Суспільство
У Вінниці обрали назву для тролейбуса власного виробництва
У Вінниці підбили підсумки голосування за назву тролейбуса власного виробництва ПТС-12. Про це повідомили у міській раді.
Як назвали тролейбус?
Голосування тривало на офіційній сторінці Вінницької міської ради у мережі Facebook.
Найбільше голосів люди віддали назві VinLine. Її запропонувала Світлана Буравська, і тепер вона матиме можливість безкоштовно їздити усіма видами муніципального транспорту протягом трьох років.
Читайте також: У Вінниці до кінця року випустять ще три тролейбуси місцевого виробництва
З яких варіантів вибирали?
Загалом на вибір містян виносилось п’ять варіантів назв для вінницького тролейбусу: VINRAY, VinLine, VinStar, VinGo, SkyVin. За підсумками голосування назва VinLine зібрала 93 голоси.
Друге місце посіла назва SkyVin (87 голосів), яку запропонував Лащук Вадим. В подарунок він отримає проїзний квиток на всі види муніципального транспорту на рік.
Решта авторів отримають можливість безкоштовного користування громадським транспорту впродовж півроку. Нагородження переможців відбудеться на День міста.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі