Технології
У Вінниці побільшає об’єктів з «розумними» звуковими маячками для незрячих
У Вінниці стане більше об’єктів з «розумними» звуковими маячками, які дозволять незрячим людям краще орієнтуватись у просторі. Про це повідомляють у пресслужбі міськради.
Де встановлять пристрої
Такі пристрої планують розмістити на дверях певних соціально важливих будівель, громадського транспорту, світлофорних об’єктів. Це підвищить доступність міського простору для незрячих людей.
Система звукової навігації Mobilis – це повністю українська розробка, яка виготовляється у Вінниці. Маячки активуватимуться завдяки використанню невеличкого пульта або смартфону зі спеціальним безкоштовним додатком «Moiblis Go». Маяк подаватиме звуковий сигнал, який дозволятиме людині із обмеженим зором знайти локацію. Цей сигнал діятиме протягом обмеженого часу, тому не заважатиме іншим людям. А через мобільний озвучуватиметься інформація про час роботи закладу, телефон контактної людини, кількість сходинок, з якого боку поручні, чи автоматичні двері тощо.
Читайте також: Фільм про Голодомор адаптують для людей з порушеннями зору та слуху
Вінницьке підприємство незрячих ПОГ «Вінницьке УВП УТОС» спільно з компанією «Українські кібернетичні розробки» та Вінницькою лабораторією «Mobilis» сформували пропозицію щодо встановлення інтелектуальних звукових маячків системи «Mobilis – УТОС» на об’єктах міської інфраструктури (будівлі та світлофорні об’єкти) та міському транспорті.
Співпраця щодо встановлення маячків може бути першим кроком від міської ради до початку соціального підприємництва, адже їх виробляють на підприємстві, де працюють люди з інвалідністю. Ці маячки повністю розроблені у Вінниці. Це унікальна вінницька розробка, яка сьогодні вже проходить міжнародну сертифікацію і цікава в інших країнах».
Які особливості “маячків”
Система звукової навігації Mobilis – це повністю українська розробка, яка призначена для допомоги у пошуку локацій (в першу чергу – дверей будівель, дверей громадського транспорту, світлофорів) людям із обмеженим зором. Головним елементом системи є звуковий маяк, що розміщений на об’єкті (наприклад над дверима будівлі). Маяк подає періодичний звуковий сигнал, який дозволяє людині із обмеженим зором (користувачу системи) знайти локацію, наприклад, вхід до будівлі.
«Це «розумний» маячок, він працює не постійно а лише коли в зоні його дії з’являється незряча людина з активатором або програма на смартфоні. Тому звук, який видає маячок, не заважатиме жителям міста, але він буде не постійним, а людина з інвалідністю може доступно зайти в приміщення. Вже два роки подібні маячки встановлені біля входу до міської ради як пробний проєкт. Вони зарекомендували себе досить добре. Цей маяк може давати інформацію на смартфон, наприклад, час роботи офісу, телефон контактної людини, кількість сходинок, з якого боку перила, чи автоматичні двері, в який бік відкриваються тощо. Для незрячої людини це дуже важлива інформація. Наша організація працює не лише по Вінниці, ми співпрацюємо з Києвом, Хмельницьким, Івано-Франківським та закордоном, зацікавилась Польща та Чехія», – каже директор ПОГ «Вінницьке УВП УТОС» Костянтин Ільніцький.
Розробником є приватна науково дослідна лабораторія «Mobilis», що займається винаходами у сфері штучного інтелекту, робототехніки, електроніки та розумними пристроями для покращення життя людей із обмеженими можливостями. Зокрема, лабораторія розробляє проекти з впровадження розумного електричного інвалідного візка із функцією автопілота, принтер шрифтом Брайля на базі 3D принтера (on-line конвертер тексту в шрифт Брайля, системи друку шрифтом Брайля на пластику на базі 3Д принтера).
Технології
Хто може отримати виплату?
- кошти доступні всім громадянам України, які перебувають на території країни.
- виплату також можна оформити на дітей.
- подати заяву можна до 28 лютого 2025 року.
На що можна витратити 1000 грн?
- комунальні послуги;
- медичні та ветеринарні послуги;
- освіту та спортивні послуги;
- квитки на транспорт, кіно, розваги;
- мобільний зв’язок;
- донати на платформу United24.
Як отримати зимову єПідтримку?
- Зайдіть у «Дію».
- Оберіть розділ «зимова єПідтримка» на головному екрані або в розділі «Сервіси».
- Оберіть, для кого оформлюєте допомогу: для себе чи дитини.
- Вкажіть картку національного кешбеку. Якщо її немає, відкрийте нову прямо у додатку.
Коментарі
Технології
Можливості у грі
- деревами;
- кущами;
- квітами;
- камінням;
- річками;
- озерами;
- пагорбами та іншими елементами.
Також можна буде змінювати покриття саду (пісок, трава, галька).
Читайте також: В Україні створять цифровий сервіс для багатоквартирних будинків: деталі проєкту
«Розслабтеся та зануртеся в медитативний процес створення саду. Ми зробили все, щоб ви відчули атмосферу і могли уявити, що створюєте цей сад не перед екраном комп’ютера, а сидячи перед ним наживо, власноруч розставляючи декорації. Усе це супроводжується авторською легкою музикою, яка додає особливого настрою», — написали творці симулятора.
Випуск Dream Garden запланували на 2025 рік.
Читайте також: Як забезпечити інтернет під час відключень світла: детальніше про нову технологію
Про розробників
Campfire Studio створили у Дніпрі у 2022 році. Відтоді компанія випустила чотири гри, серед яких найпопулярнішою стала My Dream Setup — симулятор створення кімнати. До цієї гри також випустили чотири доповнення.
Нагадаємо, що від українського розробника вийшла нова карткова гра у стилі Лавкрафта.
Раніше ми писали, що українська студія випустила гру, де користувач грає за душу головного героя (ВІДЕО).
Фото обкладинки: ютуб-канал студії
Коментарі
Технології
Українська платформа для онлайн-навчання отримала «бронзу» на Effie Awards. Ця премія щорічно відзначає найкращі комунікаційні компанії, котрі змінюють суспільство.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.
Що відомо про нагороду
Премію присудили у категорії Perfomance Marketing за створення інформаційної кампанії з кібергігієни. Над нею працювали фахівці з Дія.Освіта спільно з USAID Cybersecurity Activity.
Як вказують у міністерстві до навчання з кібербезпеки на платформі долучилися понад 400 тисяч українців.
Читайте також: Бійці ГУР за день знищили техніку окупантів на понад 70 мільйонів доларів
«Сучасна війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі, тож кожен українець повинен уміти протидіяти кіберзлочинцям у цифровому світі — від школяра до людей старшого віку. Ця перемога — наш спільний крок до підвищення цифрової грамотності та кібергігієни українців. Дивіться серіали, проходьте тести та симулятори на Дія.Освіта. Разом будуємо безпечне цифрове майбутнє», — написали у відомстві.
Раніше ми писали, що Мінцифри запустило кампанію до Тижня цифрової грамотності: як долучитися.
Нагадаємо, що тест з медіаграмотності пройшли вп’ятеро більше людей, аніж торік: результати проєкту.
Фото обкладинки: пресслужба Дія.Освіта
Коментарі