

Економіка і бізнес
У Полтаві планують будувати транспортний хаб
У Полтаві запроєктували транспортний хаб: залізницю, об’їзну дорогу, залізничний вокзал та дві автостанції. А на півночі міста планують побудувати дві об’їзні дороги, які сполучать траси Н-12 Суми — Полтава і М-03 Київ — Харків. Про це повідомляє видання Полтавщина.
Що передбачає проєкт Генплану
Наразі у Полтаві триває обговорення проєкту нового генплану міста. Фахівці проєктного інституту «Діпромісто», які й створили документ, розповіли, які інфраструктурні об’єкти треба створити в місті у найближчі роки.

Необхідність будівництва південного обходу навколо Полтави пояснив головний інженер проектного інституту «Діпромісто».
“На функціонування міста впливає залізниця. Залізничне сполучення Київ — Харків проходить північною частиною міста. Приблизно 80% вантажних поїздів проходять через Полтаву транзитом. Поїзди можуть перевозити небезпечні вантажі: хлор, аміак тощо. Аварії на залізниці можуть призвести до техногенної катастрофи у місті. Тому у генеральному плані передбачили будівництво південного обходу залізниці разом із залізничною станцією 5 класу”, – повідомив інженер.
Залізниця й нова обхідна
На півдні від міста планується створити транспортний хаб, який складатиметься із залізниці й нового автомобільного обходу через Полтаву. Також передбачається будівництво автостанції третього класу на півдні міста. Під’їзд населення до неї буде тролейбусними й автобусними маршрутами, які проходять вулицею Європейською. М-03 — міжнародна транспортна магістраль і її треба відділити від міста.
Читайте також: Укравтодор презентував проєкт будівництва нової обхідної дороги Києва (ВІДЕО)
На північному сході й північному заході передбачається будівництво об’їзної, щоби вивести трасу H-12 Суми — Полтава в обхід міста на трасу М-03 Київ — Харків. У міста буде дві об’їзні дороги та нові залізнична й автобусна станції. В такому випадку фактично виключений рух транзитного транспорту по вуличній мережі міста. Весь транзитний транспорт, великі автомобілі, які забруднюють повітря і розбивають дорогу, будуть іти в об’їзд.
Фото: telegraf.in.ua
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay