Економіка і бізнес
У Вінниці вийшов на маршрут перший тролейбус власного виробництва: усі подробиці
Перший вінницький тролейбус сьогодні, 17 травня, вийшов на лінію. Його розробила Вінницька транспортна компанія («ВТК»). Це пілотний проект для міста. У 2019 році колектив «ВТК» планує зробити чотири таких тролейбуси, повідомили у міській раді.
“Фахівці нашого комунального транспортного підприємства підібрали комплектацію обладнання переважно вітчизняного виробництва. Українська електронна система управління, вінницька система інформаційного керування. Також 5 км автономного ходу, система вентиляції у салоні, інноваційні деталі, які спростять експлуатацію та підвищать рівень безпеки. А ще – майже 30% економії електроенергії порівняно з тролейбусами старого покоління. Вчора ми його протестили, а відсьогодні це можуть робити уже всі пасажири”, – зазначили у міській раді.
Чим особливий тролейбус?
Новий вінницький тролейбус обладнаний системою управління українського виробництва. Він тюнінгований і схожий за дизайном на вінницькі трамваї «VinWay». На ньому встановили головки струмоприймачів, які вже пройшли обкатку на інших тролейбусах і добре зарекомендували. Встановлена інформсистема вінницького виробника.
Читайте також: Вінниця вироблятиме власні тролейбуси
Новий тролейбус може рухатися автономно до 5 км у разі вимкнення струму чи несправності контактної мережі. Його салон – стандартний, розрахований на 33 посадочних місця, з низькою підлогою.
Завдяки використанню нового сучасного двигуна новий вінницький тролейбус використовуватиме на 30% менше електроенергії. Його випустять на маршрут вже у травні.
Економіка і бізнес
У Лос-Анджелесі почав роботу новий формат закладу — магазин заморожених страв Multicook із фастфудом MultiBar. Ідею реалізував Володимир Матвійчук, співвласник популярної мережі «Галя Балувана».
Про це пише Forbes Україна.
Що пропонують
Меню MultiBar включає український борщ, супи, салати та напої. У Multicook продають заморожені страви, які можна розігріти вдома. Цей формат поєднує швидкість обслуговування з традиційною українською кухнею.
«Виручка закладу на 50% залежить від продажів із Multicook, ще 50% — від фастфуду MultiBar, — розповідає Володимир Матвійчук. — Українці частіше обирають заморожені страви, а американці — фастфуд».
Читати також: Ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів
Масштаби й амбіції
Заклад площею 120 кв. м демонструє високий інтерес з обох сторін — як серед місцевих жителів, так і діаспори. Володимир Матвійчук планує масштабувати бізнес і до кінця 2025 року відкрити 150 таких закладів за кордоном. Усі майбутні Multicook працюватимуть у парі з MultiBar.
Фото: надане Володимиром Матвійчуком.
Коментарі
Економіка і бізнес
Литва цього тижня надішле Україні 4500 дронів загальною вартістю 5 мільйонів євро.
Про це повідомила міністерка оборони Литви Довіле Шакалієне у своєму X (твіттер).
Деталі допомоги
«Рада повідомити, що цього тижня Литва відправляє Україні 4500 дронів вартістю 5 мільйонів євро», — написала міністерка.
Читати також: Норвегія передасть Україні 2 мільярди євро — найбільшу в історії країни військову допомогу
Шакалієне також розповіла про зміни у процедурі передачі допомоги. За її словами, уряд Литви затвердив прискорений механізм передачі державних активів.
Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд передав Україні 1,1 мільярда доларів.
Фото: Freepik.
Коментарі
Економіка і бізнес
Забезпечення резервного живлення для всіх світлофорів столиці стало пріоритетним завданням. Це критично важливо для безпеки дорожнього руху в Києві.
Про це повідомляє КМДА.
У столиці працюють 737 світлофорних об’єктів. У 2024 році встановлено 267 шаф безперебійного живлення, що забезпечили резервне живлення для 327 світлофорів. На складі залишаються ще 142 шафи, готові до встановлення.
Проте для повного покриття потрібно ще 268 таких пристроїв.
Нагадаємо, що в Україні побудують ТЕЦ на паливі з відходів.
Фото: Freepik.
Коментарі