Суспільство
У Полтаві завершили будівництво шестиповерхового кардіоцентру
У Полтаві завершили будівництво нового 6-поверхового корпусу обласного клінічного кардіоцентру. Про це повідомляє пресслужба ОДА.
Полтавський інститут серця
Загальний обсяг фінансування – понад 400 мільйонів гривень. Це кошти обласного та державного бюджетів, а закупівля медобладнання відбувалася в межах спільного проєкту Міжнародного банку реконструкції та розвитку і МОЗ України.
Як зазначається, новозбудований корпус разом із будівлею існуючого диспансеру створюють єдиний кардіоцентр. У ньому поліпшені умови для перебування пацієнтів. Через кілька тижнів має розпочатися прийом пацієнтів.
Лікарі проводитимуть високотехнологічні оперативні втручання: зокрема, стентування, ангіографію та коронаграфію. Крім того, плануються операції на відкритому серці.
Читайте також: У Полтаві робитимуть операції з трансплантації нирок
«Новий корпус кардіоцентру – один із наймасштабніших і найважливіших об’єктів будівництва на Полтавщині. Це не просто гарна будівля, це справжній космодром у медичній галузі. Шість поверхів високоточного обладнання, три операційні, надсучасна реанімація. Тепер усе це доступне для жителів області. Ми розпочинаємо новий етап лікування серцево-судинних захворювань», – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.
Як виглядає кардіоцентр
На першому поверсі будівлі розміщено поліклініку та приймальне відділення, кабінети лікарів, комп’ютерної томографії. На другому – відділення функціональної діагностики: кабінети ЛФК, велоергометрії, електрокардіографії, довготривалого ЕКГ контролю, стрес-ехокардії, ультразвукового дослідження, рентгенкабінет, конференцзал на 80 місць, кабінет телемедицини.
3, 4 та 5 поверхи – двомісні палати з окремими санвузлами, а на 6-му – операційні, лабораторія, блок реанімації та інтенсивної терапії.
У старій будівлі медзакладу бракувало місця, щоб встановити новітнє обладнання. Норми перебування пацієнтів також не відповідали вимогам сучасної медицини, а приміщення для диспансерно-поліклінічного відділення та денного стаціонару доводилося орендувати за п’ять кілометрів від основного диспансеру.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі