).
Фото обкладинки: Unsplash
Суспільство
Будиночок у парку «Перемога» створили працівники комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дніпровського району. Це перший подібний об’єкт на території парку.
Про це повідомили представники підприємства.
Об’єкт встановили для того, аби допомагати комахам в умовах міста. У будиночку вони зможуть зимувати та гніздувати, аби влітку запилювати рослини і вберігати їх від шкідників.
Для захисту від птахів будинок закрили сіткою.
Нагадаємо, що у Києві створили мобільну школу для навчання керуванню FPV-дронами (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка КП по УЗН Дніпровського району