

Економіка і бізнес
У Вінниці зі сміття роблять будматеріали й експортують до Мексики (ВІДЕО)
У Вінниці на підприємстві тверді побутові відходи перетворюють на будівельні матеріали, які експортуються закордон.
Про це пише Вежа з повідомленням на відео-ролик Радіо Свобода.
Зазначається, що у 2007 році вінницьке підприємство “Руслана” почало переробляти тверді побутові відходи і виготовляти з них різні будівельні матеріали: люки, тактильну плитку, бруківку тощо. Саме ця тактильна плитка покладена в аеропорту “Бориспіль”, а вінницькі кришки для каналізаційних люків експортують в Мексику та Європу.
Відомо, що переробляють на рік близько 300-350 тонн “важкопереробних” відходів та роблять з них високоякісну продукцію шляхом додавання кварцевого піску і методом подальшого пресування.
Процес переробки
Матеріал до підприємства надходить зі сміттєвих полігонів з усієї України. Далі тверді та плівкові відходи подрібнюються на шредері та під дією температури та води. Протягом однієї зміни на підприємстві переробляється до 1,5 тонни плівкового пластику. Потім заготовка відправляється до плавильного апарату.
Читайте також: Втекли з міста: як родина заснувала етнохату та відроджує традиції в селі на Одещині
У плавильний апарат завантажується формувальна суміш. В середині апарату труба та шнек з лопатками. У міру проходження маси через апарат вона нагрівається, потім іде розплавлення і маса виходить у вигляді густого “тіста”.

Готове “тісто” зважують та закладають у формовочний прес – там форма стискається і формується виріб. Потім форма охолоджується, зайвий матеріал обрізають і він теж йде на переробку. Виробництво є беззалишковим.
Читайте також: Проїхав 400 кілометрів на саморобному веломобілі. Як дауншифтер створює унікальний транспорт
Одним з найпопулярніших виробів є плитка із вторинної сировини – вона не ламається, не стирається та не боїться води.

Такий матеріал люблять і використовують тому, що, по-перше, на матеріалі не утворюється налідь. Він не боїться морозу та є морозостійким через те, що в нього майже немає водопоглинання. І, відповідно, не руйнується від атмосферних факторів.
Читайте також: Свій бізнес. Нюанси, які варто враховувати підприємцям
На АЗС, наприклад, плитку широко використовують, бо вона не утворює іскру при падінні на неї якихось предметів. Крім того, плитку також можна використовувати на СТО та різних виробництвах, де є агресивне середовище, через те, що вона маслостійка, бензостійка та стійка до кислот.

Саме вінницька тактильна плитка є на багатьох українських зупинках і навіть в аеропорту “Бориспіль”. А люками, які виготовляють у Вінниці, накривають каналізацію в Європі та Мексиці.
Нагадаємо, у Львові запрацює екологічний патруль.
Як ми повідомляли раніше, в Україні створили пристрій, що розділяє пластик для переробки.
Усі фото: vezha.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
«Раді вітати в “Плюсах” ROZETKA. Компанія від початку повномасштабного вторгнення активно допомагає українській армії. Це можна побачити й в їхній пропозиції для програми, яка створює дійсно хороші умови для наших захисників та захисниць», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay