Суспільство
У Варшаві хочуть відкрити телефонну довідкову службу українською мовою
Інфолінія міської довідкової служби столиці Польщі – Варшави – може обслуговувати громадян також і українською мовою.
Таку ідею висловила радниця Рената Невітецька, пише In Poland.
Яка мета
Вона зазначає, що хотіла б, щоб українці відчували себе законними жителями Варшави.
У варшавській міській раді зауважили, що більшість іноземців, які сьогодні живуть і працюють у Варшаві, приїхали саме з України. При чому більшість із них – не туристи, а постійні жителі міста, які працюють у Варшаві.
Рената Невітецька уточнила, що багато українців дуже добре знають польську мову, але особливо ті, хто щойно приїхав, можуть мати мовні проблеми. Тож так українцям допомагають швидко інтегруватися.
Читайте також: Дерев’яні окуляри з гуцульським орнаментом стали хітом у США (ВІДЕО)
Відомо, що на цю ідею позитивно відреагував мер міста, котрий погодився, що також і сайт має бути адаптований для українців, які перебувають в столиці Польщі не лише з туристичною метою. Він уточнив, що мова йде про ту інформацію, яка буде корисна аудиторії.
Куди звертатися
Такою допомогою могла б стати міська гаряча лінія 19 115 українською мовою. Зателефонувавши за цим номером, українці могли б дізнатись, куди звернутися, наприклад, за безкоштовною юридичною порадою.
До слова, це — вже не перший крок міської влади назустріч українцям. Не так давно в білетоматах міського громадського транспорту з’явилося меню українською мовою.
За оцінками, у Варшаві проживає 100 000 українців.
Читайте також: Шкіряні рюкзаки з Франківська підкорили Нью-Йорк (ВІДЕО)
Читайте також: Як відрізнити крафт від мас-маркета? Радять український виробник та блогерка
Нагадаємо, українець увійшов до польської версії журналу Forbes.
Окрім того, у Польщі встановили пам’ятник київській княжній та планують встановити пам’ятник українському священнику.
Як ми писали раніше, у Варшаві провели український різдвяний ярмарок.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі