Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Як відрізнити крафт від мас-маркета? Радять український виробник та блогерка

Опубліковано

Донедавна крафт асоціювався в українців тільки з пивом, звареним у маленьких приватних броварнях. Тепер так називають практично будь-який товар, де ручна робота і якість поєднується з обмеженою кількість товару і його оригінальністю.

Де та межа, яка відрізняє крафтове виробництво від мас-маркета? Ми в ШоТам в партнерському спецпроекті з Олексієм Масюткіним розбирались у цьому. Він – крафтяр з Нової Каховки, що на Херсонщині, який з дружиною вже п’ятий рік займається виробництвом крафтових гаманців. А україномовна тревел-блогерка випробувала на власному досвіді, наскільки надійна українська крафтова продукція для екстремальних подорожей.

Довідка. Слово “крафтовий” походить від англійського слова “craft”, що означає “майстерна робота” або “ремесло”.

 Олексій Масюткін

Олексій Масюткін

засновник родинного виробництва NUB-Leather Goods-

За освітою юрист, а в крафтове виробництво прийшов у 2015 році зі сфери продажів. Зараз разом із дружиною та двома помічницями відшивають більше 20 різних моделей гаманців з відбитком соснової шишки у нижньому правому кутку виробу. 
Назву придумали на родинному пікніку у 2015 році. Трапилась на очі соснова шишка, і подумалося, що її відбиток на шкірі буде круто виглядати.
За тим з’ясувалося, що шишка в перекладі з англійської – це NUB. Друге значення NUB у перекладі означає “суть”. Суть в деталях – це і стало слоганом бренду NUB-Leather Goods (Наб Лезер Гудс).

Чим крафтові речі відрізняються від мас-маркету?

Завжди задавався питанням: чому ручна робота у виробах з мас-маркету коштує 2000$, а робота моїх колег -українських крафтовиків – вдесятеро дешевша і досі не сприймається серйозно. 

І це попри те, що крафтові вироби мають багато переваг. Розповім про них на власному прикладі: 

1. Ручна робота і гарна якість

Пробували колись порівняти вироби, які шиються на промисловій машинці і ті, що пошиті вручну? 

Перш за все, на що треба звернути увагу, це той шов, яким зшита річ. Машинну стібку на шкірі одразу видно: тонша нитка, сліди від машинки на шкірі. Ручний шов акуратніше виглядає, і за рахунок ручної роботи є змога прошити річ – чи то сумку, чи то гаманець – товстішою і якіснішою ниткою. 

2. Ексклюзивність

Крафтові підприємства – це, як правило, невеликий сімейний бізнес. А, отже, і маленькі партії виробництва. Тобто, ви не зустрінете тисяч людей з таким же виробом, як у вас. 

3. Відповідальність і можливість усунути недоліки

Крафтові підприємства дуже відповідально ставляться до власної репутації. Бо раптом щось не так – і один негативний відгук здатний поховати ваш бізнес, який будувався роками. Ми у NUB-Leather Goods- відповідаємо за якість власних виробів, усуваємо всі недоліки за власний рахунок, маємо навіть можливість післягарантійного обслуговування. 

4. Невисока ціна

Крафтові вироби у рази дешевші від аналогічних з мас-маркету. Адже ви не переплачуєте за бренд і отримуєте якісні матеріали замість дешевого кожзаму. 

Але, мені здається, це характерна риса лише для українського ринку. А десь в Британії за пошив виробу у крафтовій майстерні вам доведеться викласти кругленьку суму. 

Сімейний бізнес і робота вручну: а ваше підприємство точно крафтове?

За п’ятий рік роботи зі шкірою я точно визначив для себе, коли переді мною дійсно крафтова продукція, а коли – підробка з Алі Експрес зі штампом українського виробника. 

Крафтом називають продукти, зроблені не на заводі, а в майстерні, маленькими партіями і за індивідуальними рецептами.

Ціни на гаманці у  NUB-Leather Goods- стартують від 275 гривень. Прошиті вони вручну вощеними нитками, що міцніші за звичайні

Крафтовики – не просто бізнесмени, це вже очільники сімейної справи. Може, вони і займаються рутинною ручною роботою, але вона приносить їм задоволення. Кожен з нас знає і вміє самостійно виготовити кожну дрібницю в процесі виробництва. 

У центрі задуму крафтового бізнесу – вища якість виробу і натуральні матеріали або інгредієнти. Тобто, якщо ми говоримо про крафтове пиво – це майже завжди маленька сімейна пивоварня, унікальний рецепт і добірні матеріали.

Якщо ж говорити про наші гаманці – то це якісна шкіра від українського виробника і міцна німецька вощена нитка, просочена спеціальним восковим розчином. Він робить нитку, а відповідно і сам виріб більш довговічним.

І ще один невід’ємний елемент, який виникає, коли працюєш руками – це любов, яку вкладаєш у продукт, зробивши його власноруч.

Не захотіли працювати “на того дядька”

Якщо коротко, на початку 2015 року нам набридло працювати на дядька, захотілося чимось зайнятися своїм. 

Якось несподівано для себе потрапили на Гешефт Garage Sale в Одессі, де нашу увагу привернули саме вироби зі шкіри, після чого і вирішили займатися саме пошивом аксесуарів зі шкіри. А з весни 2016 року ми вже представляли свої перші колекції на ярмарках “Всі. Свої “, Made in Ukraine та UA Made.

Так ми вирішили залишити наші старі роботи, розробили та захистили бізнес-план, після чого отримали невеликий грант і на маленьких ресурсах почали наш бізнес.

Весь 2016-2017 рік ми провели, відвідуючи всі ці ярмарки, активно презентуючи продукцію  NUB-Leather Goods- людям оффлайн, щоб вони самі на дотик переконувалися: ручна робота в нас – не на папері.

