

Суспільство
У Вінниці майже за мільйон гривень відремонтують Інститут Конфуція
У Вінниці майже за мільйон гривень відремонтують Інститут Конфуція, повідомляє місцеве видання vezha.ua.
На сайті публічних закупівель опублікували тендер на завершальні будівельні роботи в Інституті Конфуція в навчальному корпусі №3 Вінницького національного технічного університету. Він розташований за адресою вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 7.
Згідно з документами, планується ремонт декількох приміщень, встановлення LED-світильників, оновлення каналізації та водопроводу.
Перемогу у відкритому аукціоні отримало ПП “Ладога 77”, які погодились виконати весь обсяг робіт за 989 607 гривень, а це на 232 175 гривень менше початкової очікуваної вартості. Виконати роботи необхідно до 20 вересня.
Читайте також: Українські виші отримають понад 9 млн євро
Інститут Конфуція – це система науково-навчальних закладів для популяризації китайської мови, культури та мистецтва. У всьому світі на той час було створено 328 відділень, а в Україні – п’ять. У ВНТУ є курси з вивчення китайської мови, але Інститут Конфуція має піднести їх на якісно новий рівень.
Фото: vezha.ua


Суспільство

«Космічний сокіл України» – таку назву отримав фільм, присвячений 70-й річниці народження першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка.
Про це пише АрміяІнформ.
Зазначається, що зйомки відбулися на базі Полтавського музею авіації та космонавтики у межах спільного з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Івана Котляревського культурно-просвітницького проєкту.
В основу сюжету лягли сторінки біографії першого українського космонавта, його шляху до підкорення зіркового простору, активна громадська діяльність з підтримання іміджу України на міжнародній арені як космічної держави.

Наукові співробітники музею представили на огляд широкому загалу документи, світлини, друковані видання, пов’язані з іменем видатного українця.
Спогадами також поділився почесний гість заходу ветеран Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Геннадій Котляр, який свого часу спілкувався з Леонідом Каденюком під час його відвідин Полтавського авіаційного з’єднання.
«Він був не просто льотчиком-космонавтом, а й людиною, яка дивилась на роки вперед. Людина активної життєвої позиції, Леонід Костянтинович вбачав міць України не тільки у сильній економіці та армії, а й у космічній галузі, яку вважав проривом і в науці, і у свідомості громадян незалежної України», – поділився спогадами ветеран.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
Як повідомив директор установи полковник запасу Андрій Пушкарьов, матеріали відеофільму розмістять на YouTube-каналі, сайті та Facebook-сторінці закладу за посиланнями:
- YouTube — youtube.com/channel/UCYLvWw6hwChe25fvR9LBVTQ
- Фейсбук — facebook.com/airandspace.poltava
- Сайт музею — airandspace.com.ua.
Нагадаємо, британський телеканал готує новий документальний фільм про Чорнобиль.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб».
Про це повідомляє Мілітарний.
За інформацією, на модернізованому зенітному ракетному комплексі замінили 99% аналогової елементної бази на нову цифрову.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
За рахунок використання потужних обчислювальних засобів вдалось підвищити бойові можливості комплексу по всіх класах повітряних цілей в складних умовах завадової обстановки.

Читайте також: Завод «Маяк» розпочав розробку нового кулемета «УКР»
Модернізація дозволяє поліпшити технічні характеристики і розширити функціональні можливості ЗРК за рахунок:
- реалізації нових алгоритмів обробки і відображення інформації пристроями,
- використання цифрової обробки сигналів на сучасній елементній базі,
- цифрової селекції рухомих цілей,
- автоматичного знімання і опрацювання інформації.
Так оновлення комплексу дозволяє самостійно виявляти малорозмірні цілі, крилаті ракети, зокрема цілі, виконані за технологією «СТЕЛС», а також збільшило розміри зон пуску по малорозмірних цілях типу БПЛА чи крилаті ракети, і цілям, що летять під прикриттям завад.
У такому варіанті модернізації вже зацікавлені іноземні замовники.
Читайте також: Український кулемет пройшов випробування холодом (ВІДЕО)
Нагадаємо, КБ «ЛУЧ» розробляє ракетний комплекс для іноземного замовника.
Як ми повідомляли раніше, «Мотор Січ» модернізує грузинські військові гелікоптери.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство

Створили першу бюджетну версію метал-гітари для масового виробництва в Україні.
Про це пише Na Chasi.
За словами гітариста, ідея створити таку гітару виникла через те, що в Україні немає вітчизняного інструмента, який би підходив для цього напряму музики та мав би демократичну ціну.
Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків
«Ми прагнули створити універсальну, стильну та недорогу рок/метал гітару» – розповів гітарист гурту Pomsta Ігор Настенко.

Гітара виконана у чорному кольорі, має шість струн та звукознімач. Крім того, очікується, що згодом зможуть випустити й інше устаткування для музикантів.
Які ще бувають українські гітари?
В Україні є ще декілька виробників, гітари яких відомі на весь світ. З 2016 року компанія Universum Guitars виробляє гітари преміального класу й саме їхній інструмент обрав власник премії «Греммі», басист Джон Патітуччі. Також поціновувачем Universum Guitars є ритм-гітарист Еліса Купера та Hollywood Vampires Томмі Генріксен.
Нагадаємо, українці створили оригінальний музичний інструмент із каналізаційних труб.
Головне фото: facebook.com/Ukrainian-Metal-Guitar-102491855155272.