Суспільство
У школах Хмельниччини з’являться «Япомогабокси»
На Хмельниччині стартував масштабний екологічний проект «Хмельниччина йде на чистоту!», повідомили у пресслужбі обласної ради.
Йдеться про встановлення «Япомогабоксів» у школах Волочиської міської територіальної громади.
Зазначається, що Волочиська міська територіальна громада почне втілювати в життя пілотний проєкт «Япомога».
Ще до початку навчального року в трьох школах (НВК, ЗОШ №1, ЗОШ №5) міста будуть встановлені три перші «Япомогабокси» – сортувальні автомати, де учні зможуть утилізувати пластикові пляшки.
Отримані віртуальні кошти можна буде спрямувати на будівництво притулку для бездомних тварин або на допомогу місцевому центру соціальної реабілітації.
Читайте також: «Індекс допомагає молоді бути почутою». Як завдяки опитуванню змінюються українські міста
Проєкт спрямований на покращення екологічних знань жителів Хмельниччини.
Зазначається, що вже відбулись практичні заняття, на яких представників громад навчали проектного менеджменту у сфері управління побутовими відходами.
Учасники вчились розробляти та планувати спільні проекти бізнесу, громади та влади у сортування сміття, відповідального поводження з органічними відходами, переробки текстилю тощо.
Відзначимо, що перші «Япомогабокси» встановили у Києві. Вони дозволяють людям, викидаючи пластикову пляшку, вирішити, куди відправити віртуальні накопичені кошти.
Нагадаємо, у Львові відбудеться масштабний екофестиваль Zero Waste Fest.
Як ми повідомляли раніше, на Луганщині стартувала екологічна експедиція «Зелений щит».
Головне фото: rubryka.com.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі