

Суспільство
У Сумській лікарні відкрили нове реабілітаційне відділення (ФОТО)
Нове реабілітаційне відділення «Слобожанщина» презентували у Сумах у 5-ій міській лікарні.
Про це пишуть Сумські дебати.
Відділення розраховане на 15 неврологічних ліжок денного перебування та п’ять ліжок денного перебування для лікування хворих з порушенням опорно-рухового апарату.
Відомо, що у відділенні працюватимуть невропатолог, фізіотерапевт, ортопед-травматолог, лікар з лікувальної фізкультури, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, невропатолог, психотерапевт та рефлексотерапевт.
У приміщенні відремонтували палати, замінили вікна на другому поверсі, провели роботи з монтажу системи киснепостачання на суму близько 65 тис. грн. За кошти, зароблені лікувальним закладом, придбали деяке обладнання. А пандус облаштували за кошти бюджету громади.
Читайте також: Львівська майстерня мила: Про воду з Трускавця, запуск у кризу та конкуренцію з закордонною косметикою
За кошти НСЗУ для організації роботи відділення закупили 12 функціональних ліжок із панелями, шість палатних столів, шість медичних стільців, шість шаф для одягу та 12 приліжкових тумб.
Придбали апарат для рефлексотерапії комбінований «МИТ-1», апарат для електростимуляції АЕСТ-01 двоканальний, апарат озонотерапії та інвентар, необхідний для надання реабілітаційної допомоги.
Наразі тривають відкриті торги на закупівлю медичних меблів (маніпуляційні, інструментальні, стерилізаційні та інші столи, кушетки, шафи, стільці ширма та інше).

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів
Пріоритетні напрямки роботи змішаного реабілітаційного відділення «Слобожанщина»:
– Реабілітація пацієнтів після перенесеного інсульту.
– Реабілітація пацієнтів із захворюванням суглобів.
– Реабілітація пацієнтів з дегенеративно-дистрофічними ураженнями хребта.
– Реабілітація пацієнтів з посттравматичними невропатіями периферичних нервів.
– Реабілітація пацієнтів після спінальної травми.

Читайте також: Мальовничі Карпати та край козацької слави: кращі трейли цього літа для любителів побігати
Оскільки ліжка у відділенні під’єднані до системи централізованого киснепостачання, тому, в разі потреби, це відділення може бути використане для лікування хворих на COVID-19.
Нагадаємо, у Вінниці добудовують новий корпус лікарні швидкої меддопомоги.
Як ми повідомляли раніше, Нафтогаз передав військовому госпіталю у Житомирі медустаткування на 450 тис. грн.
Усі фото: vsisumy.com.
Суспільство

На фронті з’явився новий інструмент радіоелектронної боротьби — система Algiz AM, розроблена в межах кластера Brave1 для нейтралізації ворожих дронів типу Mavic. Високотехнологічну розробку вже використовують на передовій для придушення каналів зв’язку безпілотників.
Про це повідомили в Brave1.
Brave1 підтримав команду розробників у проходженні кодифікації, що пришвидшило впровадження Algiz AM у підрозділах Сил оборони. Крім того, кластер забезпечив зворотний зв’язок із військовими, що дозволило вдосконалити систему відповідно до бойових потреб.
Система здатна:
- змінювати напрям випромінювання на 360° для оперативного реагування;
- працювати дистанційно — оператор може керувати з укриття;
- швидко розгортатися завдяки мобільній платформі.
Читайте також: Швеція стане партнером України у сфері військового космосу для оборонних потреб
Назва Algiz походить від руни захисту — саме це вона й забезпечує на фронті, допомагаючи рятувати життя українських воїнів.
Algiz AM — український засіб РЕБ, що глушить ворожі «мавіки» У сучасній війні дрони типу Mavic стали одним із найпоширеніших інструментів на полі бою. Щоб нейтралізувати ворожі “мавіки”, учасники кластеру Brave1 створили Algiz AM — високотехнологічну систему радіоелектронної боротьби, що ефективно придушує канали їх зв’язку. Ключові особливості Algiz AM: 🔸 змінює напрям випромінювання на 360°, оперативно реагуючи на загрози 🔸 оснащений дистанційним керуванням — оператори можуть працювати з укриття 🔸 мобільна платформа забезпечує швидке розгортання та маневреність у польових умовах Brave1 підтримав команду розробників із проходженням кодифікації — це пришвидшило шлях до впровадження в підрозділах Сил оборони. Також кластер допоміг налагодити ефективну взаємодію виробника з військовими, що дозволило вдосконалити засіб відповідно до реальних потреб фронту. Назва Algiz походить від однойменної руни, що символізує захист — саме це система забезпечує на передовій, щодня рятуючи життя українських військових.
Опубліковано Brave1 Понеділок, 16 червня 2025 р.
Нагадаємо, що на озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Brave1
Суспільство

Документальний проєкт «Історія Аріни», створений платформою UNITED24 за підтримки Microsoft та Мінцифри, став кейсом дня престижної міжнародної премії Favourite Website Awards (FWA). Це одна з найвідоміших нагород у сфері диджиталу, яку щодня отримує лише один із 4 тисяч проєктів з усього світу. Серед лавреатів — роботи Google, Nike, Adidas.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Що відомо про проєкт
Проєкт розповідає історію восьмирічної танцівниці Аріни з Ірпеня, яка втратила можливість займатися улюбленою справою через війну. У віртуальній реконструкції зруйнованого Будинку культури її мрії оживають завдяки сучасним технологіям: Unreal Engine, хмарним серверам Microsoft Azure та AI-моделям, натренованим на стилях українських митців.
FWA відзначила інноваційний формат, зокрема використання Pixel Streaming для 3D-досвіду в браузері без завантажень. У моменти високого навантаження доступна кінематографічна версія.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Користувачі мають змогу зануритися в її світ, де реальні спогади поєднуються з візуальним мистецтвом, створеним на базі Unreal Engine, а трансляція відбувається через хмарну платформу Microsoft Azure.
«Історія Аріни» поєднує технології, мистецтво та благодійність — усі зібрані кошти йдуть на відновлення шкільної інфраструктури в межах напряму «Освіта і наука» платформи UNITED24.
Нагадаємо, що юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт UNITED24
Суспільство

Українські лікарі вже почали процес видаленння напису «Слава росії», який захиснику Андрію випалили в полоні. На тілі військового російські хірурги залишили рубець з надписом «Слава росії».
Про це у фейсбуці повідомив керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич.
За словами лікарів, за кілька місяців від надпису залишиться лише легкий слід. Андрію вже ввели першу ін’єкцію полінуклеотидів, що запускає регенерацію шкіри.
Як розповів керівник реабілітаційної програми, цей рубець, імовірно зробив лікар під загальною анестезією: «Я вам можу сказати точно те, що там зрозуміло з лікарської точки зору. Це зробив хірург. Це не є напис, зроблений паяльником, це не є напис вирізаний. Це точно зроблено електрокоагулятором, це медичний прилад».
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Військовий Андрій отримав травму пов’язану із сечовим міхуром, коли один із уламків потрапив у пахову ділянку. За час 15-місячного полону захисника прооперували російські лікарі.
Передісторія
Звільнений з полону Андрій проходив лікування в центрі «Неопалимі». Керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич сфотографував тіло захисника, якому в неволі росіяни зробили рубцевий надпис «Слава росії».
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Максима Туркевича