Суспільство
У Вінниці з’явився новий простір для мистецьких подій (ФОТО)
У Вінниці презентували “ПІЧ” – новий простір-студію для мистецьких подій.
Про це пише місцеве видання Вежа.
Як зазначається, “ПІЧ” – це нова ідея об’єднання “Plai”, що існує вже два роки й подарувало Вінниці “Air Гоголь Fest”, “Ticket To The Sun” і ще безліч крутих проєктів. Тепер вони презентували свою домівку, що теж стало культурною подією: з виступами топових спікерів, презентацією діджтал-спектаклю, виставкою картин і музичним сейшном.
Це приміщення розташоване по вулиці Пушкіна, 25, яке їм надала обласна федерація альпінізму і скелелазіння. Воно не використовувалося і ще рік тому виглядало як звалище радянського туристичного спорядження, звідки довелося винести 600 кілограмів макулатури та вивезти шість “камазів” сміття.
Як розповів Володимир Подолян, “хотіли мінімально прибрати, а зробили капітальний ремонт, який тривав 9 місяців. Оскільки робили все самі, то навіть замішувати бетон вчилися по відео на ютубі.
Читайте також: У Луцьку готують Музейний дворик для шанувальників мистецтва
Як використовуватимуть простір
Це приміщення – для того, аби тут створювались мистецькі проєкти, щоб тут збиралися представники різних сфер культури: художники, музиканти, письменники, організатори менеджери, представники різних культурних подій, фестивалів і так далі.
“І таким чином цей простір має стати точкою збору, де б відбувалися колаборації й можливо народжувалися нові проекти. Це дуже важливо, тому що у нас в місті, на жаль, не було такої точки. І ми дуже щасливі, що цей день настав”, – розповіла Олександра Венславовська, голова мистецького об’єднання “Plai”.
Читайте також: На Прикарпатті створять музей-дзбан із мінікінотеатром
Оскільки простір-студія “ПІЧ” розташована в житловому будинку, працюватиме з 11:00 до 21:00 вечора. А на час карантину працюватимуть в онлайн-форматі.
Нагадаємо, у Львові на вул. Стефаника відкрився муніципальний мистецький центр.
Фото: vezha.ua
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі