Суспільство
У Полтаві відкрили два Центри ветеранського розвитку
Два нові Центри відкрили на базі Полтавського медуніверситету та Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».
Про це повідомили у Міністерстві у справах ветеранів України.
Загалом в Україні діють вже 10 Центрів ветеранського розвитку.
Чим займатимуться Центри?
Зазначається, що завдяки освітнім можливостям полтавських вишів, у відкритих Центрах демобілізовані Захисники й Захисниці та члени їхніх родин матимуть змогу проходити професійну підготовку та перепідготовку, отримуватимуть необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу – в межах реінтеграції від військового до цивільного життя.
Також тут готуватимуть майбутніх помічників ветеранів – адже Полтавщина невдовзі долучиться до чотирьох «пілотних» регіонів із впровадження в Україні інституту помічника ветерана.
Планується, що полтавські Центри стануть тими місцями, куди приходитимуть ветерани й ветеранки, члени їхніх родин, щоб обмінятися досвідом, знайти однодумців, обговорити наболіле. А головне – отримати ту чи іншу нову для себе спеціальність й далі успішно крокувати у власному розвитку в цивільному житті.
Читайте також: Гончарна майстерня, інклюзивний парк та екосело. Це «Хата гончара», що працює за 50 кілометрів від фронту
На базі закладів організують також підвищення кваліфікації з усіх напрямів медичної освіти, якщо у ветерана була перерва у професійній діяльності. Також готові надавати діагностичні та консультаційні послуги учасникам бойових дій.
Найактуальніша на сьогодні сфера – медична реабілітація. Проводитимуть заходи з обміну досвідом, розроблятимуть теми з актуальних і експериментальних методів реабілітації. Крім того, кадровий потенціал закладу дозволяє проводити тренінги з надання психологічної підтримки.
На базі «Полтавської політехніки» готові надавати як і повну вищу освіту ветеранам, так і навчання за короткостроковими програмами (1-3 місяці). Теми підготовки:
- дронові технології,
- нафтогазова інженерія,
- енергоефективність,
- будівництво,
- цивільна інженерія,
- фізична реабілітація,
- вивчення мов.
У виші є можливість надавати безплатну юридичну консультацію для ветеранів та членів їхніх сімей. А в профілакторії – послуги з фізіотерапії, масажу, спортивної активності. Також заклад готовий забезпечити проживання для людей, які приїдуть на навчання з інших областей.
Про ініціативу
Створення Центрів ветеранського розвитку – це проєкт Міністерства у справах ветеранів України на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік. Діяльність таких осередків є важливою складовою у процесі формування й реалізації державної політики у сфері професійної адаптації, зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці ветеранів війни, членів їхніх сімей і родин загиблих Воїнів.
За сприяння Мінветеранів такі Центри вже відкрито у Дніпрі, Львові, Вінниці, Миколаєві, Житомирі, Харкові, Києві, Сумах та Полтаві на базах провідних вишів.
Нагадаємо, Мінветеранів та ІТ-компанія EPAM запускають освітні програми «ІТ для ветеранів та їх родин».
Фото: facebook.com/mva.gov.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Коментарі