Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«У відпустку підемо вже після перемоги». Як команда «Восток SOS» щодня рятує життя тисяч українців

Опубліковано

Приблизно 25 тисяч – саме стільки людей із початку повномасштабної війни вже вивезла зі сходу команда «Восток SOS». Благодійна організація існує з 2014 року. Її засновники свого часу були змушені тікати від обстрілів у безпечні регіони. Тепер вони рятують інших українців. 

Також організація займається гуманітарними питаннями, освітнім напрямом та документуванням воєнних злочинів. Майже цілодобово команда приймає дзвінки від сотень людей та допомагає у розвʼязанні їхніх проблем. Вони працюють шість днів на тиждень, але вже запланували відпустку – після перемоги. Аби з новими силами братися за відбудову країни.

Головним «хобі» була робота

Юлія Красільникова, виконавча директорка: Я з Луганська, до 2014 року навчалася на українській філології та працювала у правозахисному центрі «Поступ». Вже тоді, у свої 23, не планувала працювати за спеціальністю, а більше уваги приділяла соціокультурним проєктам, роботі з молоддю та громадській діяльності. Проводила різні культурні події: фестивалі та акції. Любила подорожувати та захоплювалася фотографією. Але головним «хобі» все ж була робота.

Андрій Остриков, координатор гуманітарного напрямку: Я з Києва, до вторгнення Росії в Україну займався організацією різних музичних фестивалів та крутився переважно в культурній тусовці. Долучався до різних волонтерських активностей, але вони не були пов’язані з тим, чим я займаюся зараз. 

Іветта Кузьміна, менеджерка з фінансів: у 2014 році я працювала в луганському Правозахисному центрі «Поступ». Моїм вектором діяльності був правозахист та допомога дітям, які жили на вулицях. 

Катерина Скрипова, голова правління, координаторка гуманітарного напрямку: у 2014 році мені було 26, я працювала лікаркою ветеринарної медицини у кінно-спортивній школі. Також навчалася на ветеринарну лікарку у рідному Луганську. Останні роки захоплювалася археологією. Не займалася ані громадською діяльністю, ані волонтерством. Я дуже любила свою роботу та хотіла розвиватися саме в цьому напрямі. 

Нас обʼєднав Євромайдан

Юлія: Історія «Восток SOS» розпочалася з луганського Євромайдану. Він нас усіх і перезнайомив. Частина команди була з правозахисного центру «Поступ», і саме на базі нашого офісу був штаб місцевого Євромайдану. Люди, які доєдналися до нас та стали співорганізаторами акцій, були друзями наших друзів. Звісно, були й нові люди, але здебільшого ми всі були в культурній тусовці, яка попередньо була вже знайома між собою. 

Спочатку була ідея створити сторінку в соціальних мережах, яка тоді ще називалася «Луганск SOS». Мета – реагувати на те, що відбувається, та допомагати активістам, яких вже починали переслідувати та бити. Ми запустили сторінку та сайт, але вже через декілька днів більшість людей виїхали з області, бо почали з’являтися «зелені чоловічки». Залишатися було дуже ризиковано.

Фото: Восток SOS

Так ми й почали працювати. Ми вирішили допомагати людям, які постраждали від збройної агресії, окупації та сепаратистських рухів, а також і надалі продовжувати правозахисну роботу.

Дуже скоро ми змінили назву на «Восток SOS», аби не обмежувати себе географічно. Ми допомагали абсолютно всім, не ділили людей на «донецьких» та «луганських». Тому вирішили зробити назву більш універсальною.

Періодично виникали думки та розмови про зміну назви, але це наша впізнаваність та наш бренд, під яким ми працюємо вже більш як вісім років. І попри те, що за цей час ми відійшли від ідеї комунікувати з нашою російськомовною аудиторією російською мовою, перевели абсолютно всі ресурси на українську – чіпати назву не хочеться. Бо так нас знають, і наразі нам із цим окей.

Фокусувалися на гуманітарці, освіті та навчанні громад

Іветта: Перші роки два наша діяльність була направлена саме на «фізичну» допомогу. Ми займалися розселенням, передавали харчі, одяг, засоби гігієни тощо. Поступово гуманітарний напрямок органічно відійшов на другий план. До лютого 2022 року ми працювали над розвитком населених пунктів у Донецькій та Луганській областях.

Фото: Facebook / Восток SOS

А ще проводили різноманітні тренінги для освітян, допомагали модернізувати школи в прифронтових містечках, робили обміни вчителів. Щороку організовували у Сєвєродонецьку «Фестиваль Думок», на якому збирали різних активістів, політиків, діячів культури та просто небайдужих мешканців, аби вони обмінювалися точками зору щодо різних аспектів життя в їхніх містах. 

Також ми вчили громади та спільноти самостійно знаходити ресурси й вирішувати власні проблеми, а не жити коштом умовної гуманітарки та підтримки від когось. Було дуже цікаво спостерігати за прифронтовими громадами – як вони намагаються в умовах децентралізації модернізувати свою систему, самостійно вирішити, як їм жити, куди та як рухатися. Але це все вже, на жаль, не актуально.

Відстоювали права людей, які були під окупацією

Катерина: Ми також займалися правозахистом. У Києві, Маріуполі, Рубіжному та Сєвєродонецьку в нас працювала команда юристів, яка допомагала з питань в’їзду на тимчасово окуповані території України та виїзду з них, захисту своїх прав і законних інтересів, складання правових документів (заяв, запитів на інформацію, позовів).

Систематично аналізували державні політики щодо жертв конфлікту, чинне законодавство та нові законодавчі ініціативи. Через постійне спілкування з людьми зі східних регіонів ми добре розуміли, якими є фактичні практики втілення нормативно-правових актів в кожному окремому місті чи навіть відділі соціального захисту.

Наша команда документалістів проводила збір фактів порушень прав людини й гуманітарного права, що були скоєні у контексті збройного конфлікту на сході України. Йшлося про незаконні арешти, вбивства, катування, переслідування через політичні та релігійні переконання, обстріли цивільних об’єктів тощо.

Фото: Facebook / Восток SOS

Ми постійно стежили за ситуацією на окупованих територіях і вздовж лінії зіткнення та допомагали родичам зниклих безвісти, колишнім полоненим та їхнім сім’ям. Це може звучати як щось бюрократичне та дуже нудне, але це була дуже важлива робота в регіоні, який вісім років жив зовсім в інших умовах, ніж уся країна.

Юлія: За ці роки випадки були різні. Зрозуміло, що все пов’язане з прифронтовими територіями – це про небезпеку. Іноді траплялися пригоди – приємні й не дуже. Ми й під обстріли потрапляли, і на блокпостах нас затримували та в ноги стріляли, а когось і обличчям в землю клали. Але не було нічого такого, що було б неможливо вирішити. 

Збирали донати та спали на підлозі

Андрій: Напруження відчувалося ще за декілька тижнів до повномасштабного вторгнення. Почалися масові обстріли вздовж лінії зіткнення. Для всієї нашої команди було очевидним, що щось буде. Ми проводили декілька зустрічей, на яких проговорювали різні варіанти подій. Але 24 лютого все пішло не за планом. 

У нашому уявленні все мало початися на сході, і звідти, можливо, просуватися далі. Думка про те, що в нас буде час, аби зібратися та продумати, що робити, теж виявилася хибною. За декілька годин ми зібрали свої родини та деякі речі, дочекалися сєвєродонецьку команду в Обухові та наступного дня рушили на захід. Досвід 2014 року показав, що сидіти та чекати немає сенсу.

Чіткого плану, куди їдемо та що будемо робити, не було. Усі рішення ухвалювалися ситуативно. Вже в дорозі ми почали збирати донати, зробили чат, де люди могли залишити заявку про допомогу. Наші іноземні колеги, з якими ми працювали, почали збирати за кордоном гуманітарку та направляти нам. 

Юлія: Те, що ми переїжджаємо в Ужгород, теж вирішили дорогою. Ми просто подивилися на мапі, куди ще не «прилітало» та де б нам було зручніше вибудувати логістику всієї роботи.

Перші кілька тижнів після приїзду ми всі спали на підлозі у салоні краси, а працювали в офісі місцевої організації. Розгорнули «гарячу лінію», шукали офіс та склади. 

Фото: Facebook / Восток SOS

Частина команди пішла у ЗСУ. Наша діяльність повернулася до того, з чого ми починали у 2014 році: надання гуманітарної допомоги та евакуація. 

Кількісно команда зросла впʼятеро

Катерина: Зараз «Восток SOS» на піку своєї діяльності. Здається, за всі ці роки ми ніколи не робили так багато. Команда розширилася з 20 людей десь до сотні, і це без урахування волонтерів. 

Так само нині більшість нашої команди – зі східних регіонів: Сєвєродонецька, Маріуполя, Рубіжного, Луганська, Донецька тощо. У нас немає принципового відбору, просто так складається. Хтось працював із нами в минулому, хтось чув про нашу діяльність та брав участь у проєктах, з кимось ми були знайомі через інші організації. 

Читайте також: «Ця тема досі табуйована». Як фонд «Сильні» стає підтримкою для людей, які пережили сексуальне насильство під час війни

Зараз ми надаємо допомогу у 19 областях України. Нашим вектором все ще залишається допомога внутрішнім переселенцям, прифронтовим та деокупованим містам.

Головний акцент – гуманітарка та евакуація

Катерина: Найбільшими напрямками наразі є гуманітарна допомога та евакуація людей. З 24 лютого ми передали понад 2,7 тисячі тонн різної гуманітарки та провели закупівлі на 28,6 млн грн. Це витрати на харчі і засоби гігієни, евакуацію, ремонт у деокупованих містах тощо. 

Фото: Facebook / Восток SOS

Ми доставляємо продукти до прифронтових міст та селищ, допомагаємо з обладнанням та утриманням компактних поселень і шелтерів. Доставляємо будівельні матеріали організаціям, які займаються відбудовую деокупованих територій. Також підтримуємо лікарні та ДСНС, передаючи їм різне обладнання, розхідні матеріали, інструменти, генератори, сонячні панелі.

Крім того, ми направляємо допомогу у військові цивільні адміністрації, локальні волонтерські центри та гуманітарні штаби. Зараз працюємо над проєктами підготовки компактних поселень до зими, адаптації переселенців до нових громад тощо. 

Вже вивезли в безпеку десятки тисяч людей

Катерина: Наразі ми вже вивезли з Донецької та Луганської областей приблизно 25 тисяч людей. І ми одні з небагатьох організацій, які займаються вивезенням саме мало- та немобільних груп населення з подальшим їхнім розміщенням. Наразі ми евакуювали у безпечні місця понад тисячу таких людей. 

Фото: Facebook / Восток SOS

Андрій: Щоденно у нас працюють загальна, психологічна та юридична «гарячі лінії». За нашими останніми підрахунками, з моменту початку  роботи линії ми прийняли понад 51 тисяч дзвінків.

Ми консультуємо людей із питань отримання гуманітарної допомоги, евакуації, правил перетину кордону, отримання необхідних для переселенця документів. А психологи надають безкоштовні консультації. 

Отримуємо фото та відео з подяками

Андрій: Ми поновили роботу освітнього напряму та проводимо різні навчання для освітян, аби допомогти їм адаптувати свою діяльність у сучасних реаліях. Також допомагаємо з технікою вчителям із тимчасово окупованих міст.

Як і до повномасштабного вторгнення, продовжуємо документувати воєнні злочини росіян. Ми записали вже приблизно 80 історій різних людей, аби передати ці свідчення у міжнародні суди. І також, за згодою респондентів, публікуємо ці історії на наших ресурсах та в медіа, аби світ знав про жахіття, які зараз відбуваються в Україні.

Щоденно ми отримуємо багато подяк від тих, кому допомогли. Люди пишуть, що такого повного набору допомоги вони ні від кого не отримували. 

Фото: Facebook / Восток SOS

Родичі евакуйованих надсилають щасливі фотографії своїх родин, а заклади, куди ми направляємо допомогу, записують відеоподяки. Усе це неймовірно приємно чути та бачити, бо ти розумієш, заради чого працюєш майже цілодобово шість днів на тиждень. 

Донат у кілька гривень може врятувати життя

Іветта: Ми є благодійним фондом, тому всі ресурси залучаємо самостійно. Пишемо проєкти, подаємося на гранти, збираємо донати. Дуже вдячні нашим друзям із Libereco – Partnership for Human Rights та MTÜ Mondo за всю ту підтримку, яку вони надавали нам упродовж усіх років нашої діяльності та продовжують це робити сьогодні. Мабуть, валова частина всієї отриманої допомоги була саме від них. 

Зараз ми активно шукаємо різні програми, аби залучити кошти та розв’язувати ті проблеми, які бачимо. Почали співпрацю з японськими організаціями PWJ та JPF, які будуть фінансувати напрям евакуації, обладнання шелтерів та мобільних груп. Також працюємо з Diakonie Katastrophenhilfe, які направляють нам харчі та засоби гігієни, та Care, що фінансують закупівлю обладнання для компактних поселень.

Фото: Facebook / Восток SOS

Але донати залишаються дуже важливими для нас, бо це гнучкість. Коли ти працюєш за проєктом із донором, то повинен чітко дотримуватися затвердженого бюджету. А зараз така ситуація, що реагувати потрібно оперативно, адже час може йти на хвилини. Ми вдячні всім, хто продовжує підтримувати нашу діяльність навіть найменшими донатами, бо навіть дві гривні можуть кардинально змінити ситуацію.

Війна триває століттями, та перемога вже скоро

Юлія: Після 4 місяців повномасштабної війни ми всі відчуваємо втому. Життя в шаленому ритмі та фізичне навантаження дає про себе знати. Рівень поки що не критичний, і ми намагаємося його не допускати. Сили продовжувати працювати дає команда.

Ми іноді жартуємо, що в нас організація сімейного типу. Ми всі багато років знаємо один одного, і навіть ті, хто приєднався до нас нещодавно, вже ніби рідні. Разом святкуємо дні народження, підтримуємо одне одного. Ми дійсно стали великою родиною. 

Ходять чутки, що після перемоги України у нас нарешті буде відпустка. А от після неї буде ще більше роботи – бо треба відновлювати та будувати все, що зруйнувала російська армія.

Наша фізична перемога буде означати тільки новий етап у цій боротьбі. Бо війна точно триває не 4 місяці й навіть не 9 років, а десь 300. Українська нація століттями виборює право на свою свободу та власну країну, і ми маємо продовжувати цю боротьбу. І розуміти, що попереду на нас чекає ще більший обсяг роботи. 

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі