Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Польщі стартувала програма хірургічної допомоги постраждалим від війни: прооперують майже 50 пацієнтів з України

Опубліковано

У польському місті Челядзь стартувала місія канадських пластичних хірургів CUSAP (Canada-Ukraine Surgical Aid Program), які прооперують українських пацієнтів з важкими травмами обличчя.

Про це повідомляє ШоТам.

Зазначається, що майже за два тижні операції будуть зроблені 48 українським пацієнтам, які пройшли попередній дистанційний огляд канадськими лікарями.

Всі пацієнти є жертвами війни, більшість з них потребує складних посттравматичних реконструкцій після отримання черепно-лицевих травм, травм м’яких тканин, верхніх та нижніх кінцівок, опіків.

Операції відбуватимуться у 3 операційних залах, в яких хірургічні бригади будуть працювати одночасно. Тривалість операцій від 5 до 15 годин в залежності від важкості травми. Деяких пацієнтів канадські лікарі прооперують вдруге або втретє. Після операції, коли стан пацієнтів стабілізуються, їх перевезуть в Україну в супроводі спеціалістів – також коштом фонду.

Фото: Андрій Сірко

Хірургічні команди складаються з медичних працівників волонтерів з різних провінцій Канади: серед них 9 хірургів, 5 анестезіологів, 4 терапевтів та 23 медсестер. Кожна хірургічна бригада включає мультидисциплінарний персонал, хірургічне обладнання та весь необхідний хірургічний матеріал.

Читайте також: Назад, до класики. «Тіні забутих предків», «Земля» та «Камінний хрест». 10 культових українських фільмів, які має побачити кожен

Також на кожну місію CUSAP запрошують українських хірургів, які проходять навчання у канадських колег. Спеціально для них був розроблений освітній семінар з черепно-лицевої хірургії. В цьогорічній місії також візьмуть участь 15 українських лікарів.

Фото: Андрій Сірко

Програма CUSAP заснована Канадсько-Української Фундацією разом з Sunnybrook Science Health Center як допомога українському народові після Революції Гідності у 2014-му році. За цей час канадські пластичні хірурги прооперували 286 пацієнтів. Операції дозволили значно покращити якість життя прооперованим українцям.

Дивіться також: Лікар врятував від ампутації 2000 поранених українців (ВІДЕО)

Цьогорічна місія – вже десята з 2014 року і третя, що буде відбуватися у Польщі від початку повномасштабного російського вторгнення. Дві попередні місії пройшли у вересні та листопаді 2022 року. 

Всі три останні місії фінансуються коштом донорської підтримки, зібраної Гуманітарним закликом (The Ukrainian Humanitarian Appeal).

Довідка

Гуманітарний заклик для України – був започаткований у 2022 році як спільна ініціатива Конґресу Українців Канади та Канадсько-Українською Фундацією для швидкої та ефективної координації надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, яке постраждало від повномасштабного вторгнення Росії в Україну, включно з допомогою переселенцям у Європі та Канаді, а також медикаментами, харчами, тимчасовим житлом, хірургічною допомогою, потребами ветеранів, психологічною підтримкою, підготовкою до зими, розмінуванням і машинами швидкої допомоги в Україні.

Канадсько-Українська Фундація була створена у 1995 році з метою координації, розробки, організації та реалізації проєктів допомоги, створених канадцями та спрямованих на українське суспільство.

Нагадаємо, у Львові вперше в історії української медицини дитині провели операцію на мозку з пробудженням – під час операції пацієнт був при свідомості.

Крім того, у реабілітаційному центрі «Незламні» провели унікальну операцію, вжививши протез у кістку пацієнта. Це перший випадок остеоінтеграційного протезування в історії української медицини.

Фото: Андрій Сірко

Суспільство

Генштаб ЗСУ показав, як українські військові тренуються в Британії

Опубліковано

Генеральний штаб Збройних Сил України показав, як українські військові тренуються з канадськими інструкторами у Великій Британії. Всі ці навчальні модулі роблять військовослужбовців Збройних Сил України професійно підготовленими до бойових умов під час захисту України від російського агресора.

Відео ГШ ЗСУ опублікувало на своїй сторінці.

«Відданість наших українських партнерів та їхнє бажання навчитися у нас всьому, чого тільки можна, підживлює нашу рішучість. Ми пишаємося тим, що можемо зробити свій внесок у їхню боротьбу проти російської агресії», — наголосили військові інструктори та інструкторки Сухопутних військ Збройних Сил Канади, які навчають новобранців Збройних Сил України під час операції Збройних Сил Канади UNIFIER у рамках багатонаціональної навчальної операції INTERFLEX з базової військової підготовки особового складу Збройних Сил України у Великій Британії.

Ця підготовка дає змогу оволодіти необхідними тактичними вміннями, підвищує безпеку та професіоналізм дій Збройних Сил України, щоб військовослужбовці могли вправно використовувати отримані необхідні тактичні знання для захисту України.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії та Канада продовжують підтримувати народ України та невпинно співпрацюють із міжнародними партнерами, щоб надавати постійну підтримку Україні у відповідь на тривале порушення росією міжнародного права.

Військовослужбовці та військовослужбовиці Збройних Сил Канади перебувають на території Великої Британії, щоб використати свій досвід і навчити українських новобранців та забезпечити їхню оперативну готовність.

Канада давно і ґрунтовно допомагає Україні підвищити свою боєздатність. Так, ще у квітні 2015 року було започатковано операцію UNIFIER, в рамках якої канадці тренували українських військових на території України.

Читайте також: Центр підготовки операторів БПЛА «Крук» запустив проєкт «На Крилах» із серією курсів для військових

Після повномасштабного вторгнення Канада із UNIFIER одна з перших приєдналася до операції ІНТЕРФЛЕКС. І зараз понад 300 військовослужбовців Збройних сил Канади задіяні в операції UNIFER.

Вони виконують різні функції, від забезпечення навчань, підтримки національного командування, транспортування військової допомоги в Україну в координації з іншими союзниками та партнерами.

Від початку 2022 року Канада виділила понад 8 мільярдів доларів допомоги Україні, у тому числі понад 1,8 мільярда доларів військової допомоги. Минулого місяця Канада оголосила про додаткову допомогу Україні в розмірі 650 мільйонів канадських доларів (близько 482 мільйонів доларів США).

Це включає в себе ракети AIM-7, 155-мм і 105-мм артилерійські боєприпаси, основні бойові танки Leopard 2A4 і броньовану евакуаційну машину, національну вдосконалену зенітно-ракетну систему (NASAMS) з відповідними боєприпасами, 39 броньованих машин бойової підтримки, протитанкову зброю, стрілецька зброя, гаубиці M777 та пов’язані з ними боєприпаси, камери безпілотників з високою роздільною здатністю, зимовий одяг тощо.

«Це безцінно, оскільки народ України продовжує боротися за своє право жити в суверенній, незалежній і демократичній державі», — йдеться в повідомленні ГШ ЗСУ.

Нагадаємо, з Києва до Сум запустили додатковий потяг.

Фото: Генштаб

Читати далі

Суспільство

На Прикарпатті 225 чоловіків півтори години танцювали сербен і встановили рекорд України

Опубліковано

У селі Чортовець на Івано-Франківщині чоловіки встановили рекорд України, виконавши ритуально-обрядовий танець сербен. Відео дійства опублікував науковий співробітник музею Ігор Олійник.

225 чоловіків взялись за руки та утворили “ланцюжок” довжиною 2350 метрів. Встановлення рекорду тривало 1,5 години, повідомив Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття у Facebook.

“Ритуально-обрядовий чоловічий танець сербен зафіксовано в “Книзі рекордів України” як нове досягнення: кількість учасників ‒ 225, довжина ланцюжка виконавців ‒ 2350 м, витрачений час ‒ 1,5 год”, – повідомили у музеї.

Читайте також: Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток (ВІДЕО)

Сербен – давній ритуальний танок, що нагадує сербський військовий чоловічий танець. Його виконують виключно чоловіки та хлопці на великодні свята.

Читайте також: У Лондоні проведуть Марш вишиванок

Танцівники беруться за руки і танцюють довкола церкви, співаючи, а потім рухаються селом до іншої, і так кілька годин. Дійство супроводжуватися грою на сопілці.

Обряд водіння сербена – унікальний і збережений лише у прикарпатському селі Чортовець Коломийського району Івано-Франківської області.

Жителі села хочуть, щоб покутський сербен, який вже є візитівкою села Чортовець, потрапив до переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Нагадаємо, у Лондоні проведуть Марш вишиванок.

Фото: Музею

Читати далі

Суспільство

У Rheinmetall заявили про намір збудувати в Україні завод з виробництва ППО

Опубліковано

Генеральний директор німецького оборонного концерну Rheinmetall, Армін Папперґер, оголосив на щорічних загальних зборах, що компанія має намір створити нове спільне підприємство в Україні у сфері протиповітряної оборони.

Про це повідомляє  проєкт German Aid to Ukraine.

Проте, ймовірно, пройде щонайменше рік-два, перш ніж розпочнеться фактичне виробництво систем. Більше деталей не надається.

Папперґер також повідомив, що 40 бойових машин піхоти Marder 1A3 будуть постачені в Україну до вересня.

Читайте також: На український ринок виходить німецький бренд сільськогосподарської техніки Eisen Löwe

Зауважимо, що Rheinmetall незабаром розпочне будівництво заводу з виробництва боєприпасів в Україні. Голова компанії, Армін Папперґер, додав, що у планах також виробництво бронетехніки.

Як повідомив Папперґер, перші боєприпаси можуть бути вироблені в Україні через 15 місяців.

Rheinmetall: що відомо

Німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000. Компанія Rheinmetall, яка є одним із провідних світових виробників артилерійських і танкових снарядів, значно наростила виробництво після російського вторгнення в Україну у 2022 році, забезпечуючи Збройні Сили України необхідною зброєю.

Нагадаємо, в Україні запрацювала нова ШІ-платформа для інфлюєнсерів Favikon.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство6 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості7 днів тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: