Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
35242692 177128289651972 27897474739863552 n 35242692 177128289651972 27897474739863552 n

Суспільство

У пошуках скарбів. 5 археологічних експедицій шукають волонтерів

Опубліковано

Бажаєте сезон відпусток провести подорожуючи з користю? Можна приєднатися до груп археологів, які проводять розкопки на території України.

Здебільшого, щоб поволонтерити на розкопках фінансові і побутові питання доведеться вирішувати самостійно. Зазвичай харчування і проживання в експедиціях відбувається за правилом “спільного котла” і складчини. Але це неймовірний досвід і враження.

То ж ми зібрали найцікавіші місця, куди можна поїхати у складі археологічної групи, шукати артефакти.

“У пошуках праіндоіранців” на Донеччині

Торкнутися історії приазовських степів допомагає маріупольська організація “Архі-Місто”. Цього літа археологічні розкопки проводитимуть поблизу смт. Ялта Маріупольського напрямку Донецької області.

Марсіанські пейзажі степового приазов’я, де шукатимуть сліди “праіндоіранців”

“Назва цьогорічної експедиції – “В пошуках праіндоіранців”. Археологи досліджуватимуть два кургани під Ялтою. Очікуємо знайти поховання представників так званої зрубної культури (ІІ тис. до н.е.). Багато вчених вважають її носіїв предками або, принаймні, родичами індоіранців. Йдеться про цілу курганну групу. В одному з них декілька років тому було знайдено поховання стародавнього шамана зрубників”, – розповів Андрій Марусов, директор організації “Архі-Місто”.

Читайте також: Співає “Баба Єлька”: як три містянки відроджують українську сільську пісню

Крім того, археологи не виключають, що вдасться знайти і рештки давніших культур, наприклад, ямної.

“Люди цієї культури жили у IV-III тис. до н.е. Це час виникнення перших єгипетських пірамід. Згідно з широко розповсюдженою гіпотезою, ці люди могли бути пращурами частини індоєвропейських народів”, – додав Андрій Марусов.

Експедиція триватиме з 1 по 21 липня. Зв’язатися з організаторами можна за телефоном 096 463 69 88. Або приєднатися до офіційної сторінки у Facebook.

Де прах Богдана Хмельницького

Волонтерам точно будуть раді, на розкопках ранньослов’янських пам’яток І-ІІ ст. н.е. у селі Івківці Чигиринського району Черкаської області.

Чим цікава місцина? Перші розкопки на селі провели ще 1895 року. Тут знаходять рештки поселень першого століття нашої ери. Крім того, ходить легенда, що на території покоїться прах гетьмана України Богдана Хмельницького. За деякими джерелами, його тіло викрали побратими з Ільїнської церкви та перепоховали у одному з пагорбів села.

У цих пагорбах шукатимуть прах Богдана Хмельницького

Цього року археологічні розкопки, за попередньою інформацією, почнуться 5 липня і триватимуть 20 днів.

Експедицію проводять Інститут археології НАН України спільно із Черкаським міським археологічним музеєм.

Контакти співорганізаторки заходу: Тетяна Володимирівна Бітковська 0951384596.

Мамай-гора vs Каховське водосховище

Один із найбільших могильників Європи – це Мамай-гора. Проте історична пам’ятка буквально сповзає у Каховське водосховище. За останні 30 років близько 400 метрів берегової лінії розмило водою.

Читайте також: На дніпровському дні археологи знайшли стародавні кораблі

Тому для археологів важливо розвідати, що заховано у земельних пластах, аби врятувати унікальні артефакти. Ця територія зберегла історію 8 тисячоліть – від неоліту до пізнього середньовіччя. Із 1988 року тут проводять розкопки вчені і студенти історичного факультету Запорізького національного університету.

Розкопки Мамай-гори проходять на березі Каховського водосховища

Експедиція триватиме 40 днів, з липня по серпень. Вчені намагаються прискорити розкопки, аби не втратити остаточно унікальні пам’ятки. То ж щороку збирають гроші для оренди техніки, яка допоможе зняти верхній шар грунту. Допомогти фінансово або на волонтерських засадах можна, долучившись до офіційної сторінки у Facebook.

Ольвія – місто щастя на Миколаївщині

Історію античної Греції досліджують в українських степах на Миколаївщині. Розкопки тут ведуть вже 120 років. Мальовнича місцина на березі Бузького лиману вабила людей і понад дві тисячі років тому. Тому тут знаходять залишки грецького міста, яке існувало із VI століття до нашої ери.

Читайте також: На Херсонщині з’явиться унікальний заповідник

Найцікавіше на території те,що тут розкопали мури римської цитаделі, частину водогону і оборонні мури. Виходить, що на 300 гектарах землі цілі культурну нашарування. Крім того, дослідники припускають, до греків територію заселяли скіфи, що підтверджують знахідки прикрас, зброї і посуду.

Залишки мурів античної Ольвії

Національний історико-археологічний заповідник розташований у селі Парутине Очаківського району Миколаївської області. Щоб долучитися до експедиції, найкраще слідкувати за оголошеннями на офіційному сайті.

Розкопки на могильнику у Більську

На Полтавщині збереглося найбільше у Східній Європі городище скіфського часу, загальною площею 4400 гектарів. Із артефактів тут знаходили античний посуд і скло, що свідчить про тісний зв’язок поселення із іншими центрами прадавніх культур.

Читайте також: На Полтавщині 23-річний студент створив музей у дідовій хаті

Влітку на території Більського археологічного комплексу проводитимуть розкопки поселення та грунтового могильника V—IV ст. до н. е. Роботи триватимуть із 17 по 30 червня 2019 року.

На розкопках у Більську буде квадрокоптер

Експедицію організовує Інститут археології НАН України. Окрім розкопок, на території проводитимуть геофізичні зйомки з нівеліром, тахеометром, квадрокоптером.

Більше інформації можна дізнатися у одного із координаторів проекту Дениса Гречка е-mail: ukrspadshina@ukr.net. Долучитися до групи у ФБ.

Подорожуємо з користю, пізнаємо Україну. І пам’ятаємо, що культурні надбання і знахідки належать усім українцям. 🙂

Суспільство

На Київщині відкрили центр для дітей: які послуги можна отримати

Опубліковано

У Фастівській громаді Київської області створили Центр підтримки сім’ї та дитини стаціонарного відділення Фастівського міського центру соціальних служб. Відкриття Центру відбулося у Великоснітинському старостинському окрузі в рамках дводенного форуму «Усі діти – наші: розвиток соціальних сервісів – своєчасна та якісна підтримка сімей з дітьми».

Про це повідомляє Київська ОВА.

Центр надаватиме безкоштовні соціальні послуги внутрішньо переміщеним родинам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. 

Читайте також: 87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Робота закладу охоплюватиме:

  • Консультування;
  • Короткотермінове проживання;
  • Денний догляд дітей з інвалідністю;
  • Представництво інтересів;
  • Соціальну адаптацію;
  • Кризове екстрене втручання;
  • Соціальну інтеграцію та реінтеграцію;
  • Соціальний супровід родин, у яких виховуються діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. 

Завдяки тісній співпраці з БФ СОС Дитячі Містечка у приміщенні зроблено капітальний ремонт та оснащено необхідним обладнанням.

Заклад було відкрито у рамках реалізації проєкту «Право на сім’ю», який реалізовує МБО БФ СОС Дитячі Містечка за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Київська ОВА

Читати далі

Суспільство

Попит на електронні книжки зріс більш ніж вдвічі за рік: які купують книги

Опубліковано

В Україні вдвічі збільшився попит на електронні книжки. У мережі пояснюють це тим, що такі книги зазвичай дешевші за паперові, а також завжди є в наявності, на відміну від паперових книг, які можуть закінчуватися. Крім того, електронні книжки зручніше брати з собою в подорож. Утім, в мережі вважають, що «електронки» не стануть повноцінними конкурентами паперовим книжкам.

Про це інформує видання village посилаючись на дослідження «Книгарні Є».

За 2024 рок, читачі в Україні найчастіше надають перевагу електронним книгам українських сучасників. Кожна шоста продана книга – електронна, а це майже втричі більше, ніж паперових книг.

Читайте також: Книгарня “Сенс” долучилася до проєкту “Книжки на фронт”

Також електронні книги частіше обирають прихильники психологічної літератури, детективів та фантастики. Для порівняння, попит на сучасну зарубіжну прозу серед читачів електронних та паперових книжок майже однаковий. 

ЯКІ ЕЛЕКТРОННІ КНИГИ НАЙПОПУЛЯРНІШІ

  • «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
  • «Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»  Володимира Станчишина
  • «Для стосунків потрібні двоє» Володимира Станчишина
  • «Танці з кістками» Андрія Сем’янківа
  • «Шлях до несвободи: Росія, Європа, Америка» Тімоті Снайдера

Нагадаємо, у Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку.

Фото: Волинські новини

Читати далі

Суспільство

У Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів: де можна заправити електрокар

Опубліковано

У Львівській громаді погодили ще 7 місць для розміщення зарядних станцій для електромобілів. Встановлювати станції для зарядки електромобілів можуть суб’єкти господарювання, звернувшись до міста з запитом щодо отримання відповідного дозволу.

Про це повідомила Львівська міська рада.

Нові зарядні станції будуть розміщені за такими адресами:

  • вул. Академіка Гнатюка, 20;
  • вул. Під Дубом, 2-А
  • вул. С. Бандери, 15;
  • вул. С. Бандери, 24;
  • вул. С. Бандери, 32;
  • вул. Ф. Ліста, 1;
  • пл. Є. Маланюка – вул.М. Скорика, 17;
  • вул. Стрийська, 38;
  • пл. Є. Петрушевича, 3;
  • просп. Т. Шевченка, 2;
  • просп. Т. Шевченка, 15;
  • вул. І. Виговського, 34;
  • вул. Т. Шевченка, 25
  • вул. Жасминова, 5-Б
  • вул. К. Левицького, 67;
  • вул. Пекарська, 7;
  • вул.І .Мечникова, 8;
  • вул. Зелена, 281-А
  • вул. Луганська, 18;
  • вул. В.Навроцького, 23:
  • вул.Стрийська, 45-А;
  • просп. Червоної Калини, 2-А;
  • просп. Червоної Калини, 36;
  • просп. Червоної Калини, 66;
  • вул. Володимира Великого, 10;
  • вул. С.Єфремова, 37
  • вул. Генерала Чупринки, 85;
  • вул. Київська, 10;
  • вул. Наукова, 2-Б;
  • вул.Т. Масарика, 2;
  • вул. Ю. Федьковича, 6;
  • вул. В. Липинського, 11;
  • просп. В. Чорновола, 95;
  • просп. В. Чорновола – вул. Торф’яна.
  • вул. Миколайчука, 9;
  • вул. П.Орлика, 4;
  • вул. Реміснича, 16-Г;
  • вул. Б.Хмельницького, 271;
  • вул. Т. Шевченка, 120
  • смт. Брюховичі, вул. В.Івасюка, 74.

Читайте також: Студенти з України презентують в шести країнах Європи “пісню без слів”

Як зауважив керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, на сьогодні зарядні станції вже встановили на 4 з визначених локацій. Також видано ще 10 пакетів документів для встановлення таких станцій.

Нагадаємо, Україна отримала від США модульні мости.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі