Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
35242692 177128289651972 27897474739863552 n 35242692 177128289651972 27897474739863552 n

Суспільство

У пошуках скарбів. 5 археологічних експедицій шукають волонтерів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Бажаєте сезон відпусток провести подорожуючи з користю? Можна приєднатися до груп археологів, які проводять розкопки на території України.

Здебільшого, щоб поволонтерити на розкопках фінансові і побутові питання доведеться вирішувати самостійно. Зазвичай харчування і проживання в експедиціях відбувається за правилом “спільного котла” і складчини. Але це неймовірний досвід і враження.

То ж ми зібрали найцікавіші місця, куди можна поїхати у складі археологічної групи, шукати артефакти.

“У пошуках праіндоіранців” на Донеччині

Торкнутися історії приазовських степів допомагає маріупольська організація “Архі-Місто”. Цього літа археологічні розкопки проводитимуть поблизу смт. Ялта Маріупольського напрямку Донецької області.

Марсіанські пейзажі степового приазов’я, де шукатимуть сліди “праіндоіранців”

“Назва цьогорічної експедиції – “В пошуках праіндоіранців”. Археологи досліджуватимуть два кургани під Ялтою. Очікуємо знайти поховання представників так званої зрубної культури (ІІ тис. до н.е.). Багато вчених вважають її носіїв предками або, принаймні, родичами індоіранців. Йдеться про цілу курганну групу. В одному з них декілька років тому було знайдено поховання стародавнього шамана зрубників”, – розповів Андрій Марусов, директор організації “Архі-Місто”.

Читайте також: Співає “Баба Єлька”: як три містянки відроджують українську сільську пісню

Крім того, археологи не виключають, що вдасться знайти і рештки давніших культур, наприклад, ямної.

“Люди цієї культури жили у IV-III тис. до н.е. Це час виникнення перших єгипетських пірамід. Згідно з широко розповсюдженою гіпотезою, ці люди могли бути пращурами частини індоєвропейських народів”, – додав Андрій Марусов.

Експедиція триватиме з 1 по 21 липня. Зв’язатися з організаторами можна за телефоном 096 463 69 88. Або приєднатися до офіційної сторінки у Facebook.

Де прах Богдана Хмельницького

Волонтерам точно будуть раді, на розкопках ранньослов’янських пам’яток І-ІІ ст. н.е. у селі Івківці Чигиринського району Черкаської області.

Чим цікава місцина? Перші розкопки на селі провели ще 1895 року. Тут знаходять рештки поселень першого століття нашої ери. Крім того, ходить легенда, що на території покоїться прах гетьмана України Богдана Хмельницького. За деякими джерелами, його тіло викрали побратими з Ільїнської церкви та перепоховали у одному з пагорбів села.

У цих пагорбах шукатимуть прах Богдана Хмельницького

Цього року археологічні розкопки, за попередньою інформацією, почнуться 5 липня і триватимуть 20 днів.

Експедицію проводять Інститут археології НАН України спільно із Черкаським міським археологічним музеєм.

Контакти співорганізаторки заходу: Тетяна Володимирівна Бітковська 0951384596.

Мамай-гора vs Каховське водосховище

Один із найбільших могильників Європи – це Мамай-гора. Проте історична пам’ятка буквально сповзає у Каховське водосховище. За останні 30 років близько 400 метрів берегової лінії розмило водою.

Читайте також: На дніпровському дні археологи знайшли стародавні кораблі

Тому для археологів важливо розвідати, що заховано у земельних пластах, аби врятувати унікальні артефакти. Ця територія зберегла історію 8 тисячоліть – від неоліту до пізнього середньовіччя. Із 1988 року тут проводять розкопки вчені і студенти історичного факультету Запорізького національного університету.

Розкопки Мамай-гори проходять на березі Каховського водосховища

Експедиція триватиме 40 днів, з липня по серпень. Вчені намагаються прискорити розкопки, аби не втратити остаточно унікальні пам’ятки. То ж щороку збирають гроші для оренди техніки, яка допоможе зняти верхній шар грунту. Допомогти фінансово або на волонтерських засадах можна, долучившись до офіційної сторінки у Facebook.

Ольвія – місто щастя на Миколаївщині

Історію античної Греції досліджують в українських степах на Миколаївщині. Розкопки тут ведуть вже 120 років. Мальовнича місцина на березі Бузького лиману вабила людей і понад дві тисячі років тому. Тому тут знаходять залишки грецького міста, яке існувало із VI століття до нашої ери.

Читайте також: На Херсонщині з’явиться унікальний заповідник

Найцікавіше на території те,що тут розкопали мури римської цитаделі, частину водогону і оборонні мури. Виходить, що на 300 гектарах землі цілі культурну нашарування. Крім того, дослідники припускають, до греків територію заселяли скіфи, що підтверджують знахідки прикрас, зброї і посуду.

Залишки мурів античної Ольвії

Національний історико-археологічний заповідник розташований у селі Парутине Очаківського району Миколаївської області. Щоб долучитися до експедиції, найкраще слідкувати за оголошеннями на офіційному сайті.

Розкопки на могильнику у Більську

На Полтавщині збереглося найбільше у Східній Європі городище скіфського часу, загальною площею 4400 гектарів. Із артефактів тут знаходили античний посуд і скло, що свідчить про тісний зв’язок поселення із іншими центрами прадавніх культур.

Читайте також: На Полтавщині 23-річний студент створив музей у дідовій хаті

Влітку на території Більського археологічного комплексу проводитимуть розкопки поселення та грунтового могильника V—IV ст. до н. е. Роботи триватимуть із 17 по 30 червня 2019 року.

На розкопках у Більську буде квадрокоптер

Експедицію організовує Інститут археології НАН України. Окрім розкопок, на території проводитимуть геофізичні зйомки з нівеліром, тахеометром, квадрокоптером.

Більше інформації можна дізнатися у одного із координаторів проекту Дениса Гречка е-mail: [email protected]. Долучитися до групи у ФБ.

Подорожуємо з користю, пізнаємо Україну. І пам’ятаємо, що культурні надбання і знахідки належать усім українцям. 🙂

Суспільство

Україна та Нідерланди посилять співпрацю у сфері цифровізації культурної спадщини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Нідерланди поділяться з Україною досвідом у сфері цифровізації культурної спадщини та сприятимуть популяризації українського мистецтва у цифровій площині.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

«Нідерланди поділяться з нами своєю концепцією стратегії діджиталізації культурної спадщини. Переконана, що ми не повинні обмежуватися відцифруванням культурних об’єктів для їх “ув’язнення” у цифрових сховищах. Евакуйовано – не значить недоступно. Доступність фондів повинна бути основним пріоритетом», – розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар.

Також у Міністерстві повідомляють, що Україна перейматиме досвід проведення стрімінг артперформансів.

Читайте такожКуїнджі – не наш? Так він же з Донеччини! Час дізнатися, кому насправді належить геній пейзажів (ТЕСТ)

Зазначається, що Інституції перформативного сектору Нідерландів створили і успішно використовують технічну інфраструктуру для онлайн трансляції театральних виступів наживо.

В Україні планують використовувати таку ж платформу, аби збільшити можливість доступу до українського мистецтва для громадян, в тому числі переселенців за кордоном.

Нагадаємо, ЮНЕСКО виділило $1,5 млн на цифровізацію культурної спадщини України.

Крім того, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» отримав грант на закупівлю обладнання для оцифрування архіву.

Фото: unsplash.com

Читати далі

Суспільство

USAID надасть до 18 млн грн на підтримку українського агробізнесу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Програма USAID АГРО надасть до 18 млн грн на інноваційні рішення українських агропідприємств.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці програми.

Про програму

В межах програми організатори планують надати фінансову підтримку українським мікро-, малим та середнім підприємствам (ММСП) у впровадженні та використанні інноваційних рішень, що сприятимуть покращенню їх продуктивності та ефективності.

Для кого

Взяти участь у програми можуть представники компаній, які прагнуть розширювати та популяризувати свої інноваційні продукти та сервіси, що направлені на підвищення продуктивності та ефективності агропродовольчих ММСП.

Читайте також: Українські стартапери можуть взяти участь у виставці Inscience Conference

Умови

USAID АГРО надасть співфінансування українським недержавним суб’єктам господарювання (за виключенням ФОП), які:

  • мають досвід у наданні сервісних послуг для ММСП і відповідну кваліфікацію;
  • розроблять та задокументують процедури надання таких сервісних послуг до початку реалізації проєкту;
  • продемонструють своє лідерство і здатність впроваджувати сучасні інноваційні рішення для покращення діяльності ММСП.

Фінансування

Проєкт АГРО планує надати до 18 300 000 гривень двом субгрантам.

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь потрібно надіслати аплікаційну та бюджетну форму і супровідну
документацію на електронну адресу [email protected].

Шаблони заявок можна завантажити за покликанням.

Дедлайн

Подати заявку потрібно до 18:00 30 червня 2023 року. Крім того, 13 червня USAID АГРО проведе семінар для учасників, де вони зможуть поставити свої запитання. Зареєструватись на семінар потрібно до 12 червня через електронну адресу [email protected].

Нагадаємо, ГО «Інша освіта» оголошує грантовий конкурс на проєкти з інтеграції людей у нові спільноти через культуру.

До того ж благодійний фонд «Нова сім’я» оголошує грантовий конкурс для громадських ініціатив Чернівців та Чернівецької області.

Фото: unsplash.com

Читати далі

Суспільство

Австралія у липні надасть Україні черговий пакет допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Уряд Австралії у липні оголосить новий пакет безпекової допомоги Україні.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

«Відбулася змістовна зустріч з високоповажним віцепрем’єр-міністром – міністром оборони Австралії Річардом Марлзом. Обговорили пріоритети України щодо посилення обороноздатності. Черговий пакет безпекової допомоги буде оголошено урядом Австралії у липні», – йдеться у повідомленні.

Олексій Резніков звернувся до австралійських колег з проханням розглянути можливість підготовки українських пілотів, надання транспортних засобів для медичної евакуації та засобів радіоелектронної боротьби з безпілотниками.

Нагадаємо, Сили оборони України отримають від Швеції БМП CV-90, які стоять на озброєнні низки держав-членів НАТО.

До того ж Данія планує збільшити витрати на військову допомогу для України на 2,6 млрд доларів. 

Фото: pixabay.com

Читати далі