

Культура
У Нью-Йорку відомі американські актори прочитали історії українців про війну (ФОТО)
У West End Theatre в Нью-Йорку актори Netflix, HBO та Бродвею до річниці повномасштабного вторгнення прочитали історії українців про війну. Усі кошти, які зібрали під час документально-театральних читань Diary of War, передадуть добровольчому медичному батальйону «Госпітальєри».
Про це повідомили у команді української культурної активістки та продюсерки Дар’ї Коломієць.
Відкриття Diary of War
Вечір розпочали з виступу співачки та бандуристки Терин Кузьми. Після цього усі присутні вшанували полеглих захисників та захисниць України хвилиною мовчання.
Режисеркою події стала Мьюза Гьорніс, із якою вже неодноразово співпрацювала Дар’я Коломієць. Під час читань актори переповіли гостям реальні історії українців, які зібрали навесні 2022 року в подкасті Diary of War.

Читайте також: Як достукатися до тих, хто не знає, що таке війна? Дар’я Коломієць про культурну дипломатію в США
Чиї історії розповіли
- Ірина «Чека» Цибух — продюсерка і проєктна менеджерка «Суспільного» у цивільному житті. Вона розповідала про свою роботу бойової медикині добровольчого батальйону «Госпітальєри». Ірина загинула 29 травня 2024 року на Харківському напрямку. 26 лютого 2025 року вона отримала звання Героя України посмертно;
- Олена Нікуліна — дружина бійця полку «Азов» Максима Нікуліна. Вона розказала, як дізналася про свою другу вагітність, коли її чоловік захищав завод «Азовсталь» у російському оточенні. Наразі він 33 місяці перебуває у полоні. Синові подружжя виповнилося 2 роки та 4 місяці;
- Денис Христов — екстелеведучий та волонтер, який майже три роки евакуює цивільних із прифронтових населених пунктів;
- Юлія Кочетова — фотожурналістка, яка постійно працює в найнебезпечніших місцях України та розповідає про російські злочини. За свою роботу Юлія отримала премію «Еммі» у 2023 році та премію World Press Photo у 2024;
- Ольга Булкіна — клоунеса у київському «Охматдиті» — дитячій лікарні, яка в липні 2024 року постраждала від російської ракети;
- Марат Шевченко — діджей і звукорежисер, який навесні 2022 року виїхав з окупованого Купʼянська на Харківщині на мотоциклі. Із собою він забрав колекцію вінілів і вишиту сорочку;
- Юрій Марченко — головний редактор онлайн-медіа Platfor.ma, який в перші тижні великої війни втратив свого собаку через відстутність вчасної ветеринарної допомоги.


Голосами українців стали американські актори театру й кіно, серед яких Лайла Робінс, Іжменія Мендес, бі (b), Джесон Бовен, Джейк Гарт, Карсон Елрод, Сара Вортон та інші.
«Цей вечір — чудова нагода поговорити про демократію і свободу, особливо усвідомлюючи, що тепер ми у своїй власній країні теж маємо з цим труднощі. Тож це дуже важливо для американців — прокинутись і почати слідкувати за тим, що відбувається в Україні», — поділилася Лайла Робінс.
Після закінчення читань Дар’я Коломієць розповіла про останні новини героїв цих історії.
Читайте також: Український військовий та скейтер став героєм проєкту від Міноборони Британії (ВІДЕО)
Благодійний аукціон
Наприкінці вечора відбувся благодійний аукціон. Зокрема за знімок Ірини Цибух авторства її подруги вдалося отримати 1800 доларів.

Наразі збір досі триває. Ініціативу можна підтримати за посиланням. Усі кошти передадуть United Help Ukraine — американській благодійній організації, що надає гуманітарну, медичну та психологічну допомогу постраждалим від російсько-української війни. Завдяки збору фонд закриє поточні потреби медичного батальйону «Госпітальєри».
«Кожні благодійні читання щоденників для мене — це глибоко особиста подія. Я ділюся найбільш болючим і інтимним перед аудиторією, яка спершу не знає, чого чекати, і, можливо, не розуміє, чому я настільки відкрита. Але після перформансу ці люди теж розкриваються — через донати, адвокацію та любов до України. Моя мета — розповідати про Україну американцям їхньою мовою, і щоразу цей голос стає гучнішим», — розповіла Дар’я Коломієць.



Нагадаємо, що фонд Razom for Ukraine створив будильники із сиренами, які передадуть політикам у США (ВІДЕО).
Фото: Анастасія Крашеніннікова, Таня Ніколаєнко
Культура

18 квітня в Будинку кіно у Києві відбудеться безплатний благодійний показ документального фільму «Ми вдома». Стрічка розповідає про долі українських дітей, які через війну залишили рідні домівки й переїхали до Карпат.
Про це повідомили у виданні «Віледж».
Що відомо про фільм
Фільм зняли у Львівській області, зокрема й в селі Урич, яке Всесвітня туристична організація внесла до списку найкращих туристичних сіл світу у 2024 році. Закадровий текст озвучив Стівен Фрай, а режисерами виступили Антон Чистяков і Роман Краснощок. Стрічку створила британська кінокомпанія Raspberry Films.
Після київського показу фільм стане доступним онлайн: з 18 квітня його можна буде переглянути на Apple TV (у США) та Amazon Prime (в усьому світі). Усі кошти від переглядів спрямують на допомогу дітям, які постраждали через повномасштабну війну.
Читайте також: У Софії Київській відсвяткують Великдень: програма масштабного заходу
«Ми вдома» покажуть 18 квітня о 19:00 у Червоній залі Будинку кіно за адресою: вулиця Саксаганського, 6, Київ. Вхід на подію вільний.
Нагадаємо, що Лебіга, Магучіх, Байдак та інші долучаться до виставки «Третє дихання» у Києві: як відвідати.
Фото обкладинки: ютуб-канал ОКО — International Ethnographic Film Festival
Культура

На Всесвітній виставці EXPO 2025 в Осаці Україна представила символічну інсталяцію «Not For Sale» — «магазин», де нічого не можна купити. Замість товарів у ньому зібрали 18 предметів, що уособлюють базові цінності: свободу, гідність, медичну допомогу, право на освіту тощо.
Про це повідомили у креативній агенції Bickerstaff.734.
Що представили на виставці
Кожен експонат має справжній штрихкод, який відвідувачі можуть відсканувати і побачити відеоісторії з України про те, скільки насправді коштує життя вільної країни.
«Український павільйон спричинив такий ажіотаж, що організаторам довелося залучати регулювальників руху. Щогодини через наш павільйон проходить до 1500 відвідувачів, а за пів року кількість людей, яка його побачить, за підрахунками організаторів сягне 23 мільйонів. Тому це стратегічна можливість показати світові наші цінності та стійкість. Ми демонструємо, що навіть у найскладніших умовах українці продовжують боротися, розвиватися, ставати інноваційними», — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.


Читайте також: Принцу Гаррі подарували в Україні великодній кошик із символічним наповненням
Поруч із основною експозицією відкрилася зона «Values-Driven Economy». Тут представили реальні артефакти від українських компаній. Серед експонатів є такі:
- каска працівника ДТЕК, що ремонтує мережі під обстрілами;
- сирена Ajax із пошкодженнями, яка продовжує виконувати свою функцію;
- колба нафти від «Укрнафти»;
- експонати від «Астарти», «Біосфери» та «Ощадбанку» тощо.




Україна на EXPO 2025
Участь України у виставці стала можливою завдяки підтримці японського уряду, який надав безоплатний простір на пів року. Цей проєкт також підтримали Програма розвитку ООН в Україні, «Укрзалізниця» та Caparol.
15 квітня в павільйоні Великої Британії на EXPO 2025 Україна проведе панельні дискусії про економіку, яка керується цінностями, та роль культури в подоланні глобальних криз. У фокусі — незламність, інновації й нові моделі розвитку, що базуються не лише на прибутку, а на людських сенсах.
EXPO 2025 триватиме до 13 жовтня, у ній взяли участь понад 160 країн.
Нагадаємо, що 13-річний хлопець врятував пасажирів автобуса у Сумах, що палав після обстрілу.
Фото: Bickerstaff.734
Культура

На платформі MEGOGO 13 квітня стартує цифрова премʼєра мелодрами «Кохання та полумʼя» про українських рятувальників. Це спільний проєкт телеканалу СТБ, ДСНС України, MEGOGO та Starlight Production, створений за підтримки Держкіно.
Про це повідомили в MEGOGO.
Про що серіал
Серіал розповідає про працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій. У центрі сюжету — особисті історії рятувальників, їхні переживання та виклики, які вони долають під час масштабних операцій на тлі війни. Загалом серіал складається з 16 серій.
Над правдивістю зображення роботи рятувальників автори працювали разом із ДСНС. Частину сцен зняли у справжніх пожежно-рятувальних частинах, а в епізодах зʼявляються чинні співробітники служби.
Читайте також: Український урбаністичний трилер «Дім за склом» виклали на MEGOGO
У серіалі взяли участь такі актори: Тарас Цимбалюк, Катерина Кузнєцова, Роман Ясіновський, Ольга Атанасова, Марія Пашкурова-Петренко та інші.
Усі серії на MEGOGO будуть доступні з 13 по 23 квітня у вечірньому слоті для передплатників. Телевізійну премʼєру запланували на 14 квітня на телеканалі СТБ.
Нагадаємо, що DOROFEEVA, Соловій, OTOY та інші музиканти долучилися до проєкту MEGOGO: де подивитися.
Фото обкладинки: MEGOGO