Що треба для старту і де продавати крафтові вироби сьогодні?

Нитка, дві голки, підготовлені отвори у викроєній шкірі й старий добрий сідельний шов – все, що знадобилося мені з дружиною, аби почати власну справу. Ми і викроювали, і зшивали гаманець вручну.

Першими покупцями NUB-Leather Goods- були друзі і знайомі. А сьогодні наша головна точка реалізації – магазин на Хрещатику “Всі.Свої”.

Вона виводить нас на самоокупність з невеликим прибутком. 

Сьогодні наші гаманці, холдери, візитниці виготовляються лімітованими партіями. Але час підштовхує нас до розширення.

Тому зараз працюємо над сайтом та соцмережами і вже робимо кроки до масштабування бізнесу.

Українська продукція все популярніша і може конкурувати з іншими країнами

Юлія Беркута

Народний блогер України 2019 у номінації “Подорожі”

Постійно подорожує (нещодавно, приміром, повернулась з Лофотенських островів, що в Норвегії). Погодилась на невеличкий експеримент: оцінити надійність шкіряного виробу для подорожей – як людина, що вміє обирати речі, які не підведуть в дорозі.

З кожної подорожі я намагаюсь привезти щось оригінальне, цікаве і практичне. Точно так же і в подорожі з собою беру речі, які не підведуть. Часом місця, у яких я буваю, екстремальні, і важливо, щоб там нічого не підвело. 

Є кілька улюблених речей, які завжди зі мною під час подорожей, а тепер до них додався шкіряний холдер Wrap від Nub Leather. 

Я – людина список, і щоб нічого не забути – все записую у нотатник. Задоволена якістю і візьму з собою у наступну подорож свій нотатник – вже у шкіряній обкладинці.

Не можу сказати, що маю лайфхаки, та принцип «ціна-якість» – завжди те, чим керуюсь обираючи навіть сувенір. Але мені особливо приємно тримати у руках предмети зроблені в Україні. Українська крафтова продукція за останні роки стала більш популярною, з’явилось розмаїття і на фоні цього кожен виробник приділяє увагу якості, тому я вважаю, що вона здатна скласти конкуренцію у своїх нішах виробам з інших країн.

View this post on Instagram

Я є людина-список. Будь яка думка, план, ціль, набір речей у подорож – все має бути записано, щоб не забути. І як приємно потім викреслювати ті пункти з задоволенним обличчям😁 ⠀ Хто тут ще такий? Зізнавайтесь) ⠀ Це я до чого, погодьтесь, що може бути приємніше, ніж огорнути свої ідеї і плани у красиву обкладинку? ⠀ Так тішусь щоразу відкриваючи софтбук від українського виробника @nubworkshop Софтбук – це не просто блокнот, а аксесуар тривалого використання. Можна змінювати паперові блоки після того як вони закінчаться, а обкладинка з натуральної шкіри буде слугувати і надалі. ⠀ @nubworkshop це майстерня з виготовлення аксесуарів зі шкіри, дизайн яких грунтується на простоті і функціональності. Вся продукція – ручної роботи від початку до кінця. Всі продукти виготовляються виключно з натуральної шкіри, зшиваються вручну вощеною ниткою, яка забезпечує більш міцніший шов, ніж машинна стібка. ⠀ Крафтові речі – ідеальні подарунки собі або друзям, а особливо приємно мати надійні і оригнальні аксесуари від українського виробника. Рекомендую від душі, і нехай всі ідеї і плани збуваються☺️

A post shared by YULIIA BERKUTA create & travel (@juli_berk) on

Економіка

США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів

Опубліковано

Ллойд Остін, міністр оборони США, оголосив про надання Сполученими Штатами ще одного пакету військової допомоги Україні на суму 1 мільярд доларів. Цей пакет включатиме ракети для системи артилерійської ракетної системи HIMARS, снаряди, системи протиповітряної оборони та інше військове обладнання.

Про це Остін заявив на початку 21-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яке відбувається у п’ятницю, 26 квітня, в онлайн форматі.

Промова Ллойда Остіна

“Сьогодні я радий повідомити, що Сполучені Штати виділять за повноваженнями президента ще один пакет допомоги на 1 мільярд доларів, який включатиме додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові снаряди, засоби протиповітряної оборони та бронетехніку”, – сказав міністр оборони.

Читати також: Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії

Він додав, що союзники приділять особливу увагу зміцненню української протиповітряної оборони. За його словами, Україна критично потребує додаткових систем для захисту неба. Крім того, терміново потрібні більше ракет-перехоплювачів.

Нагадаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що в Києві відновили купол Будинку вчителя.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

ЄС виділив €1,5 млрд Україні: це другий транш за програмою Ukraine Facility

Опубліковано

Євросоюз виділив Україні 1,5 млрд євро за програмою Ukraine Facility. Загалом упродовж 2024–2027 років Україна має отримати 50 мільярдів євро. Отримані кошти спрямують на покриття найважливіших бюджетних видатків.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Дякую Єврокомісії за позитиву оцінку виконання п’яти індикаторів, що є передумовою для виділення коштів…Вдячні Європі за прогнозовану ритмічну підтримку. Це запорука нашої стійкості, успішного відновлення та створення точок росту економіки на майбутнє», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Це вже другий транш фінансування за програмою Ukraine Facility. У березні Євросоюз виділив Україні перші 4,5 млрд євро. Наразі уряд України очікує на швидке виділення третього траншу обсягом 1,89 млрд євро.

Загалом цього року Україна очікує в межах програми Ukraine Facility 16 млрд євро.

Нагадаємо, на українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів.

Фото: ЄС

Читати далі

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі