Суспільство
У Полтаві волонтери розігрують тубус шведського гранатомета
Полтавські волонтери для потреб захисників розігрують тубус одноразового шведського гранатомета.
Про це повідомили у волонтерському телеграм-каналі «Ми готові. Полтава».
Зазначається, що переможець аукціону отримає деактивований одноразовий протитанковий гранатомет АТ4 HEAT. Гроші від аукціону підуть на придбання трьох зарядних станцій на передову.
Тубус волонтерам передали військові, які успішно відстріляли ним на східному напрямку.
Шведський гранатомет призначені для знищення легкої бронетехніки (бронетранспортерів і БМП) та є одним із найпопулярніших одноразових гранатометів у світі. Їх виготовили понад 600 тисяч, вони стоять на озброєнні у 30 країн світу.
Модель АТ4 HEAT важить 6,7 кг, пробиває до 350 мм броні. Швидкість гранати становить до 290 м/с, що вдвічі більше за гранату РПГ-7.
Гранатомет не має бойової частини, тому підходить для колекції любителів зброї.
Читайте також: «Наші студенти ламають стереотипи». Університет Третього віку в Хмельницькому навчає пенсіонерів-переселенців
Умови:
- Стартова ціна – 2000 гривень.
- Мінімальний крок – 100 грн.
Переможця оголосять 17 жовтня о 21.00 за найвищою ставкою.
Нагадаємо, сумчанин виставив на аукціон для підтримки ЗСУ автограф американського боксера Флойда Майвезера.
Також у Франківську відбувся благодійний аукціон, під час якого зібрали понад 3 млн грн для ЗСУ.
Фото: poltava.to.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі