Суспільство
У парку Львова облаштували теренкури (ФОТО)
У Львові в парку “Знесіння” відкрили 5-кілометровий “Маршрут здоров’я”, який складається із п’яти стежок – так звані теренкури.
Про це пише iprosvita.
За їхніми даними, три стежки для кардіонавантаження, ще дві – загальнооздоровчі. Кожна стежка має вказівники, стовпчики з кілометражами, стенди з інструкціями і лавочки для відпочинку.
Читайте також: Інтервальне голодування: що це таке та яку користь приносить
Все це потрібно для того, аби людина не заблукала, знала, які вправи їй робити далі, яку саме відстань вона пройшла, чи яку “стежку здоров’я” їй обрати. Адже на деяких із них є навіть кардіотренажери. Із часом кількість стежок планують лише збільшувати.
Як допомагають стежки?
Така система доріжок (теренкури) дуже поширена в Європі. І лише віднедавна вперше у Львові. Основна мета теренкурів (лікування місцевістю) – розумне поступове навантаження, яке супроводжується одночасним психологічним розвантаженням.
Читайте також: Де провести вихідні? Сім незвичайних місць Рівненщини, про які ви не чули
Все це стає можливим завдяки особливій знесінській рельєфній місцевості та природі, яка ідеально підходить для таких маршрутів.
Маршрут з’явився нещодавно, проте вже полюбився відвідувачам парку та лікарям. Останніх частенько можна зустріти на “стежках здоров’я”, де вони проводять профілактичні бесіди з відвідувачами.
Що таке теренкури?
Теренкур – метод санаторно-курортного лікування, що передбачає дозовані фізичні навантаження у вигляді пішохідних прогулянок, сходжень у гористій місцевості за певними розміченим маршрутами. Теренкур розвиває витривалість, покращує роботу серцево-судинної системи і органів дихання, стимулює обмін речовин, нервову активність. Перевага теренкурів полягає у відсутності сильного навантаження на серцево-судинну систему та опорно-руховий апарат.
Нагадаємо, індустріальний парк «Біла Церква» виділить 15 га землі під вирощування часнику.
Як ми повідомляли раніше, у Миколаєві оновлюють дитячий мінідендропарк.
Усі фото: iprosvita.com
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі